Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Gaśnie brak mocy 1.6-pilne, jutro wyjazd!:(

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny Gaśnie brak mocy 1.6-pilne, jutro wyjazd!:(

    witam,

    Mam dość duży problem. Jutro rano musze jechać na szkolenie a dziś o 20:00 moja a3 nie chciała jeździć. Po odpaleniu samochód dziwnie sie zachowywał od razu wiedziałęm że coś jest nie tak. Po wciśnięciu gazu czuć było brak mocy.Przy 4-5tys obr już go jakby odcinało. Pomyślałęm że może dlatego że jest zimny silnik. Po ok 2km silnik zaczął mulić a moc tracił już w coraz niższym zakresie mocy, aż zgasł. Wciskanie gazu nic nie dawało, jechać mogłem tylko na 1-2 bez gazu. Na wolnych obrotach czasami się dławi. Wydech czasami strzelał(brak katalizatora)
    Po zgaszeniu, odczekaniu 2-4 minut miałem wrażenie że silnik się ożywia lecz po chwili znowu słabł. Po przekręceniu samej stacyjki z tyłu słyszałem delikatne walenie a zawsze był płynny dźwięk pompy. Ponadto czuć zapach paliwa.

    Te objawy pokazały się nagle, jeszcze dziś auto jeździło idealnie. Postało 1 godz pod domem i się zaczęło.

    Proszę o pomoc, o 7.30 rano musze wyjechać a do tego znaleźć jakiegos mechanika do pomocy.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa???
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dziwne ale nie wymieniałem bo mechanik twierdził że jest ok. Samochód mam od 30tys km. Myślałęm że może pompa paliwa, jakiś przekażnik albo filtr zamarzł?

    Czy wymiana pompy albo filtra albo przekaźnika trwa długo w naszych a3?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Filtr paliwa masz pod zbiornikiem, koło tylnego lewego koła-jak patrzysz od maski.( tak bynajmniej jest w 1.8 ) koszt ok 25 zł. Wg mnie to nie dostaje paliwa...a skoro nie wymieniałeś filtra to pewnie już jest mega zasyfiony. Powiedz mi...jak mechanik może sprawdzić czy filtr jest ok?? przecież do niego nie zajrzy...zanim zaczniesz wywalać pompę, wymień filtr. ok 10 min roboty. Najlepiej jakbyś mógł tez podłączyć Vag może pokazałaby czy nie pojawił się jakiś błąd.

    Pozdr
    Ostatnio edytowany przez marti - 13-01-09 o 22:13
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  5. #5
    adus1234's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    SEAT Exeo st sport
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ja w swoim 1.6 apf tez mialem cos w tym rodzaju i okazalo sie ze to czujnik predkosci obrotywej silnika. obiawy identyczne brak mocy,na poczatku bylo ok ale po rozgrzaniu sie wchodzil w tryb awaryjny obroty silnika max 4500 po wymianie wszystko ustapilo

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Co do filtra, posluchalem sie mechanika, chcialem wymienic powiedzial ze nie trzeba, ta wizyta byla akurat nie u mojego mechanika. Filtr wymienię rano, choć dziwne by było gdyby w godzine tak mocno szalg go trafił.

    adus1234 - u mnie max to 2-3 tys obrotów. Sprawa jest trudna do opisania, żeby jechać musze ruszyć bez gazu, samochod zaczyna sie toczyć i powolutku moge dodawać gazu ale to tak minimalnie, wtedy przyspiesza i jedzie do 2-3 tys obrotów. Na 2 biegu próg obrotów jest jeszcze niższy, na 3 nie jedzie.

    Możliwe że mi zalewa silnik ?

  7. #7
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Filtr paliwa w 1.6 masz po prawej stronie ,przed tylnim kołem. Tak szybko oblukać to wszystko to będzie cieżko. W tych naszych sliniczkach 1.6 padały uszczelki pod głowica -oby to nie było to.
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jakby padła uszczelka to by odpalił ? nie kopciłby ?

  9. #9
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mi odpalał i nie kopcił -tyle ,ze z rury czuć było płyn chłodniczy. przy wciskaniu gazu tracił całkowicie przyspieszenie. Poszukaj na forum było opisane wczesniej jak sie to objawiało dokładnie.
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •