Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: 1,9 TDI ASZ - modyfikowany - 165KM/364Nm

  1. #11
    Dee's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okol. Krakowa
    Auto
    ASZ ---
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Ładny wynik chodz wykresik troszke dziwny ale pewnie przez automat. Audi spokojnie ponad 200 pójdzie mój bez przeróbek ASZ idzie ponad 220 wiec Twój bez problemu sobie to osiagnie
    CCCO DynoSoft
    MaGGSport
    SPRZEDAM!!!

  2. #12
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DominN Pokaż post
    Stratami mocy nalezy sie przejmowac, bo liczy sie moc na kolach, a nie na silniku wg wzoru, ktory Skapol przytoczyl.
    wzór ten dałem tylko poto aby "dajneka" zczaił dlaczego On ma 105KM na kołach a neo 155KM
    należy sie przejmować oczywiście (dajneka nie musi bo typowe) a do wpływu na wielkość strat (a co za tym idzie mocy na kołach) doliczyć można jeszcze (tak jak piszesz waga koła) szerokość koła, wysokość profilu, typ opony(zimowa/letnia....) ,to jak mocno pohamowany człowiek dociągnie pasami auto do ziemi podczas hamowania, czy mamy jeszcze olej w skrzyni :] itd...

    innercja przegrywa z obciążeniówką w każdej sytuacji w której chcesz znać dokładny przebieg Nm w uturbionym silniku - czym większy lag tym większe odchylenia, najczęściej dopiero pod koniec wykresu wartości są prawidłowe.
    Nie wiem skąd info ze inercja ma mniejszy błąd pomiarowy (na chłopski rozum jest dokładnie odwrotnie) ale nie znam sie na tym dokładnie więc neutral

    p.s. dajneka jeśli Cie mocno straty bolą to polecam Ultralegary 16''

    "Dee" whhyy dziwny? jest prawidłowy jak na aktualny setup.
    Ostatnio edytowany przez Skapol - 27-02-09 o 18:20

  3. #13
    Dee's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okol. Krakowa
    Auto
    ASZ ---
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol Pokaż post
    "Dee" whhyy dziwny? jest prawidłowy jak na aktualny setup.
    Pomyliłem wykresy wczesniej patrzyłem na inny. Teraz na ten zerknolem i całkiem ciekawie wyglada. Sorki za pomyłkę ...
    CCCO DynoSoft
    MaGGSport
    SPRZEDAM!!!

  4. #14
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dee Pokaż post
    Pomyliłem wykresy wczesniej patrzyłem na inny. Teraz na ten zerknolem i całkiem ciekawie wyglada. Sorki za pomyłkę ...
    luzik nikogo nie musisz sorkować

    bardzo dobrze, że dajneka nie upierał sie przy max możliwej mocy i jest tak jak jest.

  5. #15
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol Pokaż post
    innercja przegrywa z obciążeniówką w każdej sytuacji w której chcesz znać dokładny przebieg Nm w uturbionym silniku - czym większy lag tym większe odchylenia, najczęściej dopiero pod koniec wykresu wartości są prawidłowe.
    Nie wiem skąd info ze inercja ma mniejszy błąd pomiarowy (na chłopski rozum jest dokładnie odwrotnie) ale nie znam sie na tym dokładnie więc neutral
    Dokladnie tak jak piszesz, przyspieszeniowka ma problemy z wyznaczeniem dokladnego przebiegu momentu ze wzgledu na turbo laga. Ma jednak blad pomiarowy na poziomie 0,1-0,5%, a obciazeniowka az 2%. Zapewne tyczy to sie finalnych wynikow np. mocy maksymalnej gdzie nie ma juz wplywu turbo lag. Bo caly ten rozjazd w niskim zakresie obrotow to nie blad pomiarowy urzadzenia ile wada samej metody pomiarowej, ktora np. przy wolnossacych nie wystepuje. Powtarzalnosc pomiarow na inercji tez jest wieksza. Zacytuje to co znalazlem (generalnie nie jest to w sprzecznosci z tym co ja i Ty piszemy ):

    "Pomiar inercyjny ma kilka istotnych zalet ale też i wad.

    Zalety:

    -wymaga krótszego czasu pełnego obciążenia jest więc bezpieczniejszy dla silnika
    -nie wymaga kosztownych układów chłodzących auta wystarcza przyzwoity wentylator
    -jest dokładniejszy - ponieważ tensometr hamulca oraz ograniczenia sterowalności hamulca i -jego termika pogarszają dokładność przy pomiarze obciążeniowym
    prezentuje całą charakterystykę silnika w funkcji obrotów, a nie tylko kilka wybranych punktów.


    Wady:

    -silniki turbinowe mogą wymagać dużego obciążenia dla poprawnego 'zbudowania' doładowania
    -hamownia inercyjna nie pozwala na badanie auta przy stałych obrotach "

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol Pokaż post
    p.s. dajneka jeśli Cie mocno straty bolą to polecam Ultralegary 16''
    Skapol to co miales na Kakolewie to byly Ultralegary? Znalazlem info, ze Superlagery sa o 400g lzejsze na kolo .
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  6. #16
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzięki koledzy za pouczający wykład, to co piszecie o stratach jest w sumie chyba dość mało znanym parametrem i większość turbomaniaków (ez obrazy) nie zwraca na to uwagi.
    Na wykresach standardowo widzę wpisane 60kg mas wirujących (czyli jak rozumiem felgi, opony itp.) a przecież nikt tego nie ważył.
    Czy to naprawdę takie istotne żeby inwestować w lżejsze felgi dla 1,6 kg? (4 x 400g) Czy przy okazji też mniejsza ilość gumy daje dodatkowy efekt?
    Mam raczej zdroworozsądkowe podejście do auta i ważniejszy jest dla mnie komfort jazdy niż ściganie się o KM czy Nm...
    Po tej modyfikacji uzyskałem właśnie wyższy komfort jazdy ale jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły żeby bez dużych modyfikacji napędu jeszcze sobie umilić życie to to Wasze rady mogą być pomocne nie tylko dla mnie.
    Dzięki, na razie czekam na sprawdzenie obiegowej opinii że po chip'ie auto pali mniej, mój tester czyli żona jeździ równo i w zasadzie tylko po mieście więc mniejsze zużycie mile widziane
    Za jakiś czas porównam wyniki przed i po, w tej chwili jest jeszcze za mały przebieg żeby przesądzać o rezultacie.
    Co do felg to zastanowię się poważnie jak będę zmieniał opony to może pomyślę też o felgach, bo te oryginalne nie bardzo przypadły do gustu mojej drugiej połowie, więc jeśli wymienię na lżejsze do mam dodatkowy argument żeby sprawić sobie prezent

  7. #17
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DominN Pokaż post
    Skapol to co miales na Kakolewie to byly Ultralegary? Znalazlem info, ze Superlagery sa o 400g lzejsze na kolo .
    tak to te
    ja mam takie info :
    Oz ultraleggera 16x7 - 14.5 lbs = 6.577089365 [kg]
    Oz superleggera 16x7 - 14.6 lbs = 6.622448602 [kg]
    czyli tak czy siak znikoma różnica

    co do hamowni - wszytko jasne

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dejneka Pokaż post
    Dzięki koledzy za pouczający wykład, to co piszecie o stratach jest w sumie chyba dość mało znanym parametrem i większość turbomaniaków (ez obrazy) nie zwraca na to uwagi.
    jesli walczysz o urwanie choćby 0,1 s to zwracasz na to mocno uwage a wiekszość turbomaniaków w naszym kraju to big spoilery i wydechy + naklejki z allegro :]

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dejneka Pokaż post
    Czy to naprawdę takie istotne żeby inwestować w lżejsze felgi dla 1.6 kg? (4 x 400g) Czy przy okazji też mniejsza ilość gumy daje dodatkowy efekt?
    dla 1.6 kg raczej nie ale jak w stosunku do serii felgi można urwać 4 kg na jednej (nie mówię już o felach do lansu które ważą 8 ton) to warto chyba ,że auto ma być tylko wozidłem
    Ostatnio edytowany przez Skapol - 05-03-09 o 00:07

  8. #18
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ale jakby nie bylo takie ultraleggera sa fajnie wygladajace no i lekkie ;]
    .......

  9. #19
    RadekK.'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol Pokaż post
    Oz ultraleggera 16x7 - 14.5 lbs = 6.577089365 [kg]
    Oz superleggera 16x7 - 14.6 lbs = 6.622448602 [kg]
    a superleggery są jeszcze w ogóle w sprzedaży?

    Pzdr
    Radek K.

  10. #20
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Ja patrzylem na stronie http://www.wheelweights.net/ i inny rozmiar, zdajsie 18x8 lub 17x8 i tam bylo 400g na korzysc Super, przy 16 i mniejszych roznica moze byc mniejsza i inna. Fakt, faktem, ze Supery teraz ciezko dostac, bo wszedzie sa Ultra. Cena i waga zblizona wiec obojetnie ktore kupie. W porownaniu do alusow z TT zyskam z 20KM na kolach, a to i tak duzo taniej niz mnie wyszedl przelotowy Milltek, ktory dal polowe z tego. W kazdym razie widzialem w sprzedazy Supery III, ale one ponad 10 tys. zl za komplet kosztuja i sa troche ciezsze niz stare. Za ta cene to jeszcze lzejsze Weds'y sobie z Japoni bym sprowadzil.

    W kazdym razie dopoki nie przejechalem sie pare razy na hamownie i nie wystartowalem na cwiartke to patrzylem tylko na wyglad felg. Teraz juz go kompletnie olewam, masa jest na pierwszym miejscu .
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •