Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Spasowanie przedniego zderzaka

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny Spasowanie przedniego zderzaka

    Witam, po mojej małej przygodzie z krawężnikiem mam taki problem ze spasowaniem zderzaka. Sytuacja wygladała tak, ze zderzak został wyrwany z tej jednej strony no i niestety nie chce dojsc pod lampą i przy nadkolu. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie jest jakiś problem ewentualnie prosił bym o jakiś schemat jak ten zderzak jest mocowany. Z góry dziękuje.

    http://imageshack.us/photo/my-images/18/audi1bo.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/4/audi4q.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/803/audi2o.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/94/audi3q.jpg/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 16:44

  2. #2
    spaula's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Musisz wymienić nadkole bo zderzak jest do niego przykręcany albo go skleić lub znitować
    http://imageshack.us/photo/my-images/862/zderz01.png/
    http://imageshack.us/photo/my-images/849/nadkole.png/

  3. #3
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No nie przesadzajmy od razu z wymianą nadkola...
    Sprawdź najpierw w jakim stanie jest ślizg zderzaka, tzn plastik w który chodzi zderzak (ten przykręcony do błotnika), jeśli ślizg jest połamany to trzeba go wymienić, jeśli jest cały to może wystarczy trochę podgiąć część błotnika do której przykręca się ten ślizg, ale to trzeba samemu rozebrać i pokombinować bo ciężko to słowami opisać.

  4. #4
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dokladnie, wylamalo slizg moze wystarczy go tylko na nowo przykrecic, sciagnij zderzak i zobacz. mialem gdzies po garazu mi sie platał taki slizg prawy

  5. #5
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak kolega Sylwester pisze, prawdopodobnie trzeba też będzie jednak klepnąć nadkole w miejscach gdzie przykręca się ślizg, bo jak go przykręci to będzie odstawał od nadkola. Ja tak miałem. Po przyklepnięciu ślizg poszedł do góry i ładnie przylegał do nadkola. Reszta to już pestka
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  6. #6
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    NA 90% masz poluzowana srube na slizgu ,sciagnij zderzak poruszaj slizgiem on jest na 2 albo 3 srubach przykrecony i oberwało mocowanie jak popatrzycie na róg zderzaka niewidac załamania slizgu a powinno bo przy zakładaniu zderzaka musisz zawsze na koncowym montarzu naciagnac zderzak na slizg a tu wisi lipa....Spaula nadkole niema nic wspólnego ze spasowaniem zderzaka ,mozna jezdzic bez nadkola ,montuje sie je tylko zeby niewaliło błotem itp. po nadkolu a musi byc gdzie przykrecone wiec przykrecamy do zderzaka proste
    1.8-125km->1.8T-180km

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie będę robił bałaganu...więc odkopię to znalezisko. Od dłuższego czasu denerwuje mnie luka przy ślizgach zderzaka przedniego...tzn. jest taka że widać ten czarny plastik ślizgu między błotnikiem a zderzakiem...dziś zobaczyłem u kolegi i ma idealnie spasowane....tak że dolega dokładnie zderzak do nadkola i nie widać tej krawędzi ślizgu...czy ja mam źle ślizg założony ? Widać u mnie tak samo ten ślizg jak u kruchy997 na pierwszym zdjęciu...chodzi mi o ten czarny pasek po długości miedzy zderzakiem a błotnikiem. Jak zrobić aby nie było go widać i zderzak dolegał idealnie ? I jeszcze czy te nadkole plastikowe powinno przy montażu wejść pod rant zderzaka czy nachodzić na rant i dopiero skręcić ? Pozdrawiam.

  8. #8
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blu Pokaż post
    Nie będę robił bałaganu...więc odkopię to znalezisko. Od dłuższego czasu denerwuje mnie luka przy ślizgach zderzaka przedniego...tzn. jest taka że widać ten czarny plastik ślizgu między błotnikiem a zderzakiem...dziś zobaczyłem u kolegi i ma idealnie spasowane....tak że dolega dokładnie zderzak do nadkola i nie widać tej krawędzi ślizgu...czy ja mam źle ślizg założony ? Widać u mnie tak samo ten ślizg jak u kruchy997 na pierwszym zdjęciu...chodzi mi o ten czarny pasek po długości miedzy zderzakiem a błotnikiem. Jak zrobić aby nie było go widać i zderzak dolegał idealnie ? I jeszcze czy te nadkole plastikowe powinno przy montażu wejść pod rant zderzaka czy nachodzić na rant i dopiero skręcić ? Pozdrawiam.
    Może Twój kolega ma polifta a w nim nie widać tego ślizgu bo zderzak jest mocowany na niego od góry?

    Co do drugiego pytania to nadkole powinno nachodzić na rant i poprostu wkręcić, nadkole jest na wierzchu a nie zderzak. Pozdr

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dokładnie ma polifta...ekhm... nie zwróciłem uwagi na to że to istotne...czyli u mnie (przedlift) nie ma możliwości zrobienia tak aby nie był ślizg widoczny ? Np. przez zmianę ślizgu lub inny zabieg ?
    Dziękuję.

  10. #10
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zmienisz ślizg i bedzie ok lecz w takim razie będziesz musiał wywiercic dziury w tej listwie zderzaka w miejscach gdzie nachodzi na ślizg, btw mam takie ślizgi na sprzedaż jak cos..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •