Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: wybierak,drążek zmiany biegów czy moze...?

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Unhappy wybierak,drążek zmiany biegów czy moze...?

    witam,
    Pytanie jest następujące: przy wrzucaniu 1 biegu (ruch drążka w lewo) drążek nie blokuje się przy pozycji do jedynki (mx w lewą stronę) tylko idzie dalej tak jak do wstecznego. tak jak coś by tam było wyrobione. oczywiście wsteczny się nie wrzuca bo drążek nie jest wciśnięty ale żeby wrzucić jedynkę trzeba to robić na wyczucie bo drążek przelatuje dalej. pojęcia brak mi na ten temat. bardzo proszę o jakieś przybliżone diagnozy i pomoc. będę dźwięczny. pozdrawiam

  2. #2
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ściągnij ramkę i mieszek przy gałce zmiany biegów , z tego co pamietam jest tam taki plastikowy ogranicznik który nie pozwala na głebsze przesuniecie drazka . Jesli tam bedzie ok. to moze regulacja ciegien wystarczy w komorze silnika , lub tez poprostu posypał sie przegub wybieraka .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  3. #3
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    mam dokladnie ten sam problem zdejmowalem mieszek i nic podejrzanego tam nie widzialem , z regulacją ciegien tez probowalem i bez skutku , jeszcze tego nie zrobilem ale jak tobie sie uda to zrobic to daj znac co bylo przyczyną ....a reszta biegow wchodzi ci precyzyjnie ?? tzn czy 1 nie zgrzyta i reszta biegow wchodzi bez zadnych problemow ??????

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    biegi wchodzą świetnie. zero problemów. tylko ta nieszczesna jedynka. na wyczucie to niema i problemu jedynki wrzucić ale jednak czasem ten drążek poleci za daleko... jeśli to te plastiki (w następnym tyg sprawdzę) to można je kupić pojedynczo czy trzeba cały mechanizm itd ??

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    reda
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Panowie prosze radę. jak wrzucam 1,2,3 to lata mi dzwignia od zmiany biegów.
    znajomy mi powiedzial ze jest wyrobiony wybierak, a pytanie brzmi czy idzie to jakos zregenerowac bo wkurza to mnie troszkie. jaki jest tego powód ze tak to lata ?? maci jakis pomysł?
    Life is brutal and full of zasadzkas, sometimes kopas w dupas

  6. #6
    wielki1111's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Sławna, ZSL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    miałem ten sam problem, co Yeti. tylko mi aż tak przelatywał że zamiast jedynki wbijałem wsteczny a do tego jak wsteczny chciałem wbić to wbijał się bez wciskania poradziłem sobie z tym ( może dziś wrzucę fotkę tego rozwiązania) długo myślałem co jest nie tak sprawdzałem wodziki, itp. już skrzynie chciałem wyciągać ale doszedłem co jest nie tak. ten plastik wystający od drążka zmiany biegów (nie wiem jak się to fachowo nazywa ale chyba spinka) znajdujący się pod mieszkiem był wytarty. Rozwiązałem ten problem naklejając kawałeczek plastiku na górna część tego wystającego i jest teraz super ale muszę się teraz pilnować żeby wsteczny wbijać naciskając bo przedtem wbijałem nie naciskając bo już taki problem miałem od kupna auta.
    Pozdrawiam

    _____________________
    Klik powiększa
    Ostatnio edytowany przez wielki1111 - 04-04-09 o 21:03 Powód: dodaje zdjęcie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •