Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Naprawa silnika po zderzeniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Naprawa silnika po zderzeniu

    Witam,

    niestety moje A3 uległo zniszczeniu. uderzyłem przodem, balchy sie nie pogieły, poszedł zderzak przedni, belka zderzaka, chłodnica i poduszki/pasy. wszystko byłoby okey, za tydzien juz mialbym miec naprawiony samochod (na szczescie mam AC) ale wczoraj sie okazalo ze niestety dostal tez blok silnika po prawej stronie przy poduszce. bardzo bardzo mnie to zmartwilo

    stoje przed dylematem czy warto szukac silnika i zrobic moje A3 (cenowo powinienem sie zmiescic w kwocie z ubezpieczenia) czy odpuscic, wziazc kase z AC, sprzedac jak najlepiej to co pozostało? oczywiscie na drugie A3 mi nie wystarczy, dodatkowych pieniedzy nie moge wylozyc, wiec bede musial sie zadowolic narazie albo Audi 80 z 1995 lub Oplem Vectra z 1996.

    tutaj mam do was pytania:

    1. czy warto sie bawic w naprawe czy jednak nie bo np ryzyko jest zbyt duze ze auto sie niedlugo rozkrzaczy?

    2. czy macie do polecenia jakies osoby/firmy ktore z pewnego zrodla moga załatwic silnik?

    3. czy jezeli kupie z niedokonca pewnego zrodla silnik to czy jakies powazne szkody moga mi sie wydarzyc w trakcie eksploatacji ? tj. czy mechanik przy zakupie silnika nie jest w stanie go obejrzec i stwierdzic czy nie ma powazniejszych wad i jezeli takich nie stwierdzi to nic sie nie powinno dziac?

    z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    maiki24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gryfów śl
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    witam nie wiem co dokładnie stało ci sie w tym silniku (gdzie pekło czy złamało)ale popytaj sie czy jakbys wyciagnol silnik czy ktos by ci tego nie pospawał sam tak miałem auto po stłucze dziura w bloku(mniejsza o to jak to sie stało)ale znalazłem dobrego spawacza i za 100 mi to pospawał bez wyciagania silnika dodam tylko ze dojscie było trudane ale gosc dał rade wiec jezeli twój silnik jeszcze dobrze jezdzi pomysl nad takim rozwiązaniem zawsze to taniej i szybciej niz nowy silnik pozdrawiam

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    jest pęknięcie w bloku koło poduszki po prawej stronie (nie wiem gdzie to jest; to jest relacja mechanika), ponoć w jakimś miejscu gdzie jest smarowanie

    czy warto się bawić w spaw? czy nie jest tak że to może puścić po kilkuset kilometrach? a u Ciebie długo jeszcze samochód na spawie jeździł?

    czy jeżeli znajdę silnik np na allegro czy gdzieś na szrocie i mechanik przed jego zakupem by go obejrzał to jest w stanie stwierdzić czy silnik jest okey i przez to mocno wyeliminować jakieś ryzyka związane z włożeniem motoru z nieznanego źródła?

    co może być takiego w silniku który bym kupił, czego nie widać gołym okiem, a co po jego włożeniu mogłoby do czegoś doprowadzić w aucie?

    będe wdzieczny za wszelkie sugestie, podpowiedzi

  4. #4
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Proponuję Ci załatwić to bezgotówkowo czyli wymiana uszkodzonych elementów + nowy blok silnika, albo wziąć kasę od ubezpieczyciela i pospawać w dobrym warsztacie.
    Dobre spawanie bloku będzie wytrzymałe, ale nikt Ci na to gwarancji nie da.

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Glac, dostane kase od ubezpiczyciela i teraz mam pole manewru:

    1. albo nowy blok/silnik

    2. albo spaw bloku

    3. albo kasacja i kupno samochodu w kwocie jaka dostane od ubezpieczyciela czyli na pewno nie A3

    co do spawu mam wątpliwości (nie znam się oczywiście, ale próbuje to sobie wytłumacyć prostą logiką), a jak z nowym blokiem?

    chciałbym się od was też dowiedzieć czy widzieliście/praktykowaliście takie rzeczy jak wymiana bloku i interesuje mnie co sie dzialo pozniej czy samochod pojedzil bez problemu jeszcze kilka lat czy nie bardzo. wiem ze nikt nie da gwarancji, ale narazie na podstawie zebranych informacji chce ocenic ryzko. moj mechanik (jest ok ale zadna rewela, i nie specjalizuje sie w samochodach VAG) raczej jest za tym by skasowac samochod chyba ze trafi sie silnilk z pewnego zrodla. tylko ze szansa tego pewngo zrodla jest raczej mala, choc zawsze istnieje, wiec zastanawiam czy da sie sprawdzic silnik przed zakupem i ocenic czy ma on wieksze wady i przez to mocno, podkresle mocno wyeliminowac ryzyko rozkrzaczenia sie samochodu np za 100-500 km.

    a czy mozna kupic nowy silnik/nowy blok? czy to jest mozliwe? jaka to jest cena? to jest jakis kosmos?

  6. #6
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak wiesz są dwie drogi rozliczenia z ubezpieczycielem.
    1. Oddajesz auto i odbierasz naprawione.
    2. Bierzesz tyle kasy ile ci dadzą i naprawiasz sam.

    Rozumiem, że wybrałeś tą 2 opcję i tniesz koszty. Więc nowy blok w tym wypadku to będzie spory wydatek. Lepiej poszukaj używki i przełóż graty lub kup cały silnik od zaufanej osoby. Opcja spawania pewnie wyjdzie najtaniej - wyjęcie silnika, pospawanie ok 1000 zł. Może Ci się to trzymać 100 lat, albo dwa dni np jak wpadniesz w dziurę. Ludzie spawają i jeżdżą.

  7. #7
    maiki24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gryfów śl
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wiec powiem tak ja na swoim zrobiłem juz ok 4-5 tys bez zadnych problemów zagladałem w to miejce i jest ok wiec to tylko kwestia dobrego spawacza i czy jest mozliwosc pospawac,proponowałbym zeby to obejrzał jakis inny mechanik i porównac opinie.co do silników mam namiary na goscia który handluje czesciami do a3 wiec silników ma sporo jak sie decydujes pisz na pw.

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jestes z warszwy, masz fante, czesci pewne, na miejscu, po co kombinowac
    dawniej ludzie spawali, kleili skrzynie itd, jesli mialbys corvette z usa i ciezko by byo zdobyc do niej czesci to mozna kombinowac, ale nie przy tak popularnych silnikach.
    zaoszczedzisz pareset zlotych teraz....
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Wielkie dzięki za podpowiedzi.

    na początku zastrzegę że nie chodzi mi o ograniczenie kosztów. bardzo mi zależy na odratowaniu auta i to bardzo, nie chciałbym jeździć Audi 80 czy Oplem Astrą bo na takie samochody byłoby mnie ostatecznie stać. dopłata do drugiego A3 nie wchodzi w grę bo mam inne wydatki rodzinne.

    Wiec tak. Dowiedziałem się wczoraj wieczorem że nie mam pęknięcia tylko odłamał się kawałek bloku silnika przy prawej poduszce. wiec spaw nie wchodzi w grę.

    wszystko w silniku mam sprawne oprócz tego wyłamania. jezeli rozumiem to dobrze to moge przelozy pompe, wtryski, sprzeglo, rozrzad, pompe wody, rolki etc. wiec jezeli dobrze rozumieme potrzebuje samego silnika bez osprzetu. jezeli rozumieme to mozna by kupic sam blok i przelozyc cylindry ale mi znajomy mechanik odradza bo sie ponoc łączy to ze szlifem czy czymś podobnym.

    wniosek mam taki chcę kupić nowy silnik i tu do was mam Panowie pytania:

    1. czy macie pewne źródła z ktorych taki silni mozna kupic. [malik ja sie do Ciebie odezwe napewno na pw ale chce tez innych zapytac], moglibyscie podac namiary do tych osob. czy mieliscie albo wasi znajomi doswiadczenia z ktoryms dostawcow ktorzy sie oglaszaja na allegro (wpisałem wczoraj w kategorii Kompletny Silnik slowo AGR i kilkanasci ofert wyskoczylo) czy uwazacie ktoregos z nich sa godnych zaufania

    Miro, jestem w wawie, ale samochod stoi u znajomego mechanika jakies 200 km stad (koło mojego rodzinnego miasta) wiec w wawie go nie zrobię, ale jeżeli mógłbyś dać namiar na jakieś pewne źródło silników to byłbym bardzo wdzięczny.

    2. czy jest jakis sposob sprawdzenia silnika (rozumiem ze najwieksze ryzyko jest takie ze ktos mi wcisnie silnik ktory zrobil z 500 tys. km i zaraz moze sie rozwalic taki silnik)? czy jest sposob na sprawdzenie czy nie ma on przebiegu bardzo duzego np 500 tys. km?

    3. wiem ze nikt mi nie da gwarancji, ale przy zalozeniu ze silnik bedzie pewny i mechanik go dobrze wlozy etc to jakie jest prawdopobienstwo ze nic powaznego przez np 3 lata "normalnej", "prawidłowej" eksploatacji sie nie stanie, czy to jest 90% szans ze nic sie nie stanie czy to jest loteria 50/50 czy jest wrecz prawdpobone ze cos sie stanie

    4. czy jest wogole mozliwosc kupienia nowego silnika AGR? jaki jest mozliwy koszt

    bardzo, bardzo z gory dziekuje za pomoc.

    Ja na kwestiach mechanicznych sie za bardzo nie znam. Ale jezeli macie problemy prawne to chetnie pomoge.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Krismarzyk - 10-03-09 o 14:42

  10. #10
    Rafał B's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin (WWL)
    Auto
    Škoda Octavia III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli próbujesz kupić silnik poszukaj do sprzedarzy z rozbitka lub anglika dzięki temu masz możliwość sprawdzenia przed kupnem jak to chodzi...

    jeśli kupujesz kompletny silnik to prawdopodobieństwo "rozkraczenia" się jest mniejsze. a stary silnik można jescze na cześci opchnąć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •