Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: Brak pzyspieszenia w 1.9 TDI AGR 8L

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak pzyspieszenia w 1.9 TDI AGR 8L

    Witam..
    Moje pytanie związane jest z silnikiem 1.9 TDI AGR (90KM) z 1997r. Mianowicie od jakiegoś czasu odczuwam spadek mocy podczas przyspieszania, silnik stał się mułowaty przy wkręcaniu go na obroty. Problem nie zawsze wystepuje, czasem przyspiesza jak dawniej. Dodatkowo slysze jakiś metaliczny dźwięk wydobywający się z pod maski. W czym leży przyczyna, czy to wina zaworu/łopatek/….. w turbosprężarce ?? Proszę o pomoc! Dziękuje.

  2. #2
    klosus's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    mialem taki sam przypadek w mojej A3 1,9TDi , od czasu do czasu przy deptaniu autka przeładowywała turbina, tryb awaryjny, wyłaczenie i włączenie autka ponownie i jest oki, bylem u dobrego mechanika, i tunera silników. sprawdził na vagu , przejechalismy sie i mowi, - turbo do czyszczenia, okazało sie ze turbina- łopatki były zabrudzone i zacinaął sie, po wyczyszczeniu turbiny wszytsko jest oki, nie przeładowuje ciśnienia, jest super, i na moje to samo sie dzieje u Ciebie, moga tez byc innne przyczyny np. zawór N75, ale na moje to turbo do czyszczenia.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Elo mam ten sam problem co Ty auto (1.9 110km) przestaje jechac czuc wyraznie jak odcina turbine najczesciej w okolicach 3 tys. obr. i tak jak u kolegi wyzej zdiagnozowano u mnie przeladowanie i turbo do czyszczenia... jakbys se chcial sprawdzic czy tez Ci przeladowywuje to zauwazylem ze jak dojdzie juz do tego "notlafu-u" to jak wrzucam obojetnie jaki bieg i spuszczam sprzeglo to dostaje dwusekundowego zrywa - mysle ze to nastepstwa zaduzego cisnienia w turbo ;p Najprawdopodobniej u Ciebie to samo

    ps
    klosus
    ile Cie kosztowalo czyszczenie turbo i gdzie to robiles??

  4. #4
    fray_nml's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    klosus i ja robiliśmy u tej samej osoby 380 + uszczelki... chyba że mu mniej policzył

    Koleś z okolic Nowego Miasta Lubawskiego
    Act A Fool

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klosus Pokaż post
    turbina- łopatki były zabrudzone i zacinaął sie, po wyczyszczeniu turbiny wszytsko jest oki, nie przeładowuje ciśnienia, jest super, i na moje to samo sie dzieje u Ciebie, moga tez byc innne przyczyny np. zawór N75, ale na moje to turbo do czyszczenia.
    a na moje oko to turbo nie jest do czyszczenia bo w AGR nie ma turbiny ze zmienną geometrią łopatek - jest zwykłe z zaworem upustowym wastegate i jedyne co trzeba przy nim sprawdzić to to czy zawór wastegate jest otwierany i zamykany przez cięgno siłownika ciśnieniowego. Dalsze szukanie przyczyny to diagnostyka Vagiem - odczytanie błędów i logi dynamiczne.

    gdyby ktoś nie wiedział co to zawór wastegate i mylił go z N75 to wklejam fotkę :

    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 26-03-09 o 16:23
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Smile

    Dzieki wszystkim bardzo ! pozdrawiam ...

  7. #7
    Stax's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam

    Musze sie podlaczyc pod temat niestety;( Dzis jadac sobie spokojnie, musialem odbyc przeprawe promowa. Wbilem sie na prom, wylaczylem silnik i wszystko bylo ok. Po ponownym odpaleniu (po kilku minutach) gdy odpalalem silnik zaraz po dpaleniu obroty wskoczyly na 2000 i zaraz wrocily na swoje stale 900. Ruszylem, chce przycisnac a tutaj klasyczna zmuła, nie przyspiesza. Zwykle czulem wlaczenie turbiny przy 1800-1900 obrotach, a tutaj nagle jakby jej nie bylo. Pomyslalem, ze to moze jakis tryb awaryjny. Zatrzymalem sie wylaczylem silnik. Oczywiscie po wlaczeniu, obroty na pol sekundy skoczyly na 2000 i zmulanie jak bylo tak jest.
    Przez ostatnie kilka dni wydaje mi sie, ze zaobserwowalem takze, opoznienie w przyspieszaniu, tzn po zmianie biegu pol sekundy bez efektu i daej normalnie. Pod vaga bede podlaczal jutro lub pojutrze.
    Jakies pomysly co to? Turbina out? Przeplywomierz?

    Pozdrawiam

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stax Pokaż post
    Jakies pomysly co to?
    owszem, wiem co to - zabrudzenie elektrozaworu N109 na pompie wtryskowej, wykręć go i przepłukaj w benzynie ekstrakcyjnej, przedmuchaj do wyschnięcia i ponownie wkręć :



    jeśli dysponujesz Vagiem to skasuj błąd dotyczący usterki mechanicznej N109 - kodu w tej chwili nie pamiętam ale będzie zapisany w sterowniku silnika ale jeśli nie masz Vaga i nie skasujesz to nic się nie stanie.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 23-04-09 o 00:15
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Stax (23-04-09)

  10. #9

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak przyspieszenia w 1.9 TDI AGR 8L

    witam ponownie. Otóż dzisiaj rano sparawdziłem zawor upustowy wastegate i faktycznie nie odbija. Ciegnem nie da sie absolutnie ruszyc, sprawdzalem to przy zgaszonym silniku. czy podczas pracy silknika ciegno wraz z zaworem dopiero zaczyna pracowac czy definitywnie turbo jest do czyszczenia ??

  11. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cruzoe Pokaż post
    Ciegnem nie da sie absolutnie ruszyc
    aaa, teraz dopiero się kapnąłem o którą dźwignię chodzi, napiszę tak - nigdy nie miałem silnika ze zwykłą turbosprężarką więc nie wiem czy tam siedzi jakaś tuleja czy coś, instrukcja podaje, że wtedy wymienia się całe turbo ale można przecież wymienić część gorącą z jakiejś starej rozwalonej turbiny WG - tańszy koszt.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •