Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: czemu pali mi olej ?!

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny czemu pali mi olej ?!

    Kilka dni temu po odpaleniu sprzęta ujrzałem piękną chmurę niebieskawego dymu.... Niestety nie znika po rozgrzaniu silnika, dymi na całym zakresie obrotow... Zaobserwowałem, że cały zawór EGR jest zawalony oleum, jakby z odpowietrzacza zaworów olej się dostawał. Poza efektami wizualno-smrodowymi samochodzik śmiga jakby niby nic. Ki dyabeł? Rzecz się stała po 2 000 km na valvoline diesel max life. No ale chyba silnika mi nie rozpuścił, zwłaszcza że dotąd samochodzik na syntetykach jeździł.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    to ze EGR jest zawalony olejem to w miare normalne, trzeba go czyscic albo w ogole usunac.
    moze olej na ktory zmieniles jes bardziej rzadki niz poprzedni i turbo zaczelo troche puszczac

  3. #3
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    tez mi cos turbo smierdzi ze nadchodzi jej kres
    .......

  4. #4
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    to moze byc poczatek konca twojej turbiny

    pojedz jak najszybciej na jakias diagnostyke, bo bardzo niebezpiecznie jest jezdzic z uszkodzona turbina

    kolega ktory posiada octavke mial podobny problem nagle na trasie autko weszlo na wysokie obtory, i juz nie dalo sie jej wychamowac, probowal zdlawic ja na biegu, ale sprzeglo mu sie rozsypalo,

    po jakis 10sec silnik wybuchl
    wszystko za sprawa turbiny ktora za duzo przepuscila oleju, on zaczal spalac sie i
    skonczyl silnik swoj zywot

    to jest najgorszy scenariusz czego ci nie zycze
    ale z tego co pamietam dwie czy trzy osoby na forum OCP stracily tak swoje silniki
    teraz maja duzo mocniejsze wiec wyszlo im to na zdrowie
    OOOO UWIELBIAM




  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    Spokojnie jak na wojnie Zalałem moto doktora i się cuś tam uszczelniło. Dymi już tyci-tyci. A w ogóle to skąd pomysł że olej wali z turbinki (zwłaszcza na wolnych obrotach)? Wydaje mi się że go podsysa z pokrywy zaworów....

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    A w ogóle to skąd pomysł że olej wali z turbinki (zwłaszcza na wolnych obrotach)?
    ...ano stad ze olej jest caly czas pod cisnienie dostarczany do smarowania walka wirnika turbosprezarki... jesli sa luzy na walku lub wywalone juz uszczelniacze to olej bedzie przeciekal (najbardziej obrazaowo piszac) do czesci goracej sprezarki lub do czesci kompresora a dalej do kolektora ssacego i sie spali

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    Nom, teraz chmura dymu pojawia się tylko po dłuzszym postoju. Więc albo przez noc nacieka tyle do sprezarki, albo zimny olej jest tak gęsty ze zamiast oparów przez wentylacje zaworów/korbowodu dostaje się do przewodów.... Oby to drugie, bo zdaje sie że nieszczelność spreżarki oznacza jej totalny koniec....

  8. #8

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    Nom, teraz chmura dymu pojawia się tylko po dłuzszym postoju. Więc albo przez noc nacieka tyle do sprezarki, albo zimny olej jest tak gęsty ze zamiast oparów przez wentylacje zaworów/korbowodu dostaje się do przewodów.... Oby to drugie, bo zdaje sie że nieszczelność spreżarki oznacza jej totalny koniec....
    podjedz do dobrego mechanika i jesli to sprezarka to ja wymien, nie baw sie z motodoktorami bo to rozwiazanie na krotka mete, kilka miesiecy i bedzie po silniku ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •