Strona 26 z 32 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 251 do 260 z 315

Temat: Jakie spalanie odnotowujecie - różne wersje silników Diesel

  1. #251

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    KRK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dziękuje Tego nie wiedziałam. Czyli czasami w określonych sytuacjach(prosta bez wzniesień)można przy 70km/h wrzucić "piątke" bez większych stat w żywotności dwumasa czy silnika? I jak juz przy tym jesteśmy to jak bardzo źle robie jak jadąc np. w rondzie 20km/h wrzucam "dwójkę" i rozpędzam powoli auto od 1200obr?Tak jak pisałam jak wrzucę wtedy jedynkę to mocno szarpnie.

  2. #252

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EL
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Jechać ze stałą prędkością przy niskich obrotach możesz. Najgorzej jak zaczniesz przyspieszać z 5 biegu przy 1300 obrotów albo niżej. Włącz sobie spalanie chwilowe i poobserwuj na jakim biegu/przy jakich obrotach pali najmniej i tak staraj się jeździć. Rondo i "jedynka" - nie Popatrz sobie ile auto pali chwilowo jadąc na jedynce To jest bieg tylko do ruszania, ewentualnie do kulania się w korku. No i jazda 60km na "trójce" też zdecydowanie nie - obniżysz obroty na kolejnym biegu to obniżysz też spalanie. I pamiętaj - "nadgorliwość gorsza od.."

  3. #253

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    KRK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Chyba znalazłam przyczynę swojego problemu z wysokim spalaniem, a mianowicie A3 ma założone opony 225x45x17. W weekend byłam u starego znajomego który też ma taką samą Audi jak ja i twierdzi że bez problemu w trasie schodzi, uwaga poniżej 4.5l. Różnice są tylko takie że waży dwa razy tyle co ja oraz ma koła "szesnastki z 205mm szerokości" Nawet jak się okazało rocznik mamy ten sam oraz podobny przebieg. Jak koledzy myślicie, dobrze obstawiam że właśnie po przez duże opory toczenia jakie generuje moje koło nie mogę zejść poniżej 5.5l?

    Ma sens takie rozwiązanie: felgi 17" zostawiam a zmieniam opony na 205x50? Pomimo tego że średnica felgi będzie nie zmieniona tylko szerokość kapcia, odczuje różnice w spalaniu czy to będzie tylko subtelne 0.1l?

  4. #254
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli jezdzisz tak jak pisalas, czyli glownie 3-4 bieg to nie wiem czy zmiana opon przyniesie bardzo znaczace roznice w spalaniu.

  5. #255

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EL
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Ja przy zimówkach 205/55/R16 miałem niższe spalanie niż przy letnich 225/45/R17 o nawet 0,4l wg komputera na trasie. Tyle, że ja używam też 5 i 6 biegu

  6. #256
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kasia05x Pokaż post
    Chyba znalazłam przyczynę swojego problemu z wysokim spalaniem, a mianowicie A3 ma założone opony 225x45x17.

    Szukasz przyczyny tam gdzie jej nie ma. Mam identyczne opony co Twoje, zimowy komplet mam 205 na 15 calach i różnica w spalaniu jest praktycznie niezauwazalna. Zacznij używać wszystkich biegów i spalanie spadnie.

  7. #257
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    z tego co wiem to eko jazda wygląda tak ze trzeba sie rozpedzic wrzucic 5 czy tam 6 bieg i jechac równymi obrotami ,bo to czy się przekroczy o 0.2obr to nie zrobi różnicy
    Ale oczywiście ilu użytkowników tyle opini;p
    Pozdrawiam

  8. #258
    Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 sPORTBACK
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.
    Jakie spalanie macie w 2.0 BMN?
    Realnie i na FIS?
    Mi coś dużo pali 8l koło domu na krótkich odcinkach

  9. #259

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    KRK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mój znajomy od audi A3 twierdził że on "piątki" używa tylko przy prędkości powyżej 100km/h, i bez problemów na 3,4 uzyskuje takie spalanie(poniżej 5l) ale postanowiłam dostosować sie do postów z tego tematu i przez ostatni tydzień jeździła wg Waszych zaleceń(oprócz dnia dzisiejszego) czyli 80km/h i piątka i wcale spalanie nie było niższe:/ Kurczę, tyle stron przeszukałam i wszędzie było pisane że jazda nowoczesnym dieslem przy tak niskich obrotach jak 1400obr to nic dobrego, a do tego zero efektów.Średnie to 5.6, a chwilowe tylko czasami spadało poniżej 5l. A dzisiaj przez przypadek bo był dość duży ruch zauważyłam że jadać na "trójce" ok 50km/h auto pali max 4.5l(chwilowe) i po przejechaniu 30km średnie było: uwaga mój rekord 4.8l Ta sama trasa wcześniej na "piątce" i raz tylko się udało zejść poniżej 5.5l a dokładnie mówiąc do 5.4l. Tylko że 50km/h jak dla mnie to zdecydowanie za mało żeby to nazwać jazdą:/

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Somebody101 Pokaż post
    Szukasz przyczyny tam gdzie jej nie ma. Mam identyczne opony co Twoje, zimowy komplet mam 205 na 15 calach i różnica w spalaniu jest praktycznie niezauważalna. Zacznij używać wszystkich biegów i spalanie spadnie.
    No ale to chyba nie powinno się porównywać opon zimowych do letnich bo to inny skład gumy, inne warunki drogowe itd. Np. mój seat palił zimą więcej o 1l, a opony miały tę samą szerokość czyli 195.

  10. #260
    mefiuu2509's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jacol210 Pokaż post
    Witam.
    Jakie spalanie macie w 2.0 BMN?
    Realnie i na FIS?
    Mi coś dużo pali 8l koło domu na krótkich odcinkach
    Ja jeżdżę BMN ponad pół roku i tak teraz w lato wychodzi średnio między 6,8 a 7,2l. spalanie liczone zawsze po zatankowaniu do pełna i przeliczeniu samemu.
    Miasto 8 litrów na pewno, trasa między 6,2 a 6,9
    Wszystko zależy od tego czy ma się ciężką noge, najniższa średnia po fis na trasie 5.0. A fis mi chyba lekko zaniża gdzieś tak koło 0,3 a 0,5l
    Też myślałem, że będzie palił trochę mniej na w sumie nie duże auto Na krótkich odcinkach 8l jest bardzo możliwe.
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

Strona 26 z 32 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •