Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: problemy przy gwałtownym przyspieszaniu

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    A jakie by mogly byc objawy przy padaniu turbinki ??

  2. #12
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    od poczatku brak mocy
    swist to chyba jak cos przewody sa walniete ...
    moczylaby sie...

    nie wiem ja sie slabo znm na turbinkach zaraz tu sie goscie wypowiedza
    420 500 km
    1

  3. #13
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez radek666
    A co do przywitania sie w odpowiednim watku juz to zrobilem okolo 4 miesiecy temu wiec chyba jakas pomyleczka
    no nie sadze... sprawdzilem wszystkie Twoje posty i jakos nie widze zebys sie wital w tym watku http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=240 Popraw sie kolego

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    DONE Sorrky ale bylem wrecz przekonany ze juz sie kiedys witalem w tym watku no nic bledy naprawione
    A co do problemu to wymienilem filtr paliwa i powietrza i przeczyscilem przeplywke ale ku mojemu zmartwieniu nie byla brudna;/;/
    Nie wiem czy to cos pomoglo czy nie bardzo bo spadl snieg i nie dalem rady wyprubowac;/;/ NIE LUBIE ZIMY!!

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    raz mialem takie spadki mocy ale to bylo przy jezdzie w duzym mrozie -29stp. ! bylo kilka razy tej zimy na poczatku mechanicy powiedzieli ze poprostu olej w misce olejowej byl tak zimny ze nie dostarczal oleju (lub byl on zbyt gesty) do turbiny i cos tam ja offowalo jakos tak nie pamietam fakt ze jak sie zrobilo cieplej tak np -20 to juz bylo cacy
    No to niezla bzdura... jak Cie sie wydaje ze jak olej miales zimny to nie docieral do turbosprezarki... to jakim cudem Ci sie ona nie zatarla.

    radek666, jesli auto Ci zdycha glownie w gornym zakresie obrotow to prawdopodobne jest niedomaganie przeplywomierza.
    Trzeba podlaczyc VAGa i sie przejechac i poparzyc co sie dzieje z odczytem z przeplywki w zakresie obrotow w ktorych mowisz ze Ci przestaje jechac.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Obydwaj z bratem posiadamy auta z silnikami 1.8 T. Ja a3 1.8 T a brat a4 b6 quattro . Problem jaki u nas występuje( w moim a 3 jest mniej wyczyuwalny) to takie delikatne uderzenie przy nagłym dodaniu gazu podczas jazdy powiedzmy na biegu 4 lub 5 mamy te 2-2,5 obrotów ,wcisniemy gaz i czuc takie uderzenie i dopiero wtedy samochód przyspiesza. Można to porównać do jazdy rowerem (na luzie nie pedałując) i szybkiego naciśniecia na pedał ,efekt będzie podobny jak u nas. Ciekawe jest to że jeśli zaraz zdejmiemy noge z gazu i spróbujemy to powtórzyć to wtedy autka przyspieszą łagodnie. Błedów w sterowniku nie ma,mamy kabelek i sprawdziliśmy. Mój ma program a brata nie. Pozdrawiam i czekam na sugestie what the hell, a może to normalne?!

  7. #17
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To wyglada na Luzy w zawieszeniu. Jak puścisz drugi raz i wciśniesz to gumy sie nie przestawia i dlatego nie masz tego uderzenia. Sprawdź zawieszenie u Ciebie to bedzie łatwiej, a u brata wielowahacz wiec trzeba trochę popatrzeć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubaczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Od jakiegos czasu slysze takie jakby buczenie silnika przy rozpedzaniu sie z niskich obrotow. Np 5 biego 70 km/h i buczy na 3-4 biegu tez tak buczy na nizszych obrotach. ktoras poduszka moze byc wybita?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •