Strona 18 z 28 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 171 do 180 z 276

Temat: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #171

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Też mam problem z wyciekiem z magistrali wodnej tej stalowej rury, jakby ktoś nie wiedział o co chodzi, tyle że w 1.8T AGU. Znaleźć używkę na na portalach aukcyjnych graniczy z cudem, a nówka z ASO ok 490-530zł xD. W intercarsie zamiennik 162zł, niestety czas realizacji tego zamówienia ok 6-7tygodni. Zamówienie złożyłem dnia 25lutego br. czekam do tej pory zamiennik firmy TRICLO 453.430


    Przewód wymieniony, spasowanie nie za super, musiałem doginac ta fajkę ale dało rade uchwyty naciac, niestety taki urok zamienników. Ale wszystko ok jest szczelnie i bez wycieków. Stary oryginalny przewód juz ktoś łatał wkretem i zasmarowal klejem
    Ostatnio edytowany przez adam458 - 27-04-15 o 23:14

  2. #172
    kostek_ks's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    Mam problem z ubywającym płynem chłodniczym... Najczęściej to bywa jak jadę autostradą i trochę mu depnę 140-160 km/h. Mechanik sprawdzał i nie mam żadnych wycieków. Macie może jakiś pomysł co to może być?

  3. #173

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A czy mechanik wykluczył uszczelke pod głowica? Bo moim zdanie jeśli nie ma nigdzie wyciekow to należałoby głównie zwrócić uwagę na uszczelke.

  4. #174
    kostek_ks's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tego nie sprawdzał, podjade dzisiaj i zobaczymy co powie.. jak uszczelka do duze koszty naprawy?

  5. #175

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pójdź do auta, odkrec korek wlewu oleju i zobacz czy pod nim nie ma bialo-szarego nalotu. Jeśli korek będzie czarny tylko od oleju to dobry znak. Wtedy poproś kogoś żeby wsiadł do auta i przygazowal a Ty przez odkrecony korek od zbiorniczka wyrownawczego zobacz czy płyn nie zaczyna bąbelkować.

    Co do kosztów to nie mam pojęcia pojęcia.

  6. #176
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    ja miałem tak ze płyn mi ubywał w ciągu 2 godzin potem dolałem sprawdzałem codziennie i był ok nagle zrobiłem pare kilometrów i znowu niema ciekło mi przy kruccu ze zbiorniczka do bloku silnika od spodu weza silnik czysty zero plam wywiało w czasie jazdy i niebyło sladu trafiłem to macajac przewody patrze a tu od spodu wąz wilgotny wymieniłem i mam spokuj juz od ponad roku
    1.8-125km->1.8T-180km

  7. #177
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Kup sobie takie urzadzenie,tanie,latwe w uzyciu i pewne. Mozesz w ten sposob sprawdzic czy masz problem z glowica i uszczelka .

    Zmiana barwy - problem , nie ma zmiany -glowica i uszczelka ok.

    Cos takiego:
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...325543658.html

  8. #178
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    to czy uszczelka jest walnięta jest proste do zdiagnozowania ale myslę że to jest ostateczność, auto normalnie jeździ ? cos zaobserwowałeś ?
    tak jak Jurek napisał tak i ja miałem to że y mamy bp nie znaczy ze nie możesz miec podobnego problemu
    mi ciekło jak auto butowalem bądz przy szybszej jeździe,korki, zaobserwować to na dodatkowym wskaźniku temp. olej ugdy temp sie podnosiła
    przy normalnej jeździe było ok
    prawda jest taka że co jakiś czas musiałem dolewać płynu, ale ostatnimi czasy dolewałem 200-300ml na dzień
    u mnie początkowo też nie było widać gdzie leci , gdy nawet gdzieś spadła kropla na rozgrzany silnik nie bylo jak tego zaobserwować bo od razu wyparowywała
    no ale tak jak juz pisałem ostatnimi czasy cieklo bardziej i zaobserwowałem że mam walnięty wąż który wychodzi z króćca od bloku silnika
    najlepsze jest to ze gdy zdemontowałem wąż musiałem również zdemontować ten króciec, na pierwszy rzut oka był ok ale po 2 dniach nie wiem dlaczego może wysechł czy co ale od jego wewnętrznej strony zobaczyłem pęknięcia po długości.
    zapewne gdy auto było zimne bądz słabo rozgrzane z króćcem było wszystko w porządku ale jak auto złapało temp. to i króciec sie nagrzewał co powodowało jego puchniecie
    wymieniłem wąż i króciec i teraz wszystko jest ok
    kilka zdjęć





    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  9. #179

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    panowie mam pytanko, pisałem to samo w wątku jednego z kolegów, ale żeby nie zaśmiecac napisze i tutaj:

    jestem po remoncie glowicy, wymianie kilku trojników i króćców, wymianie zbiorniczka i korka a płyn nadal ubywa. zero śladów wycieku na węzach, chlodnica klimy i wody nowa. pompa wody wymieniana razem z rozrzadem 25 tys temu. mam tester szczelności głowicy i płyn sie nie zabarwia wiec ok... po nocy zauwazylem mała plamke pod samochodem jakby kapało z okolic rozrzadu wlasnie... z wiatrakami tez sa rozne jaja, bo raz sie zalaczaja a raz nie, w czasie jazdy 90 st - kilka minut postoju temperatura rosnie (wiatraki czasem sie zalaczaja a czasem nie). jesli wiatrak sie wlaczy temperatura jest caly czas w okolicach 90, jesli nie to rosnie i rosnie, dopoki nie wlacze klimy zeby wiatraki sie uruchomily... czy moga to byc objawy uszkodzonej pompy wody? samochod nie dymi nie kopci jedzie bez straty osiagów...

  10. #180

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi a3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam od wczoraj zaczął uciekać mi płyn chłodniczy, przy okazji szukania miejsca wycieku trafiłem na luźny wąż, możecie mi powiedzieć od czego on jest(chodzi o wąż który mam w ręce), jeżeli to zdjęcie nie pomoże mogę wstawić inne.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9c359c300.html

Strona 18 z 28 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •