Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 34

Temat: śruba zacisku

  1. #1
    fryrzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny śruba zacisku

    Witam! MAm pytanie co do śruby zacisku hamulca przedniego. W zacisku znajdują się dwie śruby mocujące zacik niestety w jednej z nich wymielił mi się gwint ale nie w śrubie tylko w elemencie do którego się przkręca. Mam pytanie czy można z taką śrubą jeżdzić czy może sie zacisk urwać. narazie przykręciłem te dwie śruby ale jedna trzyma się słabo bo się kręci. macie pomysł jak to naprawić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:11

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro/Wawa/Gda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ja mam to samo teraz i mialem to samo w golfie IV (tam jest taki zacisk jak w A3), w golfie naprawilem to tak ze ten trzpien zostal napawany i potem nagwintowany, otwor zostal przegwintowany pod ten gwint, w a3 zrobie tak samo chyba, u mnie objawia sie to delikatnymi drganiami przy hamowaniu

  3. #3
    krugerny's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Mój kolega miał to samo w octavi pojechał do warsztatu i koleś mu zrobił nowy gwint. Zacisk się raczej nie urwie ale jazdy z taką lużna śruba to nie polecam jest to do zrobienia i chyba nawet nie drogo.
    Pozdrawiam Marcin.

  4. #4
    LORK's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windykacja /sprawy komornicze/porady dot.naleznosci
    Auto
    Ostatnio to różnie z tym bywa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    nagwintowac element dac troszke wieksza srubke i po problemie
    badz wymienic na nowy .Co do urwania sie...moze byc roznie, dla wlasnego bezpieczenstwa i innych lepiej zrobic to .To naprawde malo roboty a bedzie tip top sprawny

    pozdrowka!
    ...po prostu mordeczki ...

    Nie pij, gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa.....

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro/Wawa/Gda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    tam tylko mozna przegwintowac ten otwor, nie da sie wymienic sruby na wieksza bo ten zacisk ma porabana konstrukcje bez osobnego jarzma, wszystko sie porusza na takich trzpienio-prowadnicach, konieczne jest powiekszenie o numer gwintu na nich

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jezeli zwoje sie wyrwaly to automatycznie zwieksza sie srednica.Nie jest tak prosto nagwintowac i dac srubke.u nas nie ma calowych gwintow i (nie wiem czy dobrze pamietam) tam jest srubka fi 8 to nie zalozysz fi 10 bo srednica zacisku jest przystosowana do fi 8 i musisalbys rozwiercac w zacisku otowr zeby wlozyc wieksza srubke.Jedynie co Ci pozostaje zanim wymienisz jarzmo to sprobowac nagwintowac posmarowac klejem zabezpieczajacym przed odkrecaniem sie srub i obserwowac.masz 50% sznas ze C i sie uda.No nie bylbym taki pewien czy sie nic zlego nie satnie bo luzna srubka bedzie pracowac moze peknac i przy ktoryms hamowaniu moze wyrwac zacisk zakladajac ze bedziesz jezdzil tak dluzej jest to tez uzaleznione od sily hamowania
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Odświeże temat czy ktoś mial w niedalekiej przeszłości własnie taka usterke i co z nia zrobił???
    Gdyz w sobote zmieniałem klocki z przodu i i jakoś zle mi sie wreciła sruba i ciach gwint poszedl jak chciałem zobaczyc co sie stalo i wykrecic zacisk to poszedl drugi gwint
    jakos sie dotoczyłem do pracy pogrzebałem troche na allegro i w etce i troche BÓL wymieniac jarzmo- zwrotnice bo kosztuje jakies 200zł a w czerwcu zapakowałem nowe łożysko SKF-a zrobilem na nim 5000km i pewnie przy demontażu łożyska sie nie da uratowac i przełożyc do nowej zwrotnicy ??? co dalej nowe łożysko i kolejne 200zł i robota mechanika jakies 50zł i zbieżność 65 zł tak że 500zł nie moje shit
    Kumpel wymyslił zeby zaspawać otwory i nagwintować je jeszcze raz i to mi sie wydaje najoszczedniejszym i w miare rozsądnym rozwiazaniem niz pchac sie w koszty powyzej ;/
    co o tym myslicie????
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a czemu mialoby lozysko poleciec przy wymianie ? bo nie rozumiem ?
    a po co zbieznosc ? przeciez wymieniasz zaciski hamulcow a nie elementy zawieszenia itd ? tez nie rozumiem
    nie wiem , nie znam sie jak bedzie z zaspawaniem, ale jarzmo i zacisk to chyba odlew jakis nie ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W tej kwestii jest tylko jedna słuszna opcja - wymienić zwrotnice, nie ufam żadnemu spawaniu w układnie kierowniczym jak i zawieszeniu. Zwrotnica to nie duży koszt. Która owieczka potrzebujesz ?

    Koszty elementów do A3 nie są straszne więc lepiej to wymienić na coś pewnego. Dziwi mnie Twoje podejście, jeździsz autem na codzień, wozisz zonę itp a szkoda Ci parę zł na bezpieczeństwo. Wg mnie to są fundamentalne elementy dla funkcjonowania auta i tu nie można robić "druciarstwa"
    Ostatnio edytowany przez kuba84 - 05-10-09 o 08:48

  10. #10
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    łożysko jest wciskane i jak zmienialem to stare przy wyciskanie sie rozsypało z kulkami wiec pomyslałem ze przy wyjmowaniu to pół nowe tez sie rozleci
    Zbierzność to jak poruszy drązek kierowniczy a na 70% tak zrobi zeby sobie ułatwic prace wiec trzeba bedzie ją zrbic za moja kase
    Kuba lewa (przednia bo nie wiem czy sa tylnie (nie jestem mechanikiem) )potrzebuje podeslij cene na pw
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •