Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 100

Temat: Wycieraczki przednie nie działają - prosze o pomoc!

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw-Bristol
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Wycieraczki przednie nie działają - prosze o pomoc!

    Czesc!
    Mam problem - jakis miesiac temu wycieraczki zaczely dzialac wolniej, nie mozna bylo ich przyspieszyc nawet wlaczeniem na szybsze wycieraczki. Potem jakby wrocilo do normy.
    No ale pare dni temu wogole przestaly dzialac. Przy wlaczeniu wycieraczek dzialaja tylko przez 10cm a potem stop. I tak juz zawsze. Raz zatrzymaly mi sie na srodku szyby, wiec je recznie przesunalem w prawo i do dolu zeby mi drogi nie zaslanialy. Co to moze byc – silniczek, przekazniki – a moze cos innego. Prosze o jakies podpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 19:49

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    michal26, zanim napiszesz jakiegos posta to sprawdz czy czasem dany problem nie byl juz opisywany to po pierwsze a po drugie jestes tu nowy, nikt Cie nie zna wiec pasowaloby sie przywitac http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=240 bo my, to taka jedna wielka rodzinka Jak juz sie przywitasz to wpisz w wyszukiwarke co Cie interesuje a napewno znajdziesz odpowiedz na zadane pytanie Pozdrawiam

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw-Bristol
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dzieki za pomoc, juz lece sie przedstawic, dzieki za link.
    W wyszukiwarce szukalem, bo oczywiscie nie lubie marnowac czyjegos czasu – duzo jest o wycieraczkach no ale podobnej sytuacji nie znalazlem ale i tak dzieki. Dam znac jak naprawie i jak poszlo albo jak gdzies utkne z problemem.

  5. #5
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny wycieraczki nie działają ...

    Też miałem taki problem z moimi. Otóż musisz wymontawać cały ten układ (silniczek + ramiona) i rozebrać dosłownie na części - wówczas zauważysz, że te ramiona zapiekły się w tulejkach (2 miejsca). Po rozebraniu nasmaruj jakimś smarem i złóż do pierwotnego stanu.
    Pamiętaj żebyś podczas demontowania nie pokrzywił tych ramion bo już nie spasujesz. Napewno przyda ci się WD40.

    Pozdrawiam
    Mietas

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mietas
    ramiona zapiekły się w tulejkach (2 miejsca). Po rozebraniu nasmaruj jakimś smarem i złóż do pierwotnego stanu.
    Po rozmontowaniu przeszlifowac oski i tulejki, obficie nasmarowac smarem stalym przez zlozeniem. WD-40 nie bedzie dobre bo nie jest gesty, splywa i szybko sie wymyje a oski w tulejkach znow sie zatra.

  7. #7
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny wycieraczki nie działają ...

    Witam
    Sorki za wprowadzenie w błąd.
    Wiadomo, że smarem trzeba przesmarować , jednakże WD40 zasugerowałem jako "odrdzewiacz" - ułatwi on rozebranie w miejscach, w których wycieraczki się zapiekły.

    O ile pamiętam jakaś godzinka roboty. Powodzenia.
    Pozdrawiam
    Mietas

  8. #8

    Domyślny

    dzisiaj to samo mnie spotkalo ... ciemno, deszcz, za miastem ... dziekuje Bogu ze dojechalem na przedmiescia do pierwszego lepszego serwisu, 1h roboty, koszt 130 zł, duzo ale coz zrobic ...

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    witam mam troche inny problem.mianowicie wczoraj jechalem aute wlaczalem spryskiwacze i wszystko dzialalo idealnie.dzisiaj chce wyjechac autem wlanczam wycieraczki a ona cos powoli rusza w lewo wciskam spryskiwacz i bezpiecznik sie spalil.Wymienilem wlanczam wycieraczki ponownie i znowu powoli ida wlanczam spryskiwacz i znowu bezpiecznik strzela.wlanczam spryskiwacz i odzywa sie tylnia wycieraczak.no to zalozylem kolejny bezpiecznik sprawdzilem czy zbieraja wode wycieraczki i wylaczylem.coz to moze byc?od dawien dawna nie bylo nic grzebany z wycieraczkami ani podszybiem,dodam ze mam nowy przekaznik.wyglada to na to ze pompka spryskiwaczy robi zwarcie ale wczoraj nie bylo problemu.prosze o jakas podpowiedz bo auto stoi pod golym niebem i gdy rozpogodzi sie to chcialbym zaraz wskoczyc do niego i naprawic.

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Prosto a wycieraczki chodzą CI powoli czy normalnie? Jesli miałbyś przytarte tuleje na tym krzyżaku wycieraczek to brałoby znacznie wiekszy prąd a że pompa sprysków może być pod tym samym bezpiecznikiem to już prąd jest za duży i strzela. napisz do mnie najwyzej pogadamy co tam jak tam
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •