Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: [xenony] przerobka allegro

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny [xenony] przerobka allegro

    nigdzie nie ma w necie nic konkretnie wiec pytam ...

    znalazlem sobie cos takiego http://www.rezacze.pl/warsztat/xenon/xenon.html to wystarczy do przerobienia soczewki ? tylko tyle ? chodiz o ta blaszke na soczewce bo xenony zaraz podam jakie chce mianowicie :

    chodzi konkretnie o to :
    http://www.rpmotorsport.pl/product_i...oducts_id=5242

    dla ludzi ktorym nie chce sie czytac linku dam opis :

    * Zestaw zawiera: 2 żarniki ksenonowe 35W 6000K
    * 2 przetwornice ze znakiem bezpieczeństwa CE i znakiem homologacji E11
    * komplet przewodów
    * karta gwarancyjna
    * instrukcja instalacji w j. angielskim.

    System ksenonowy Xtec zaprojektowano i wyprodukowano według technologii zgodnej z najwyższymi standardami jakości popartymi certyfikatem ISO 9001.



    CO powiedzie otym ? szczerze bo mam juz soczewki H1 usiebie i nie stac mnie obecnie na swiatla za 1800zl czy nawet 2000zl to moge miec troszke taniej wiec sie powaznie zastanawiam domyslam sie ze soczewka torszke inaczej rozprowadzi swiatlo ( tzn nie bede oswietlal idealnie bokow tak jak to jest normlanie ) ale czy ktos cos takiego mial u siebie ma znajomego wie jak to swieci ? i kto mi to zamontuje Smile ?

    Pozdrawiam i czekam na opinie i nie szydzcie odrazu ze to takie a takie... poprostu nie wszystkich stac Smile a chca miec przynajmniej troszke tego niby to ma jakies homologacje itp (spryski w dezaku moge sobie zrobic )
    420 500 km
    1

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ale Ci duzo osób odpisało heheheheh


    jeżeli chodzi o mnie to już wiesz co i jak
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    http://www.rezacze.pl/warsztat/xenon/xenon.html a luknij tu jak goscie soczewke przerobili hahahha da sie tak ?
    420 500 km
    1

  4. #4
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    wiesz to jest tak
    jesli bedziesz mial konkretna soczewke od xenonu to smialo zakladaj ale
    mysle jest to ze kazda soczewka nadaje sie do przerobki

    z optyki (nie za wiele juz pamietam ale zawsze to cos )
    bylo ze kazda soczewka skupiajaca musi miec w odpowiedniej odleglosc zrodlo swiatla
    aby po przejsciu przez soczewke punkt skupienia byl w odpowiedniej odleglosci( w tym przypadku na ulicy)

    jednym slowem zarnik jest dluzszy niz zwykla zarowka H1 czy H7, wiec soczewka nie
    bedzie skupiac dobrze wszystkich promieni wiec bedzie obawa ze czesc swaitla moze uciekac nie tam gdzie chce uzytkownik (niebo itp)

    pozatym taki komplet zarnikow z przetwornicami ma homologacje tylko na te podzespoly (jak kazda rzecz sprzedawana na swiecie)
    ale po wsadzeniu w reflektor wszystko traci homologacje i jest niedozwolonym upgradem auta (nawet gdybys wsadzil poziomowanie i spryskiwacze!!)

    to tyle odemnie pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  5. #5

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    pozatym taki komplet zarnikow z przetwornicami ma homologacje tylko na te podzespoly (jak kazda rzecz sprzedawana na swiecie)
    ale po wsadzeniu w reflektor wszystko traci homologacje i jest niedozwolonym upgradem auta (nawet gdybys wsadzil poziomowanie i spryskiwacze!!)

    to tyle odemnie pzdr

    to prawda

    ale jakbysmy do wszystkiego tak podchodzili to każdy z nas miałby w 100% seryjne auto a tak nei jest i o to w tym wszystkim chodzi

    no risk no fun ... czy jakoś tak
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    no wiesz fun w granicach normy
    a jak ci koles wyjedzie w nocy w deszczu z xenonami ktore beda walic po twoich oczach???
    w najlepszym wypadku bedziesz klnal na niego co za pi pi pi pi pi
    nie powiesz wtedy no ale ma fajne xenonki

    pozatym bedzie mial koles wypadek rzeczoznawca przyjdzie powie panie ale pan ma nielegalne swiatla i kipa pieniedzy ni ma
    i jeszcze mandacik mozna dostac

    too much risk to have some fun
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    a co tak często się rozbijasz? ja miałem kilka kolizji zawsze z czyjejś winy, auta miałem mało seryjne i nigdy problemu nie było, wręcz przeciwnie policja ogladała auto itp ......... ale nie o tym mowa w tym temacie, tylko o światłach


    więc wypowiem się jeszcze krótko apropo rażenia, bo 3/4 aut bez xenonów rażą i nic z tym nei zrobisz
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  8. #8
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    w sumie 30% samochodow w polsce ma podobno wsadzone zarowki 100W ! skad 30% to liczba okolo ... ale bylo na onecie kiedys artykul o tym jak to polacy poprawiaja sobie widocznosc ... (wtedy nie bylo jeszcze tak glosno o xenonach bo nie bylo wkladek)

    ja to takiego z zarowami 100W to bym zabil jeszcze zeby mial ustawione to ok ... ja xenony takie napewno bym troche pociagna w dol ... bo wiadomo zeby nie sralo po galach wszystkich ale szczerze nie jeden xenon juz mnie razil i spoko ( w ori autach tzn firmowo zakladanych xenonach) i jakos ta sie przezyc ....

    [ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 21:15 ]
    dodam tylko ze powaznie sie zastanawiam co i jak zobacze jak z kasa ale xena chce miec i juz zaduzo jezdze po nocach
    420 500 km
    1

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    no to przpomnij sobie ile osob widziales ze zle wyregulowanymi swiatlami
    razily cie prawda.
    to wyobraz sobie ze xenony swieca 300% mocniej!!!!

    nie mowie ze zawsze razace swiatla powoduja wypadki
    ale ja (powtarzam JA) uwazam ze modzenie przy uzadzeniach poprawaijacych (LUB PRZECIWNIE) bezpieczenstwo przez osoby nie znajace sie na tym jest niebezpiecze

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    ja xenony takie napewno bym troche pociagna w dol ... bo wiadomo zeby nie sralo po galach wszystkich
    bardzo dobre podejscie POPIERAM
    ale jest jedno ale jesli soczewka nie bedzie dokladnie skupiac swiatla w jednym punkcie
    to nie bedzie sie dalo wyregulowac tak zeby nie razilo
    bo czesc swiatla bedzie "uciekac" i w ten sposob staniesz sie tym kogo nienawidzisz
    bo bezwiednie bedziesz oslepial innych uczestnikow drogi

    ja ci odradzam jako kierowca i kolega z forum A3
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    nie chce Cie martwic Proxa ale soczewka do ksenonow i zwyklego swiatla rozni sie diametralnie srednica i wypukloscia... widzialem moja od ksenona i Zilliona(normalna) jak spotkalismy sie na zlocie
    chyba to nie takie proste
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •