Pokazane rezultaty 51 do 58 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Graz, Austria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny woda wlewa się do wnętrza

    Zdażyło mi się 2 razy (raz po roztopach śniegu i drugi raz po dużej ulewie), że zalało mi tylną kanapę.
    Pierwsza myśl była, że może szyba w drzwiach była niedomknięta, ale od razu sprawdziłem i wszystko idealnie zamknięte.
    W obu przypadkach zamokła mi tylna kanapa po lewej stronie. Mokra plama pojawiła się na styku siedziska i oparcia, patrz zdjęcie:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...02ddb1444.html
    W poszukiwaniu nieszczelności wyjąłem kanapę i wylałem parę wiader wody na auto (szczególnie lejąc w miejscach gdzie dach łączy się z drzwiami i tylną klapą), ale nie zauważyłem nigdzie wlewającej się do środka wody.
    Najwyraźniej woda lubi się pojawiać we wnętrzu auta tylko przy długotrwałych opadach deszczu/śniegu.

    Dodatkowa dziwna rzecz to taka, że po podniesieniu tylnej klapy, przez taką małą klapkę w plastiku zaczęła wylewać się woda. Po wytężeniu wzroku można to dostrzec na tym zdjęciu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8f6c91e0a.html
    Tak na oko było ze dwie szklanki wody.
    Tak więc w jakiś dziwny sposób woda wlewa się zarówno na tylną kanapę, jak i pod plastik w tylnej klapie.

    Spotkaliście się może z takim problemem?
    Co najlepiej sprawdzić w takim przypadku? Uszczelki w drzwiach i tylnej klapie wyglądają dobrze, a test z laniem wody nie pokazał jakiejś specjalnje nieszczelności. Być może jest jakaś minimalna szczelina, przez którą sączy się woda, jakieś kilka kropelek, które dopiero po kilkugodzinnych opadach zaleją kanapę - tylko jak to najlepiej sprawdzić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:44

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •