Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 99

Temat: sprzęgło klimatyzacji

  1. #81
    drunkmaster's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LAsicWSC Pokaż post
    Witam pisze odnośnie tego sprzęgiełka czy jest taka możliwość ze jeżeli jest walnięte to sprzęgiełko to po kilku min pracy na wolnych obrotach zacznie dziwnie trzaskać i zadymi sie z niego?
    Tak, możliwość jest jak najbardziej, ale może to byc też któreś z łożysk. Sprawdź sprzegło czy nie ma luzów a najlepiej go ściągnij, zrzuć też pasek i zakręć kołem pasowym. To jest 10 minut roboty a szkoda uwalić sprężarkę.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez LAsicWSC Pokaż post
    I druga sprawa czy może być tak że załączy sprężarke i już jej nie rozłączy??
    Raczej nie, prędzej Ci sie spali cewka, chyba że masz odstęp źle ustawiony to Ci może zablokować koło pasowe, ale prędzej pójdzie wieloklin sie bujać. Ogólnie to nie radziłbym jeździć jak coś dymi ze sprężarki bo potem pójdziesz w koszta dodatkowe a kupno uzywanej sprężarki to też zawsze ryzyko.

  2. #82

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    drunkmaster dzięki za odp
    Mechanik powiedział mi że sprężarka do wymiany. I powiedział też że szczególnie będzie sie z niej dymić gdy będzie wyłączona klima. Ale coś mi nie pasuje bo przecież na wyłączonej klimie (teoretycznie) spężarka nie powinna pracować prawda?
    Sprężarke bedę wymieniał sam nie mam jak dojechać do miejsca gdzie spuszcze gaz. Jak mam to zrobić po prostu odkręcić przwód od sprężarki?
    Czy jak założe sobie nową sprężarke to bede mógł dojechać ok 17km do miejsca gdzie nabiją ją gazem wleje olej itp?

  3. #83
    iknife's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LAsicWSC Pokaż post
    drunkmaster dzięki za odp
    Mechanik powiedział mi że sprężarka do wymiany. I powiedział też że szczególnie będzie sie z niej dymić gdy będzie wyłączona klima. Ale coś mi nie pasuje bo przecież na wyłączonej klimie (teoretycznie) spężarka nie powinna pracować prawda?
    Sprężarke bedę wymieniał sam nie mam jak dojechać do miejsca gdzie spuszcze gaz. Jak mam to zrobić po prostu odkręcić przwód od sprężarki?
    Czy jak założe sobie nową sprężarke to bede mógł dojechać ok 17km do miejsca gdzie nabiją ją gazem wleje olej itp?
    sprawdź sobie ile kosztuje GAZ to szybko zwątpisz i pójdziesz go spuścić

  4. #84

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Lepiej pojedz i spusc bo tak to poleci 150zl w atmosfere

  5. #85

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    chodzi o to że nie moge sie ruszyć tym autem dalej jak na 2-3km bo tak jak wczesniej pisałem dymi mi sie ze sprzęgła od sprężarki klimy. Teraz kwestia czy moge jechać nabić nową sprężarke bez gazu po brutalnym spuszczeniu go poprzez odkręcenie przewodu 150zł jakoś przeżyje.,,.

  6. #86
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    możesz
    sam mialem kiedyś nieszczelność chłodnicy klimy
    caly gaz uciekł i tak jeździłem
    spreżarka w 8L nie dziala póki nie wlaczysz klimy a jej nie właczysz jak nie ma czynnika
    w 8P jest inaczej

  7. #87

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Albo kup pasek do wersji bez klimy i wtedy jedz na wymiane napewno bedzie kosztowal mniej niz 150 zl

  8. #88

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam. Aby nie zakładać tematu poprosiłbym o pomoc w tym temacie.

    Mianowicie dziś rano usłyszałem dość głośny pisk,szuranie z okolic alternatora,sprężarki klimy...po oględzinach okazało się że winna jest sprężarka klimy,kiedy jest wyłączona szumi i piszczy czy to wolne czy podwyższone obroty...ale kiedy tylko wcisnę śnieżynkę na klimatroniku i elektromagnes włączy sprężarkę to wszystkie hałasy ustają...wyłączę znów hałas... czy to może być sprzęgło ? Myślę że dam radę je zmienić bez demontowania sprężarki...chyba że się mylę.
    Dziękuję za podpowiedzi.

  9. #89

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    orietuje sie ktos czy sprzeglo o nr 1j0820811a mozna zastapic 1j0820811M? na alledrogo nie ma praktycznie 1j0820811a

  10. #90
    Bartek4012's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam. Praktycznie od roku w moim Audi A3 8L 1.8T AGU 98r. po włączeniu klimatyzacji da się słyszeć dziwny dzwięk - nie wiem do czego go można porównać , przypomina taki delikatny klekot , zdarza się ,że też go słysze nawet na wyłączonej klimie,jak już silnik jest dobrze rozgrzany. Ponadto ten "klekot/terkotanie" występuje gdy obroty silnika spadają poniżej 800(np czasem przy ruszaniu) ,wówczas światła przygasają,tak jakby auto miało zaraz zgasnąć i słychać ten dziwny dzwiek. Wydaje mi się,że ten problem pojawił się z pół roku temu. Co o tym myślicie ? Klime nabijałem , mechanik po nabiciu włączył klime i nie zwracał uwagi ,na ten dzwiek,być może sprężarka klimy pracuje dobrze ,a problem tkwi w alternatorze ? Proszę o porady i sugestie. Czy te dzwieki są normalne?
    Poniżej zamieszczam dwa filmiki jak auto zachowuje sie po wlaczeniu klimy (ten pisk zaraz po włączeniu klimy to jeden z wiatraków,już to sprawdziłem,ale narazie nie bede go wymienial) Niestety na filmach nie słychać dobrze tego terkotania...Raz jest głośne,a czasami praktycznie w ogóle tego nie słychać...




    PS !!!!!!!!!!!
    Problem naprawiony , wymieniłem jedynie pasek alternatora na nowy i wszystko działa cichutko i pięknie
    Ostatnio edytowany przez Bartek4012 - 28-01-16 o 00:53

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •