Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Zawieszenie-prośba o pomoc/bilstein z allegro

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny Zawieszenie-prośba o pomoc/bilstein z allegro

    Witam,

    Na dniach chc? wymieni? zawieszenie w mojej A3. Na allegro wyczai?em amory bilstein
    http://moto.allegro.pl/item561971438...f_octavia.html
    Cena bardzo atrakcyjna i st?d moje pytanie, czy to nie jakie? podr?bki. Co ewentualnie by?cie polecili, nie zale?y mi na obni?eniu auta, cho? jakby przy okazji tak si? sta?o to te? bym si? nie obrazi?. Do amor?w chc? dokupi? spr??yny. Wszystko chcia?bym zrobi? w miar? jak najtaniej. Nie chc? sztywnej zawiechy. Mo?e kto? z forum pracuje w jakim? sklepie i m?g?by mi sprzeda??

    Pozdro

  2. #2
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    sachsa chyba sa lepsze

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    pewnie tak, tylko nie bardzo chcę ładować kasy w lepszą zawieszkę bo samochód i tak niebawem zmieniam. Czy spotkaliście się z podróbkami bilsteina ?

  4. #4
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    ja juz dwa lata jeżdżę na takich amorkach z przodu (przebieg ok 45tyś km) i nic z nimi złego się nie dzieje jak najbardziej polecam

  5. #5
    dzidek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Parzęczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Norbunio to jest normalna cena za te amorki żadnej okazji w tym nie ma.

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    OK dzięki za info, ta cena jak dla mnie jest okazyjna bo gdzie nie sprawdzałem każdy ma drożej, na komplecie wychodzi jakies 100-200zł drożej w innych sklepach. Zamówię komplet a po montażu napiszę jak wrażenia.

    Co ze sprężynami ? Przy wymianie amorów zmienialiście sprężyny? Mechanik mi powiedział że nie jest to koniecznością. Sprężynę się wymienia jak dopiero pęknie czy trzeba profilaktycznie wymienić?

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Norbunio rozumiem, że masz zawieszenie oryginalne standardowe, bo do takich są te amortyzatory (wnioskując po cenie), do zawieszenia oryginalnego obniżonego już są inne i droższe.
    Radzę Ci przed kupnem zadzwonić do sprzedającego i zapytać się o numer amortyzatora i sprawdzić czy będą pasować. Ceny ma nawet niezłe nawet z kosztem wysyłki.
    A tak to się przedstawia:
    - amortyzator przód, zawieszenie standardowe - BILSTEIN B4-gaz, VNE-4574 - ok. 137,00zł
    - amortyzator tył, zawieszenie standardowe - BILSTEIN B4-gaz, BNE-2916 - ok. 178,00zł

    Zawieszenie sportowe:
    - amortyzator przód, zawieszenie sportowe - BILSTEIN B4-gaz, VNE-4575 - ok. 212,00zł
    - amortyzator tył, zawieszenie sportowe - BILSTEIN B4-gaz, BNE-2917 - ok. 162,81zł

    Ja w swoim autku zmieniłem na te sportowe, ponieważ mam autko w wersji Ambition i ma oryginalne obniżone zawieszenie. Po zmianie amorków i przy okazji wymianie wszystkich wyeksploatowanych części zawieszenia na nowe, mogę powiedzieć, że na tych amorkach autko jest wyraźnie twardsze od oryginalnych.
    Mam drugie autko (Seat Ibiza) gdzie są oryginale amorki, a zawieszenie jest twardości G19 (tak jak oryginale zawieszenie w moim A3) i różnica jest zauważalna po pierwszym przejechaniu autkiem.
    Na amorkach BILSTEIN jeżdżę około roku czasu (przejechane 10 000 km) i nic się nie dzieje.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak sprawdzić jaką mam wersję/jakie amory wybrać? Moja A3 jest full wypas ze skóra itp, ale silnik 1.6 więc pewnie zawieszka standard, wolałbym raczej standardowe B4 kupić, przynajmniej będę miał miękko Obniżona wyglądałaby ciekawiej ale przyznam że mi to nie robi różnicy bo samochód niebawem i tak sprzedam. Obecna wysokość mi odpowiada-wszędzie podjadę

    Do amorów wymieniam wszystkie drążki, tuleje itp-leci wszystko oprócz sprężyn.

    Bilstein B4 standard na tył mam po 107zł od tego samego sprzedawcy.


    Edit:
    Sprzedawca proponuje mi na tył BNE-2942 , twierdzi że są to zamienniki i że wszystko będzie ok. Możecie mi to potwierdzić, jutro chciałbym zamówić już komplet. Na środę jestem umówiony z mechanikiem.

    pozdro
    Ostatnio edytowany przez Norbunio - 10-03-09 o 11:44

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam! Ja mam w TDI założone sprężyny Eibach od benzynki i amorki KYB gazowe i autko na nich zachowuje się bardzo podobnie jak seryjny TDI Ambition na zdrowych amorkach. Ja polecę Ci KYB, w poprzednim samochodzie też miałem gazowe KYB i nie było problemów ale musisz liczyć się z tym, że może być trochę twardziej.
    124 Hp 277 Nm

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •