Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 86

Temat: obroty, przepustnica, epc :)

  1. #71

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam ,mam pytanie odnośnie do osób które posiadają silniki 1.6 .Chodzi mi o obroty jałowe .... Dodam ,że obroty mi nie falują wszystko jest OK ,lecz w Vagu mam 640 obr/min. Czy możęcie sprawdzić Vagiem u siebie jakie macie obroty jałowe ?Nie wiem czy jest to normalne czy są za niskie .Ostatnio dzwoniłem do elektryka to mówił ,że są za małe i albo lewe powietrze ,albo Przepustnica robi OUT .Będę wdzięczny za informację .

  2. #72
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wymieniłeś już kolego ten wlew? u mnie przed wymianą miałem 700-800 też niby nie falowały , dopiero po wymianie odczułem że silnikiem lekko żucało , obroty na vagu stoją równo na 800 i jest znaczna poprawa w pracy silnika , już nie przygasa, a jeżdziłem z tym rok i nie mogłem dojść czytałem też gdzieś na forum seata że były akcje serwisowe i w serwisie podwyższali jakoś te obroty .załaczam ci zdjęcie z danymi z jakiejś tam etki czy elsy , raczej maż za małe te obroty:

    Ostatnio edytowany przez pisak112 - 19-06-15 o 12:43
    Przewaga dzięki technice

  3. #73

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    pisak112 wysłałem PW do Ciebie.

  4. #74

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Witam ,mam pytanie odnośnie do osób które posiadają silniki 1.6 .Chodzi mi o obroty jałowe .... Dodam ,że obroty mi nie falują wszystko jest OK ,lecz w Vagu mam 640 obr/min. Czy możęcie sprawdzić Vagiem u siebie jakie macie obroty jałowe ?Nie wiem czy jest to normalne czy są za niskie .Ostatnio dzwoniłem do elektryka to mówił ,że są za małe i albo lewe powietrze ,albo Przepustnica robi OUT .Będę wdzięczny za informację .
    Właśnie podłączyłem swojego 1.6 AEH do VAG-COMa. Cały czas utrzymuje 800 obr/min z drobnymi wahnięciami w górę.

    Nie wiem czy parametry pracy AEH można odnieść do AVU. AEH różni się od AKL jedynie ECU.

    Może warto sprawdzić, czy komputer silnika zgłasza pracę na biegu jałowym, czy też inny stan.

  5. #75

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Dzieki Sfor za poświęcenie czasu i wypowiedz na forum .Lecz sprawa się chyba wyjaśniła-tak sądzę.Poza tym AKL,AEH oraz AVU różnią się trochę nie którymi detalami jeśli chodzi o silnik .W tym przypadku obroty oraz chłodzenie w AVU jest trochę inne z tego co się dowiedziałem.Dzisiaj szukając nieszczelnośći po raz 3 ,jak zwykle przepatrzyłem wszystkie wężyki ,rurki (uszczelki w kolektorze ssącym nowe Reinza) wymienione,przepustnica umyta i ustawiona VAG-iem.Auto nie faluje ,obroty są stabilne.Po wymianie odmy oraz kubka wlewu oleju oscylują między 670 obr./min z drobnymi wahnięciami około 700-720 .Przypomnę ,że zanim wymieniłem odmę,kubek wlewu oleju (powód:nieszczelność i uciekający olej spod kubka),czyszczenie przepustnicy i uszczelki kolektora ssącego obroty moje były stałe na 640 obr./min.Nie miałem pomysłu co mogę jeszcze sprawdzić ,tak więc zadzwoniłem do ASO z pytaniem jakie powinne te obroty naprawdę być.Pani była z serwisu tak miła ,że po małej namowie wysłała mi na e-mail skan informacji silnika 1.6 AVU .Wynika z tego ,ze obroty mam co o silnika AVU dobre.Stwierdziła również ,iż obroty są celowo zaniżane ,ze względu na ekologie i emisję spalin.

    Kolejna sprawa to nie typowa sytuacja którą testowałem dzisiaj cały dzień .Jak stoje na biegu jałowym obroty spadają do 670 z małymi wahnięciami do 720 jak jadę i wrzucam na luz ,obroty utrzymują się na 800 (zero falowań)Nie będę drążył dalej dlaczego tak się dzieje-powiedziałem sobie TEN TYP TAK MA .

    Skany zamieszczam na forum poniżej :



  6. #76

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To bardzo interesująca informacja. Łatwo zdobyć dane o AKL, bo jest to silnik bardzo popularny. Z innymi wersjami 1,6 jest znacznie trudniej. Bardzo długo szukałem różnic pomiędzy AKL i AEH, w końcu trafiłem na kilka opinii, że jedyną różnicą jest komputer i norma emisji spalin. Podczas gdy AEH spełnia normę Euro 2, AKL spełnia normę Euro 3D. Nie udało mi się też znaleźć zakresu parametrów pracy AEH, z konieczności musiałem założyć że są zgodne z AKL. Jak widać takie założenia mogą prowadzić na manowce.

    Jestem początkującym użytkownikiem VAG-COMa, ale znalazłem w instrukcji dotyczącej AKL bardzo interesującą funkcję. W grupie 002 znajduje się pole trybu pracy silnika. Czterocyfrowa binarna liczba wskazuje na stan w jakim pracuje sterownik silnika. Jedynki w kolejnych cyfrach oznaczają:
    hamowanie silnikiem - bieg jałowy - niepełne obciążenie - pełne obciążenie
    Czyli bieg jałowy daje wartość 0100, a hamowanie silnikiem 1000.

    W zależności od trybu działania sterownika obroty mogą być utrzymywane na różnym poziomie, ale nie widzę tutaj różnicowania pomiędzy obrotami jałowymi w spoczynku i w ruchu. O ile ekspertem motoryzacyjnym nie jestem, to zarabiam na życie informatyką, mam więc jakie takie pojęcie o tym jak działają komputery. Mogę więc jedynie spekulować, że funkcja utrzymująca konkretne obroty jałowe może być uzależniona od sygnałów z dodatkowych czujników. Może to być powiązane przykładowo z prędkością, czujnikiem sprzęgła lub czymś innym. Przykładowo, trafiłem na informacje, że szybkość opadania obrotów po odłączeniu obciążenia może być uzależniona od tego, czy sprzęgło jest wciśnięte, czy też nie.

  7. #77

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Sfor bardzo dogłębnie to ujałeś .Piszesz o silnikach AKL i AEH,że mają Euro 2-3 .Silnik AVU ma już euro 4 .... i weś tu człowieku zdąż za mechanizacją Jeszcze raz dzięki sfor za info i poświęcony czas .

  8. #78

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przyjrzałem się nieco AVU. To jest wersja poliftowa o nieco zwiększonej mocy. Nic dziwnego, że są różnice w parametrach w stosunku do słabszych o 2KM AEH i AKL.

    Jako informatyk dobrze wiem, że diabeł tkwi w szczegółach. Mechanicy znacznie mniej przywiązują uwagi do drobiazgów. W sumie to przydałby się wątek/katalog w którym znalazłyby się zakresy parametrów pracy dla poszczególnych wersji silnikowych. Na razie jest tylko:
    Model 8L 1996-2003

    Benzyna:

    1.6 - AEH, AKL, APF (100 KM)
    1.6 - AVU, BFQ (102 KM)

  9. #79
    Piotrek._'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdzieś w Polsce B
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Pozwolę się tutaj podpiąć ze swoim problemem. Od dłuższego czasu (chyba odkąd kupiłem auto 2-3 miesiące) delikatnie falują obroty, myślę w ok 890-920. W dodatku zdarza się, że w czasie jazdy nagle auto dostaje zadyszki i jak dojadę do świateł i wrzucę luz obroty spadają do ok 500 i auto gaśnie. Po chwili odpalę i jest ok. Coś takiego zdarza raz na kilka dni. Czasami jak po jeździe odczekam chwilę przed zgaszeniem, auto samo gaśnie.
    Był podpinany po komputer i brak błędów, parametry ponoć wszystkie bardzo dobrze wyglądają, przepustnica była adaptowana i nic. Ktoś ma jakieś pomysły jaka może być przyczyna? Silnik 1,8 T AGU.

  10. #80

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWY
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie było podobnie, uszkodzony był przepływomierz.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •