Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: 1,9 TDI ASZ - modyfikowany - 165KM/364Nm

  1. #1
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Smile 1,9 TDI ASZ - modyfikowany - 165KM/364Nm

    MODEL AUTA:8L 2002
    SKRZYNIA BIEGÓW: Automat
    RODZAJ SILNIKA: diesel, 1.9 TDI ASZ
    MODYFIKACJA SILNIKA: brak
    SERIA : 134/316 (hamowane)
    MODYFIKOWANY : 165KM/ 364Nm
    RODZAJ HAMOWNI: MAHA LPS 3000
    TUNER: Masters Tuning


    Program nie wprowadził "kosmicznych" zmian, auto oczywiście odczuwalnie jest żwawsze ale rakiety z niego nie zrobię.
    cienka czerwona linia to seryjny program, ta grubsza czerwona to oczywiście po zmianach.
    Ostatnio edytowany przez dejneka - 25-02-09 o 14:06

  2. #2
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    wyniki bardzo zblizone do moich gratki!

    jedyne co mnie zastanawia, to spore straty na kołach

  3. #3
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Pierwsze podejście do programu dało jeszcze lepsze wyniki aż sam byłem zaskoczony, było prawie 180 KM ! ale za bardzo kopcił więc gość zdjął nieco...
    Momentu obrotowego nie pamiętam, to co chciałem to w zasadzie mam, prawie maksymalny moment jest dostępny przez większy zakres obrotów.
    Bez modyfikacji mechanicznych dużo więcej się nie da wycisnąć.

    To jest auto którym przemieszcza się moja lepsza połowa i tak narzeka, że za głośno silnik pracuje więc jak zacznę kombinować przy mechanice to wcale nie będzie chciała nim jeździć.

    Co do strat to ktoś mi mówił, że taka hamownia jak ta na której robiłem pomiary to jest "szmelc" i trzeba by na obciążeniowej sprawdzić....
    Może i mam rację bo różnice rzeczywiście są duże.

    Efekty modyfikacji czuć od pierwszego razu więc mam nadzieję że moja żona nie będzie musiał tak "gazować".
    Tak czy inaczej mam taki mały dysonans pozakupowy, że trochę za szybko te modyfikacje no i za drogo w stosunku do efektów, to w końcu jest automat nie manual, niby tiptronic ale przecież to nie to samo...

    Jak mi żonka pozwoli wziąć autko to na jakimś spocie możemy porównać...

  4. #4
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    nie znam sie na hamowniach i nie wiem czym sie roznią, ale na forum czesto czytamy ze maha jest lepsza od obciazeniowej..

  5. #5
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    maha to obciazeniowa jak juz to lepsza od inercji
    .......

  6. #6
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    To jak to jest z tymi stratami, trzeba się nimi przejmować?

    neoeinz u Ciebie też wyszło niemal identycznie jak u mnie, trochę mniejsze te straty, za to wykres rozpoczyna się przy 1100 obr/min u mnie start jest prawie na 1600 to zależy od gościa co siedzi w samochodzie i gaz naciska? czy od biegu jałowego? (czy jak to tam się nazywa na wolnych obrotach...)
    U mnie bez żadnych kombinacji do 2000 obr/min dysponuję większą mocą (wg. wykresu) czy to możliwe żeby tak wyszło w porównaniu z Twoim co by nie mówić tuningowanym silnikiem?
    Jeszcze istotna różnica to moc na kołach, u Ciebie jest 155 u mnie 105 nic mi ten parametr nie mówi poza tym że masz lepiej

  7. #7
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    u mnie siedzi inne turbo ktore lapie wyzej jakby nie bylo, a wykres zaczyna sie od 1100-1600 i to juz zalezy od tego co siedzi w srodku
    .......

  8. #8
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    dejneka nic nie martw wszystko masz ok,
    straty między innymi są tym większe im wyższy bieg podczas hamowania lub inaczej czym dłuższe przełożenie - Ty masz inną skrzynie a z wykresu widzę, że Twoja 4-ka jest tyćke dłuższa od manuala wiec masz też troszeczke większe straty.

    moc na kołach = moc na silniku - straty

  9. #9
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    dzięki za wyjaśnienie, choć w wykresach kolegów widać duże różnice zależnie an jakij hamowni były robione pomiary, takiego zestawu (ten silnik + skrzynia automatyczna) jeszcze na forum nie widziałem więc nie mam do czego porównać, w zasadzie nie widziałem jeszcze hamowanego auta z automatyczną skrzynią biegów choć tak jak pisałem wcześniej przełączona była do trybu manualnego czyli prawie ręczna
    Facet jak robił pomiary po prostu wymuszał zmianę biegu na wyższy, jak automat nie chiał zminić to nic się nie działo, dopiero jak automatyka sama uznała "za stosowne" to wchodził wyższy bieg. potem szybko trzeba było zmienić z manuala na D a potem na N.
    Trochę się bałem jak się skrzynia zachowa w tej sytuacji (ludzie pisali czasem że w ten sposób zimniejsza się smarowanie skrzyni i mogą się uszkodzić), wyszło spoko choć myślałem ze A3 rozpędza się grubo powyżej 200 km/h, na zimówkach nie będę sprawdzał ale latem przewietrzę maszynkę gdzieś na autostradzie

  10. #10
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Stratami mocy nalezy sie przejmowac, bo liczy sie moc na kolach, a nie na silniku wg wzoru, ktory Skapol przytoczyl. Mniejsze straty = szybsze auto. W przyblizeniu przeklada sie to tak, ze im mniejsza masa kola tym mniejsze straty. Tak naprawde chodzi o moment bezwladnosci mas wirujacych i inne parametry, ale nie startujemy w profesjonalnych wyscigach by az tak wnikac . Dla dwoch roznych kol robilem pomiary i dla masy kola ok 24kg straty byly 50KM, dla masy 17kg straty wyniosly ponizej 30KM (TDI 180KM). Bylo to odczuwalne w codziennej ekspolatacji, a osiagi i spalanie sie roznilo zauwazalnie. Dlatego teraz chce sobie kupic OZ Superlagery, parenascie KM na kolach wiecej .

    Inna rzeczy to czy nalezy sie przejmowac tym co wyszlo na wykresie. Otoz tak jak koledzy wczesniej napisali niekoniecznie. To co wyszlo na wykresie zalezy od warunkow pomiaru i moze nie miec dokladnego przelozenia na rzeczywiste osiagi. Straty mocy zmierzone na obciazeniowej wynosily 50KM, a na inercji wyszlo na 25KM, przy tych samych felach. Auto oczywiscie jezdzilo identycznie, wiec nie do konca przejmowalbym sie wykresem. Natomiast faktycznymi stratami mocy tak.

    Co do hamowni, ktora lepsza, to zalezy jeszcze do czego. Ogolnie mowi sie, ze obciazeniowa. Ale np. inercyjna ma duzo mniejszy blad pomiarowy, nie jest tak wrazliwa na temperature itp.
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •