Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: Wyłącznik do Chipa w 1.8T AGU

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Nie chodzilo mi o to ze 220KM to za malo na tor.Chodzi mi tylko o to ze ty chcesz z AGU 220KM samym programem wyciagnac

  2. #12
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elmo_pf Pokaż post
    jeden z moich kolegów kupił sobie A3 z silnikiem 1.9TDI i tam ma możliwość ustawienia 3 map 90, 110 i 125 KM
    ciekawy temat, nie znam sie na tym, ale im więcej możliwości tym lepiej. Chętnie będe obserował ten wątek.

    elmo, dobieraliscie sie do tego autka?

  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jest taka mozliwosc ale nie w chipie ale w pudelku mocy czyli boxie
    vtech swego czasu sprzedawal takie rozwiazania z przyciskami.
    nasz kolega klubowy Rado tez mial w swoim aucie zalozone takie cudo przez poprzedniego wlasciciela, przycisk byl w schowku pasazera i auto bylo seryjne a po nacisnieciu dostawalo poweru... ale jak to z boxem bywa nic zdrowego dla auto z tego nie bylo i trzeba go bylo wywalic.
    nie od dzis wiadomo ze ktos kto choc troszke wie co w trawie piszczy , boxy omija z daleka...
    co innego dedykowane komputery zmieniajace cale mapy, ale przy autach po 20tys zl to raczej gra nie warta swieczki.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14
    rado's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina wielkich jezior
    Auto
    golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    oj tak box miał przełącznik, seria, program zielony(dioda świeciła na zielono) i program czerwony jeździłem z tym jakiś czas. Auto kopciło , załatwiłem do końca wtryski i pojechałem do CompSportu

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja to widze tak...

    wycieczka do electro world, kupno przełącznika/włącznika do lampki nocnej (takiego białeko z pstryczkiem), wlutowaniego kabelka od naszego włącznika w CZIP, puszczenie kabelka do kabiny i mamy dwa programy

    naprawde nie sądziłem że tematy w dziale "tuning" mogą spaść poniżej dna....a jednak mogą.

    czytajcie, szukajcie w temacie co, jak, z czym, po co, dlaczego, itd. itd. itd. z CZIPAMI wszystko zostało powiedziane..........

    pzdr

  6. #16
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krzychu320cdi Pokaż post
    Nie chodzilo mi o to ze 220KM to za malo na tor.Chodzi mi tylko o to ze ty chcesz z AGU 220KM samym programem wyciagnac
    Nie chodzi o sam program ale po zmianach mechanicznych, można też dołożyć 3 mapy i jest zabawa.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu Pokaż post
    ja to widze tak...

    wycieczka do electro world, kupno przełącznika/włącznika do lampki nocnej (takiego białeko z pstryczkiem), wlutowaniego kabelka od naszego włącznika w CZIP, puszczenie kabelka do kabiny i mamy dwa programy

    naprawde nie sądziłem że tematy w dziale "tuning" mogą spaść poniżej dna....a jednak mogą.

    czytajcie, szukajcie w temacie co, jak, z czym, po co, dlaczego, itd. itd. itd. z CZIPAMI wszystko zostało powiedziane..........
    po pierwsze jako elektroniki wiem jak wygląda zmiana mapy, ironia w postaci "wyłącznika z electro world" nie jest nawet śmieszna, a po drugie dziwi mnie że moderator nabija się z tematu do którego przynajmniej kilka osób podchodzi poważnie.

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    hmm , ja tu widze ze jedynie ty jako autor tematu podchodzisz do tego powaznie
    tak sie sklada ze ten moderator jezdzil 1.8T ktore sam zmodowal na ponad 300KM i na codzien zajmuje sie takimi przerobkami, probowal ci dosadnie wytlumaczyc o co w tym biega bo jak widac inaczej do ciebie nie dociera.
    przy mocach z AGU realnych gdzie zdrowy silnik moze miec te 150Km jesli uzyskasz nawet te 180KM to ile moze ci palic wiecej ? przy jezdzie ecodrive nawet mniej...
    a remap oczywiscie, zaloz sobie dedykowany komputer za kilka tysiecy zlotych i sie baw... a potem sobie przelicz w paliwie kiedy ci sie to zwroci
    a przelaczanie z auta to box a box to jedno wielkie zlo dla silnika i niejeden silnik juz wykonczylo lub przyspieszylo zyzycie niektorych podzespolow..

    poza tym nawet nie wiem czy sa boxy do turbobenzyny...chociaz na alledrogo jest wszystko

    poczytaj sobie o SMT , albo rybki albo akwarium...
    poczytaj sobie o boxach, czy chociaz jedne sznujacy sie tuner je zaklada, poczytaj co sadza uzytkownicy itd.
    Ostatnio edytowany przez Miro - 03-02-09 o 09:11
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Takie rozwiazania z przelacznikami mozna kombinowac, pod warunkiem ze seryjnie sa przyciski pomontowane na turbo/sport jazde, itd. Takie rozwiazanie chyba jest w alfach albo oplach. Tam mozna napisac po 2 programy, np eco i max. Co kto woli. Wtedy to wchodzi w koszta, ale zeby sobie specjalnie cos takiego dorabiac to jakas paranoja chyba. Spalanie praktycznie sie nie zmieni, w takim razie pytanie, po co?!

  9. #19
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Nie chcę umniejszać dokonań tych, którzy swoją ciężką pracą doszli do znakomitych efektów, powiem więcej, że gratuluję im osiągnięć.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    hmm , ja tu widze ze jedynie ty jako autor tematu podchodzisz do tego powaznie
    Nie tylko ja, ale zainteresowanie okazał też kolega Yel0n

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a remap oczywiscie, zaloz sobie dedykowany komputer za kilka tysiecy zlotych i sie baw... a potem sobie przelicz w paliwie kiedy ci sie to zwroci
    a przelaczanie z auta to box a box to jedno wielkie zlo dla silnika i niejeden silnik juz wykonczylo lub przyspieszylo zyzycie niektorych podzespolow..
    Nie mówiłem o boxie, a o zaprojektowaniu urządzenia które sprawę załatwia profesjonalnie. Jak zapewne wiesz mapa zaszyta jest w pamięci FLASH, nie jest trudne wykonanie urządzenia, które będzie udawało oryginalną kość (CHIP). Urządzenie takie mając nawet cztery razy większa pojemność, może mieć w sobie zapisane 4 różne mapy, zmieniając OFFSET dla FLASHA podaje jedną z 4 map. Komputer pokładowy nie widzi różnicy, pracuje jak na przelutowanym CHIPIE, należy tylko tak napisać soft dla dla układu zmieniającego OFFSET, aby wyboru mapy można było dokonać tylko na wyłączonym silniku.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    poczytaj sobie o SMT , albo rybki albo akwarium...
    pisząc SMT masz na myśli "Surface-mount technology", bo jeśli tak to powiem Ci ze pracuję w firmie która zajmuje się ta technologią profesjonalnie na skalę przemysłową.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    probowal ci dosadnie wytlumaczyc o co w tym biega bo jak widac inaczej do ciebie nie dociera
    Ja tam nie zauważyłem dosadności, a jedynie chęć pokazania swojej wyższości i nabijania się z kogoś kto nie zna tematu. Po to jest forum aby dyskutować i wymieniać poglądy, nie zaś w celu robienia sobie z kogoś żartów.


    Pozostaję z szacunkiem do wszystkich.

    PS. Jeśli któryś z Adminów uzna ze temat jest zbyt trywialny proszę o wywalenie go zupełnie.
    Ostatnio edytowany przez (elmo) - 03-02-09 o 22:16

  10. #20
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Kolego nie o to chodzi ze ktos sie z ciebie nabija ale próbujemy wytłumaczyc ze my w wiekszosci nie praktykujemy czegos takiego juz kilku kolegów wyraziło swoje zdanie ze nie warto i nie powiemy ci ze to jest dobre rozwiazanie bo tak nie robimy .Pojedz do jakiegos dobrego kolesia od chipów i pogadaj jesli ci sie uda cos takiego zrobic to bedzie fajnie wtedy podzielisz sie uwagami i dowiemy sie czegos nowego moze i nawet przydatnego jesli to bedzie grało takie jest moje zdanie

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •