Strona 15 z 42 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 412

Temat: Nowe tylne lampy poliftowe LED / NEON 2009- do Sportback 04-08

  1. #141
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    Byte 12 to Dec = 36 - dimming rear standlight
    jeszcze jedno pytanie: 36 to jasność "ledów"?
    tak, to procentowe określenie mocy świecenia,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    Byte 19 Bit 2 Cold Diagnosis rear active - this must be activated
    jak klikam na byte 19 to mam tam wpisać po prostu 2 (analogicznie jak w byte'ach powyżej wpisywałem 0,0,36 ?) ?
    nie, tu masz do dyspozycji kilka kratek do zaznaczenia. w Byte 19 Bit 2 ma byc zaznaczony. wartosc Dec bedzie to wartosc binarna wszystkich zaznaczonych funkcji calego Byte 19.



    tu masz zaznaczony Bit 0,1 i 2.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    póki co lampki świecą poprawnie,ale wywala mi błąd prawej tylnej lampy cofaniana FISie.
    jezeli faktycznie wywala Ci blad przepalonej zarowki to ja bym ten Bit 2 odznaczyl zeby na fisie bylo czysto.
    Ostatnio edytowany przez Calax - 16-01-11 o 16:34
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  2. Podziękowania dla Calax za pomoc w problemie

    kulfon (16-01-11)

  3. #142
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Zgada się w Byte 19 Bit 2 ma być odznaczony czyli pusta krateczka , odznaczenie Bit 2 zapobiega także mrugnięciu neonów po włączeniu stacyjki ( wtedy komputer sprawdza czy żarówki są dobre nie spalone )
    Pozatym Bit 2 w Byte 19 jest to zimna diagnoza tylnych świateł pozycyjnych i nic z tym nie mają wspólnego lampy tylne cofania w ten sposób błędu z fisu nie usuniesz , jeśli nie poradzisz sobie z tym to daj znać to jutro sprawdzę w którym miejscu się wyłanacza diagnozę tylnych lamp cofania ale ja myślę że cos nie tak w połączeniach jest albo w samej żarówce

    W Byte 12 36 powinno być dobrze najlepiej zobacz czy z lampy zewnatrzne świecą tak samo jak lampy na klapie , jeśli świecą słabiej to zmień 36 na 40 lub więcej powinny świecić tak samo (zakładam że lampy na klapie masz podłączone pod oświetlenie rejstracji )
    Ostatnio edytowany przez zielony999 - 16-01-11 o 21:03

  4. Podziękowania dla zielony999 za pomoc w problemie

    kulfon (16-01-11)

  5. #143
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Panowie,dzięki za odpowiedzi. Calax, problem w tym,że jak kliknąłem na Byte 19 to w punkcie 4) nie było tych bitów i to mnie zmyliło. zainstaluję na nowo kabel,może coś z interfejsem nie teges. jak uda mi się dotrzeć do tego punktu to zobaczę czy mam to zaznaczone czy nie. myślałem,że ma być zaznaczone,bo zarówno na niemieckim jak i amerykańskim forum tak właśnie podawali ( http://forums.fourtitude.com/showthr...AILS-INSTALLED ; http://www.motor-talk.de/blogs/scott...-t1873670.html ).

    zielony999,lampy zewnętrzne i w klapie świecą tak samo.te w klapie mam podłączone pod oświetlenie rejestracji ( - przy okazji: szare kable w moich adapterach były za krótkie i musiałem jeden dosztukować!). zastanawiam się czy zewnętrzne lampy też można "podkręcić" na więcej...

  6. #144
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Czekaj czekaj na stronce http://www.motor-talk.de/blogs/scott...-t1873670.html nic nie pisze o Byte 19 bit 4 tylko pisze o Byte 19 Bit 2 i tak jak ci pisałem chodzi o zimną diagnoze tylnych aktywnych świateł pozycyjnych i ma byc odznaczony natomiast Bit 4 jest w Byte 21 i tu chodzi o to aby przeciwmgielne z tyłu służyły też jako światło stopu czyli tkz 5 świateł stop i tam ma być Bit 4 zaznaczony
    Jeżeli lampy w kalpie świeca tak samo jak zwnątrzne to po co chcesz je "podkręcić " ? Sprubuj zmienić liczbe 36 na 40 lub 46 ale wydaje mi sie że to już max jest "podkręcone"
    Ostatnio edytowany przez zielony999 - 17-01-11 o 14:07

  7. #145
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    zielony999,nie zrozumiałeś o co mi chodzi z tym brakiem opcji do kodowania bit'ów w Byte19.spójrz poniżej na printscreen ode mnie z Byte19 i porównaj z tym co wkleił Calax.jak wchodzę na ten Byte19 to w ogóle nie mam tych opcji z bitami tam gdzie jest 4). u mnie wygląda to tak:



    myślicie,że mam walnięty interfejs? odpalałem to kilka razy,żeby sprawdzić i to samo.dodam,że jak kliknę na opcję u góry LCode2 to nic widocznego się nie dzieje.

    ps.błędu żarówki już nie ma,bo ją wymieniłem - była spalona

  8. #146
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Acha no tak teraz rozumiem , niewiem jaka może być tego przyczyna że nie widzisz Bitów w Byte 19 co mogę ci poradzić :

    -- sprawdź czy Ci mrugają neony z tyłu jak włączysz stacyjkę czyli jak sie zapalą kontrolki na zegarach czyli tak : potrzebujesz jeszcze jedną osobę do pomocy , jak na dworze będzie już ciemno ty stajesz z tyłu auta a druga osoba niech przekręci stacyjkę w pozycje ON bez zapalania auta , lampy są oczywiście wyłączone jak nic nie mrugnie na neonach w ciągu 2-5 sekund jest wszystko ok jeżeli mrugną to wtedy trzeba będzie się martwić o te 4 Bity których nie widać w Byte 19 ( sprawdź też tak samo ale lampy żeby były włączone czyli tzw postoje , przekręć stacyjkę w pozycje on na zapalonych lampach jeżeli też nic nie mrugną to jest )

    -- usunąłeś błąd spalonej żarówki tylnego światła cofania jeden problem z głowy już jest

    -- jeżeli światła z tyłu neony świecą ci tak samo , czyli o takim samym natężeniu światła na klapie i w bocznych lampach to nic nie poprawiaj bo jeżeli byś "podkręcił" światła boczne to nie "podkręcisz" świateł na klapie bo są podłączone pod oświetlenie rejestracji i w ten sposób mogą świecić słabiej a co za tym idzie nie ciekawie to wygląda

    --w Byte 21 zaznaczasz Bit 4 jeżeli chcesz aby przeciwmgielny świecił też jako światło stop (czyli tzw 5 świateł stop ) ale UWAGA nie wszystkie moduły maja taka możliwość starsze maja tylko 20 Bytów nowsze nowsze mają więcej ponad 20 chyba 23 jeżeli sie nie mylę

  9. #147
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    myślicie,że mam walnięty interfejs? odpalałem to kilka razy,żeby sprawdzić i to samo.
    taki urok, to powszechny problem (choć nie wszystkich ale jednak chińczyków 10.6) że nie ma pomocnika długiego kodowania;
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  10. #148
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam pytanko, dużo osób samodzielnie zrobiło tzw. adaptery do tych lamp, czy mógłby ktoś opisać jak to zrobić ? Najlepiej topic z fotami i opisem.

  11. #149
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nato adaptery jak sam zrobisz to i tak drogo to wychodzi kupując wszystkie części , dużo taniej jest zmienić wtyczki w instalacji pod nowe lampy koszt to około 50-60 zł , pozatym jak zmieniasz na nowe lampy to po co inwestować w adaptry taniej zmienić wtyczki przecierz wątpie żebyś z powrotem wracał do starych lamp

  12. #150
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A czy ktos po zamontowaniu lamp slyszal ze swiatla stop za mocno swieca ?
    Zarowki mam ori, ale ostatnio znajoma ktora jechala za mna mowila mi ze mam bardzo mocne swiatla stop. Mam DSG wiec czesto hamuje, ale patrzylem i zeczywiscie daje to po oczach... czy ktos wymienial zarowki na jakies slabsze ?
    Swiatla stop mam tylko w zewnetrznych lampach zeby nie bylo...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

Strona 15 z 42 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •