Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: ściąga auto w lewo..

  1. #11
    catalunia9's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    było A3 ASZ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    czy ktos ma jaszcze jakies pomysly ? w czym sie doszukiwac usterki ? Bo maglownica to chyba nie moze byc skoro zaden mechanik nic nie zauwazyl, w tym 2 od zbierznosci...

  2. #12
    pavel_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn/ Grudziądz
    Auto
    audi tt AJQ & mk2syncro APY
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Weź jakąś dłuższą miarkę i kogoś do pomocy i zmierz czy rozstaw kół (osi) po prawej i lewej stronie samochodu jest taki sam (najprościej od krawędzi do krawędzi felgi)

  3. #13
    catalunia9's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    było A3 ASZ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    czy sciaganie auta mozna okreslic juz przy predkosciach 50 70 ? bo mi dzis patrze rozpoczyna sie od 110 120 i jest tak minimalne ze przypuszczam ze czuje to tylko ja :/ chyba oleje sprawe... zbierznosc bardzo dobra, zawieszenie nowe.

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez catalunia9 Pokaż post
    czy sciaganie auta mozna okreslic juz przy predkosciach 50 70 ? bo mi dzis patrze rozpoczyna sie od 110 120 i jest tak minimalne ze przypuszczam ze czuje to tylko ja :/ chyba oleje sprawe... zbierznosc bardzo dobra, zawieszenie nowe.
    Właczę się do dyskusji.
    Powiem, że nie czytałem wszystkich postów, ale na pierwszy rzut oka z podanego opisu sytuacji wynika, że auto było walnięte (poprzedni właściciel?) i dlatego go tak znosi...
    Skoro pozostałe sprawy z oponami wykluczasz...

  5. #15
    catalunia9's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    było A3 ASZ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez major Pokaż post
    na pierwszy rzut oka z podanego opisu sytuacji wynika, że auto było walnięte (poprzedni właściciel?)
    polecam przeczytac pozostale posty :/ NIE BYLO walniete skad taki wniosek ? Otoz stad ze dwaj spece od geometrii w tym jeden autoryzowany stwierdzil ze katy itp sa niemal idealne i ze nie idze tak poskladac auta... a poza tym wczesniej nie sciagalo ani na letnich ani na zimowkach.

    btw. po to zakladam ten watek zeby sie dowiedziec czegos sensownego, a nie zeby czlowiek nie majacy pojecia o co chodzi nabijal sobie posty...
    Ostatnio edytowany przez catalunia9 - 24-03-09 o 19:30

  6. #16
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja sie podłącze pod temat ale mam bardzo podobnie.
    Jeździłem na 225/55/16 i było OK, nie ściągał ale miał przekrzywioną lekko kierownice.
    Założyłem nowe zimówki 195/65/15 i ustawili mi zbiezność przy okazji bo wkurzało mnie że kierownica nie jest na wprost. - Ustawili i jeździło idealnie na wprost.
    Teraz wróciłem do letnich ale już innych 205/50/17 - leciutko ściąga, ale dopiero po kilku sekundach jazdy prosto po puszczeniu kierownicy.
    Dodam że ciśnienie w oponach dobre, zbieżnośc nie tak dawno ustawiane (ale na innych kołach - zimówkach - to chyba nie ma nic do rzeczy) , koła wyważone, auto nie bite na 100%, w żaden krawężnik nie udeżyłem... no może w jakąs dziure lekko zresztą teraz to nie jest trudne...
    Zawieszenie sprawdzane na przeglądzie, jeszcze na kołach 225/55/16 i wyszło że jest idealne - jak nowe.

    może nam felga któraś troche bije ?
    Ostatnio edytowany przez julo23 - 09-04-09 o 16:00
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  7. #17
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    specem nie jestem, ale jak piszesz julo23 ze teraz po zmianie opon sciga (a wszystko jest ok jesli chodzi o zbieznosc i zawieche) to kwestia siagania lekko w jedna czy druga strone moze byc wywolana nawet zle "odlana" opona (czyli wieksza lub mniejsz srednica opony z jednej strony auta) i sciaganie juz jest gotowe

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!
    Ja mam podobny problem tyle ze objawia sie głównie przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu, wtedy autko sciaga dosc mocno. Robilem zima przekladnie a nastepnie miałem ustawiona zbieznosc i jest wporzadku,a mimo tego autko sciaga w lewo. Myslałem ze po zmianie opon na z zimowych na letnie (kupiłem nowe) problem ustanie, ale nic takiego nie ma miejsca. Nie wiecie jaka moze byc przyczyna tego sciagania?
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  9. #19
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ... a ja bym zrobił coś takiego. Załóż z powrotem zimówki - jeśli masz na osobnych felgach to luzik, jak przekładasz tylko opony to najlepiej z kimś pogadaj i przełóż. Jeśli auto nadal będzie ściągało to całkowicie możesz wykluczyć winę kół. Jeśli ustanie, możliwe że problem tkwi w oponach. Pozdro


    sorki ... miałem załadowaną stronkę przed postem przede mną, dlatego moja propozycja jest ciut nieaktualna
    Ostatnio edytowany przez Norco - 22-04-09 o 17:23

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nieaLEKO
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny nietypowy przypadek

    Witam wszystkich

    Moje A3 jest z 1998r. z silnikiem 1.8t.

    historia jest taka:

    w ubiegłym roku Pewnego zimowego dnia moja ukochana (dziewczyna) przebila sie przez spory krawęznik (uszkodzona felga, opona, atrapa urwana chlodnica krzywa belka tylna itd) poprostu strzal dostala lewa przednia strona zawieszenia

    felgę wyprostowalem i zakupilem 2 nowe zimówki.

    po tym "dzwonku" auto sciagało w lewa strone(na aluminiowych równiez). postanowilem to naprawic.

    Po wymianie belki tylnej wszystkich tulejek, koncówek zbieznosc wyszla na zielono.

    Przy jeździe bez gazu i puszczeniu kierownicy autko jedzie prosto nie sciaga w zadna srone, jednak po wcisnieciu gazu w podloge niezaleznie od biegu na jakim jade natychmiast sciaga w lewa strone.

    Mechanicy przekladali co sie dalo z zawieszenia z lewej strony na prawą i usterka nadal wystepuje. Logicznie gdby to byla wina zawieszenia powinno sciagac w prawo>>Nadal sciaga w leweo.
    jak juz pisalem zbieznosc jest na zielono i niema wiekszych odstępstw od normy.

    Prosze o POMOC.

    pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •