Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Przekręcony/zerwany gwint korka oleju w misce

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny Przekręcony/zerwany gwint korka oleju w misce

    Witam, kilka tygodni temu wymienilem u siebie olej i wszystko poszło jak po masle. Dzis wymieniałem w samochodzie mamy i chyba przekreciłem gwint korka spustu oleju tzn. zakreciłem korek i wymienilem olej. Po wszystkim chcialem jeszcze sprawdzic srube i wtedy sie stało, sruba obraca sie gdy ja dokrecam. Odkrecac nie probowalem dlatego ze w misce jest olej. Dodam ze nic nie cieknie anie nie kapie...co robic ??? prosze o rady
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-06-16 o 16:09

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    a widzisz
    czasami powinno sie srube od spustu oleju wymienic przy okazji zmiany oleju
    najlepiej bylo by zregenerowac (zrobic nowy gwint)
    albo prowizorycznie owinac teflonem
    wkrecic i sie pomodlic zeby trzymalo

    jak tak to zostawisz to dlugo nie potrwa zeby sie odkrecila
    i napaskudzila pod autem

  3. #3
    pavel_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn/ Grudziądz
    Auto
    audi tt AJQ & mk2syncro APY
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Żeby być pewnym, że śruba sie nie wykręci podczas eksploatacji (w co bardzo wątpię żeby tak się stało), zapunktuj ją punktakiem w kilku miejscach przylegania do miski (tam gdzie jest dobre doście) i do następnej wymiany oleju nie masz zmartwienia.
    Przed następną wymianą oleju pomyśl o nowej misce olejowej, zestawie naprawczym gwintu (są takie na allegro) lub doraźnie wystarczy taśma teflonowa i owinięcie nia śruby.

    Nauczka na przyszłość i dla innych- stalowe śruby wkręcane w aluminium należy traktować delikatniej niż wkręcane w stal czy w żeliwo. Poza tym na korek spustowy nie działa żadna siła oprócz grawitacji oleju, więc wkręcanie go na pałę nie ma sensu

    Pozdr

  4. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na zimnym silniku odkrec stara podstaw sobie czyste naczynie na cieknacy olej i wkrec nowa srube z miedziana podkladka i otulina uszczelniajaca gwintu miejac nadzieje, ze nie zjechales gwintu w misce.
    Na koniec wlej olej ktory uciekl.
    Nie wiem z jakiego materialu jest miska ale mozesz smarknac migiem srube dla pewnosci i kolejnej wymiany pojezdzisz.
    Poprawka, juz pavel_ mnie uprzedzil, nie smarkniesz i jak ma uciec to i tak ucieknie
    Ostatnio edytowany przez LeoRulez - 28-02-09 o 21:24

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    No ciekaw jestem gdzie sie zerwal ten gwint, mam nadzieje ze na srubie. Bo wymiana miski zbytnio by mnie nie ucieszyła. Jutro wejde pod samochod i sprawdze jak trzyma, narazie autko jezdzi. Choc wydaje mi sie ze sruba sie nie powinna odkrecic i dopoki nic nie kapie to do wymiany dojezdzi.

    Powiedzcie mi jeszcze co ewentualnie przy wymianie miski trzeba jeszcze wymienic, uszczelki itd. chcialbym sie nastawic na koszty w razie czego

  6. #6
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    miska jest z alu i jak sie gwint zerwal to na 99% w misce a nie na srubie. masz najprostsze opcje, kupic uzywke albo owinac srube teflonem i tak jezdzic. szwagrowi owinalem pol roku temu i do dzis smiga bez problemu.
    ja osobiscie bym wolal kupic uzywana miske ew. przegwintowac stara na wiekszy gwint i zalozyc wieksza srubke. no i oczywsicie jak wymieniasz miske nowa uszczelka to podstawa
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  7. #7
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    ale kombinujecie.
    Nagwintować ciut większy otwór, założyć większa śrubę i po problemie. Wkręcić nową śrubę do końca, i brzegi tej śruby obsmarować czerwonym lub czarnym sylikonem motoryzacyjnym, i do następnej wymiany masz spokój.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  8. #8
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Magik czarodziej wymieniacz oleju, bo trudno gościa nazwać mechanikiem zerwał mi gwint w misce olejowej więc zakleił to jakąś masą typu silikon i "już jest dobrze, już nie cieknie".
    No więc k...wa nie jest dobrze, konieczna moim zdaniem wymiana miski lub naprawa tej.

    Pytania do znających temat z praktyki.

    Czy każde 1.8T miało taką samą miskę?
    Co podjedzie do AGU?
    Jaki jest podstawowy gwint w tej misce?
    Na co bezpiecznie można przegwintować?

  9. #9
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Elmo, spokojnie możesz przegwintować (zdaje się, że jest aluminiowa misa). Tylko musisz wiedzieć (bo ja nie pamiętam) jaki tam masz korek i poszukać większego w motoryzacyjnym . Pamiętaj, żeby zacząć równo gwintować, żeby nie spieprzyć misy bo pójdzie do kosza.
    Nie wieszaj psów na mechaniku bo to akurat na niego padło. Wiesz ile razy ten korek był już odkręcany wcześniej i z jaką siłą wcześniej ktoś go dokręcił? Mi się osobiście dwa razy przytrafiło, że przy wykręcaniu korka gwint wyszedł. Trudno. W jednym przypadku gwintowaliśmy a w drugim - auto szwagra - korek osadziliśmy na kleju do śrub bo coś tam gwintu jeszcze było ale nie dokręcało i gwintować będziemy następnym razem bo potrzebował auta.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  10. #10
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Potrzeba mi info jaki jest gwint w oryginale, potem sprawdzę w normie jaki gwint jest kolejny w szeregu i coś dobiorę, ale chcę być przygotowany, nie mogę sobie pozwolić na zablokowanie komuś kanału i pomiary, chcę to zrobić i żeby było. Czy ktoś wie jaki to jest gwint w oryginale?
    Pytanie nr 2, czy ktoś stosował reperaturki gwintu, tzw helicoil? Może stalowa wkładka gwintu będzie lepsza niż przegwintowanie na większy rozmiar.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •