Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 60

Temat: Slabe ogrzewanie w TDI

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam, podłączę się tutaj
    czy w A3 w TDI wszyscy mają podgrzewacz płynu chłodzącego (3 świece żarowe) oraz czy ktoś wie jak to dokładnie działa, ponoć podgrzewa zimny silnik do momentu osiągnięcia przezeń 50stopni?
    kumpel ma golfa IV i nie ma u niego tego podgrzewacza

  2. #52
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    akogo w żadnym samochodzie nie ma czegoś takiego jak podgrzewacz płynu, jeśli nie słabnie ci ogrzewanie to znaczy ze pompa wody już siada albo wirnik się rozleciał bo to ona wymusza obieg płynu chłodniczego przez nagrzewnicę, jeśli pompa się rozłoży to nie będzie wymuszonego obiegu płynu i nie będzie ogrzewania tylko nagrzewnica nabije się powietrzem, obieg przez nagrzewnice nazywa się małym obiegiem a przez chłodnicę dużym obiegiem, także czeka cię wymiana pompy wody i rozrządu przy okazji,

    sprawa drug świeca żarowa to świeca żarowa ona za zadanie podgrzanie powietrza w komorze silnika żeby doszło do samoczynnego palenia się ropy i tyle ona nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem silnika

  3. #53
    Szak-All's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    czarogo, ma rację! nie ma takiego czegoś jak podgrzewanie płynu chłodniczego, bo po co!

    Mam tylko pytanie, ostanio jak jechałem zauwazyłem że na trasie gdy zwolniłem w terenie zabudowanym temperatura płynu spadła, w momencie gdy przyśpieszyłem, wskazóweczka momentalnie wróciła do poziomu 90 C. Czy ktoś zauważył podobne zachowanie autka? 1,9TDI
    "Imagination is more important than knowledge"

    Albert Einstein

  4. #54
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    czarogo, jest coś takiego w TDI Proszę ,żebyś nie zabierał głosu jak nie jesteś pewny ,bo to już nie pierwszy raz ....

  5. #55
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    shak-all jeśli chodzi o taki objaw to myślę ze termostat może być lekko uchylony i cześć płynu idzie na duży obieg czyli chłodnicę i tam się automatycznie wychładza, bo innej przyczyny "ubytku temperatury nie znam"

    mig25 jeśli jest coś takiego jak to określiłeś to poproszę o zdjęcia z etki bo to co mówisz jest dla mnie nie wystarczające, a że Ci ktoś powiedział to zachowaj to dla siebie, bo widzę że polowa ludzi wypowiada się nie mając błahych podstaw co do budowy i zasady działania silnika spalinowego

  6. #56
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    mig25 jeśli jest coś takiego jak to określiłeś to poproszę o zdjęcia z etki bo to co mówisz jest dla mnie nie wystarczające, a że Ci ktoś powiedział to zachowaj to dla siebie,


    czarogo, proszę bardzo :



    Tylko nie pisz mi ,że to jest podstawka pod te świece żarowe co grzeją komorę spalania


    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    bo widzę że polowa ludzi wypowiada się nie mając błahych podstaw co do budowy i zasady działania silnika spalinowego

    Zastanawiam się po której jesteś stronie....

  7. #57
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Szak-All, czarogo, nie spierajcie się bo MiG25 ma rację Poczytajcie trochę o dieslach

    Szak-All, co do Twojego pytania - powinno raczej dziać się odwrotnie - im szybciej jedziesz tym silnik bardziej się chłodzi... Dawno temu robiłeś rozrząd? Pompa wody była zmieniana?
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #58
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    larius to że temperatura spada jak puszczasz gaz to jest bardzo możliwe w przypadku gdy termostat jest cały czas otwarty i płyn jest chłodzony przez to że krąży przez chłodnicę, ale Twoje stwierdzenie że temperatura spada podczas dodawania gazu to jest bez sensu nie wiem jesteście obcykani przez elsę i inne programy, ale dać wam inny samochód i zaczynają się problemy, po prostu są pewne prawa fizyki i tego nie ma elscie czy etce

    widziałem już sporo układów i takie świece są dla mnie nowością, to chyba tylko w audi tak jest, ale gdyby nie elsa albo autopsja to nikt by tego nie wiedział, także wiecie to z autopsji czy elsy

  9. #59
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    czarogo, człowiek uczy się całe życie ,więc radzę na przyszłość nie podważać innych wypowiedzi ,a poźniej siętłumaczyć ,że nie wiedziałeś.... To nie jest pierwszy temat ,gdzie nie miałeś racji ,a mimo to się upierałeś....

    To tak jak bym na forum ZXa (przykład który mi przyszedł do głowy) upierać się ,że nie ma tylnej osi skrętnej ,a po udowodnieniu Ci ,że tak nie jest mieć pretensje ,że to nie jest standardowe rozwiązanie...

    Osobiście mnie to uraziło ,więc sorry za OT ,a modów proszę o zwrócenie uwagi koledze...

  10. #60
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A ja sobie pozwole zamknąc temat, i otworze go tylko na prośbę zainteresowanego.

    Dodatkowo czarogo, prosze o więcej wyrozumiałości, nie kłóć się i czasami odpuść
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •