Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 93

Temat: Olej silnikowy - zmiana xxW40 na 10-5W40

  1. #1
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Lightbulb Olej silnikowy - zmiana xxW40 na 10-5W40

    Witam Was Serdecznie,

    mam ogromną prośbę do ludzi zdolnych technicznie aby wyjaśnili mi dlaczego taka zmiana według większości ludzi jest niedopuszczalna - ogólnie znam teorię o tym że zaszkodzi to silnikowi, że się "rozszczelni" itd itp... Ja chciałbym wiedzę techniczną -co się rozszczelni, dlaczego, czy i jak wpłynie to na "branie" (spalanie) oleju przez silnik...

    http://dray.pl/bmw/oleje.pdf
    to podesłał mi ktoś z forum na początku moich rozważań, proszę zobaczyć chociaż końcówkę artykułu...

    Będę ogromnie wdzięczny jeśli napisze mi ktoś uzasadnienie i czy zmieniłby olej tak jak w temacie. To że tak się nie robi to ja wiem - dlaczego, to pytanie nad którym się zastanawiam?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-12-16 o 21:29

  2. #2
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jest klika powodów. Tak jak już wcześniej napisałeś może rozszczelnić silnik. Gdzie ? tego nigdy nie wiadomo. A drugi powód to dla tego że może to spowodować wypłukanie brudów z silnika i zrobi gdzieś w innym miejscu zator. Takie są teorie tego wszystkiego. Ja też zastanawiałem się nad tym i tak zaryzykowałem i w aucie zalałem pełen syntetyk (bo nie wiedziałem jaki był zalany) i żeby nic się nie stało kolejną wymianę zrobiłem wcześniej. Tak aby nie zapchało filtra teraz silniczek z przebiegiem ok 160 Tyś śmiga że aż miło. Oleju nie połyka. I o taki efekt właśnie mi chodziło. Wiadomo zawsze jest ryzyko.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  3. #3
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    niby powinno sie zalac polsyntetyk jak nie wiadomo co bylo w silniku wczesniej
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  4. #4
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Niby tak. Ale jak widać moja operacja przyniosła pozytywne skutki. Zauważyłem jednak że po kolejnej szybszej wymianie autko się odmuliło. Co było dla mnie kolejnym zaskoczeniem.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  5. #5
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja w swojego przy 198tys zalałem pełen syntetyk 5w40 i nie narzekam ani razu jeszcze nie dolewałem
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. #6
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zmiana teoretycznie powinna byc o jeden skok gestosci jak zalecaja niektorzy producenci i to w kierunku oleju bardziej gestego.
    W praktyce znajomy ma a6 i strasznie zarl mu olej a on zmienil z 5w40 na motula 15w50 i zarl mu dalej, zrobil turbine jako winowajce przepalu i wlal 0w40 jezdzi od lata i nie wlal kropli oleju do niego.
    Dlatego po mojemu nie ma zadnego sensownego wyjasnienia, bo sa rozni ludzie i rozne samochody.

  7. #7
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No i właśnie zaczyna się tutaj zróżnicowanie opinii - co do tego syfu myślałem, żeby użyć preparatu czyszczącego silnik przed wymianą więc szczerze mówiąc to trochę mnie pocieszyliście i jednak chyba zrobię tak jak zamierzam ale oczywiście nadal czekam na wszystkie opinie i techniczne uzasadnienia

  8. #8
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    u mnie znajomy np. zalal pelen syntetyk a wczesniej jezdzil na mineralnym i nic mu to nie zaszkodzilo co prawda ma On Honde nie Audi ale silnik to silnik

  9. #9
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zrobisz jak uwazasz, wlejesz syntetyk i bedzie wszystko ok to bedziesz ty zadowolony i wszyscy inni, wlejesz syntetyk i bedzie go tobie zarlo to bedziesz mial nauczke na przyszlosc jak to mowia ludzie ucza sie na bledach. Ja w poprzednim samochodzie mialem 200tys (teoretycznie) i zalalem tam syntetyk bo chcialem dobrze a wyszlo ze musialem dolewac olej. Tak wiec ja wychodze z zalozenia ze do samochodu z takim przebiegiem i takim wiekiem niema co juz sie rozczulac

  10. #10
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    siwylbko a przeczytaj artykuł który jest w pierwszym poście daje do myślenia

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •