Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 88

Temat: Bns 5.0

  1. #11
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdź, czy po podłączeniu tego drugiego + BNS się włączy.

  2. Podziękowania dla pago za pomoc w problemie

    koniu817 (12-05-09)

  3. #12
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez koniu817 Pokaż post
    Zakodowałem według tych danych: http://wiki.ross-tech.com/index.php/...ystem_(RNS-Low)
    czyli dla A3(8P) bez gali, telefonu, zmieniarki, kierownicy multifunkcyjnej
    Koduj wszystko na a6 bo tak trzeba w 8L. Tak jest w RNS-E a to pewnie tak samo. To tak w kwestii wyjasnien poniewaz nawet przy zlym kodowaniu powinno hulac

  4. #13

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żerków/Jarocin
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, cóż mogę powiedzieć, jesteście wielcy szanowni koledzy. Idąc za poradą kolegi pago połączyłem piny 15 i 16 w przejściówce P&P do RNS-E i BNS 5.0 załączył się i śmiga aż miło. Jeżeli ktoś będzie wymieniał Symphony II na Navi BNS 5.0 w 8L poliftowym to służę pomocą i materiałami które zgromadziłem na ten temat między innymi dzięki Wam koledzy. Potwierdzam iż BNS 5.0 z A4 2006r (kwadratowy) przy wykorzystaniu przejściówki ISO na ISO2 p&p do RNS-E po kilku zabiegach w okablowaniu chodzi w A3 2003r pozostała mi jeszcze zabawa z pilniczkiem żeby dopasować się do konsoli no i z tego co widzę trzeba odkręcić tę srebrną listewkę która jest na dolnej krawędzi. Jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał jakieś pytania to proszę pisać na pw. Dziękuję wszystkim bardzo za okazane zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam

  5. #14
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Tą alu listewkę musisz odkręcić i spiłować całe jej mocowanie na równo. boki po 1,5mm srona zaczynając od góry i schodząc do 0 ponieważ dolna krawędź jest na szerokość dobra. Będzie wyglądać ok. Można przyciąć też climatronic i zachowac listewkę, ale pierwsza ocja chyba lepsza. Pamiętaj zakoduj na audi a6 bo na a3 8p to raczej nie będzie się wył. po wyjęciu kluczka. I jak chcesz galę działającą to przy w/w kodowaniu jest tylko możliwe. W audi a6 sygnał nie idzie po canach (8l też nie) a w pozostałych już tak. Sygnał złapiesz zza zegarów z pinu 31 skrajnie lewa kostka jak siedzisz w aucie (99proc zielona). Połącz do pinu v-signal. Można to zrobic bez wyciągania zegarów. Przy radiu symhonyII nie ma orginalnie w kostkach
    Miłego słuchania

  6. Podziękowania dla borys1822 za pomoc w problemie

    koniu817 (12-05-09)

  7. #15

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żerków/Jarocin
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziękuję kolego borys1822 za cenne rady do których na pewno się zastosuje. Właśnie sobie dzisiaj po uruchomieniu radyjka oblookałem co jest do zrobienia żeby ładnie się wpasowało w konsolę. Tak na marginesie: nie wiem czy to złudzenie, ale wydaje mi się że BNS lepiej gra w porównaniu do Symphony II. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  8. #16
    lookas's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa-Wieliczka
    Auto
    BMW X3 M
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to ja mam pytanie czym BNS jest w monohromie ?(jak fis)
    A3 SportBack 161PS 370 Nm 2001 CompSport - ex
    Leon FR 170 PS 350 Nm 2010 - ex
    BMW X3 M-pakiet 2006 180 PS 360 Nm KingSoft - ex
    Skoda Yeti 2010 170 PS 380 Nm 4x4 KingSoft Yeti - każdy słyszał nikt nie widział
    ... do zobaczenia w chacie na 200 osób ... R.I.P. WJW

  9. #17
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tak, jest mono

  10. #18
    elizka85's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8P 1.9TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    witam

    kilka dni temu zakupiłam Audi A3 Sportback z 2009 mam zamontowane w/w radio navi BNS 5.0 (auto było sprowadzone rok temu do Polski nie mam polskiej instrukcji
    mam kilka pytań:

    1. Czy radio jest kodowane ? (jeśli tak) gdzie można dostać kod ?(ASO) czy w może w papierologii z Niemiec gdzieś jest to zapisane ?

    2. Na allegro znalazłam oferty spolszczenia MENU, czy wtedy wgrywane są również polskie mapy ?

    3. Czy od poprzedniego właściciela powinnam otrzymać orginalną płytę z mapą czy była to opcja za dopłatą ?

    4. Czy model BNS 5.0 z mojego autka różni się czymś od modeli z 2003-2008? bo na forum nie ma prawie żadnych informacji o w/w nawigacji z 2009 roku ?

    5. Czy warto ją sprzedać? na forum nie znalazłam żadnych ofert sprzedaży mi osobiście jest nie potrzebna i mam zamiar zamontować w jej miejsce stacje multimedialną

    Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odp. i pomoc

  11. #19
    Guri's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Q5 3.0 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    heh
    BNS - jest kodowane - powinieneś mieć kod w papierach
    Polskie menu a mapy to dwie różne rzeczy - mapy masz w pamięci BNSa a mapy masz na płytach
    Mapa chyba jest za dopłatą - ja dostałem oryginalną płytę do BNSa ale z mapa niemiec
    Rozumiem, że pytasz się o różnice pomiędzy BNS 5.0 a RNSem??
    Czy waro sprzedać - wg mnie warto sprzedac każdą rzecz na ktorej można zarobić - na allegro chodzi pomiędzy 350 a 550 zł (wystarczy wpisać bns i kliknąć szukaj..)
    “Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
    (George Carlin)

  12. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie ma problemu wgrac polskiego menu, pytanie czy jest sens

    plyty z mapami tylko i wylacznie oryginalne , nie istnieje zadne alternatywne zrodlo.
    nie masz zadnej, a chesz uzywac, musisz zakupic oryginal

    http://www.nawigacjakrakow.pl/bns-5.0-rns-low,73.html

    BNS 5.0 czyli RNS-Low to od poczatku produkcji to samo, nie ma co porownywac do RNS-E , roznica kolosalna

    Jesli radio dziala to kod jest wpisany prawidlowo, po odpieciu akumulatora info (kod) powienien uzyskac znowu po CAN, ale nie zawsze, kod moze byc zapisany na samym urzadzeniu, w ksiazce radia/nawigacji masz zakladke z wlepka z kodem (o ile taka ksiazeczke dostales). lub tez inne alternatywne mozliwosci rozkodowania odbiornika
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •