Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: pochylone koło po uderzeniu

  1. #1
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny pochylone koło po uderzeniu

    Witam. Przed zimą miałem lekkie uderzenie w bok w przednie lewe koło. Koleżka pukną mnie centralnie w środek koła, na karoseri nie ma śladu. Po uderzeniu zaczęło mnie ściagać w prawo i to całkiem mocno. Przyszła zima, na zimówkach ściągało mnie prawie niezauważalnie (205/22/16 ). Uderzone koło letnie (225/45/17) oddałem do prostowania malowania, po założeniu na auto idzie prościutko nie faluje nie ma jajka. Niestety jak jadę nadal mocno ciągnie mnie w prawo. Po zbieżności wyszło, że koło ma 4 stopnie pochylenia. Wymieniłem łączniki stabilizatora, końcówki drążka. Diagnosta rozkłada ręce, chcą wymieniać po kolei, aż znajda. Nie chce dać się naciągnąć na wymianę połowy, albo całego przodu. Dodam jeszcze, że muszę cały czas kontrować, zauważyłem mały wyciek ze zbiorniczka od wspomagania. Poradzi ktoś czemu się przyjrzeć, co mogło się skrzywić. Amorek ( gwint, bilstein ) wygląda na prosty, podejrzewam skrzywienie maglownicy. W układzie kierowniczym nic nie stuka wszystko chodzi ładnie i sprawnie, nie ma luzów itd.

    będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Pozdro
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-09-15 o 14:24

  2. #2
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    zobacz jeszcze zwrotnice

  3. #3
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Niech diagnosta sprawdzi geometrie lewego i prawego koła przedniego. Jeżeli prawy przód też jest źle możliwe że uszkodzeniu uległy sanku przedniego zawieszenia, jeżeli jest ok to zwrotnica jak wspomniał przedmówca albo wahacz. Amorek też wchodzi w grę. Gołym okiem 4 stopni nie zauważysz jak jest zamontowany. Możesz spróbować skręcić na maxa koło w jedną i w drugą stronę i zobaczyć czy amorek jest prosty ale i tak 100% pewności to nie da niestety.

  4. #4
    malydziodek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam mój problem polegał na tym że jak sprawdzałem geometrie kół okazało się że przednie lewe koło jest minimalnie przestawione wyjąłem amortyzator i okazało się że jest krzywy po wymianie na dwa nowe z przodu ponownie pojechałem na zbieżność i okazało się że wszystko jest ok.Sprawdź swoje, moje z pozoru też były proste a po wyjęciu było inaczej.

  5. #5
    luke's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    LeonHeart miałem podobna sytuacje wymiana zwrotnicy załatwiła sprawe

  6. #6
    Sonny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Podpinam się pod temat, mam pochylone prawe przednie koło do środka i to dość znacznie, w stosunku do lewego jest ogromna różnica, wstawiłem gwint a na ori zawiasie nie zwróciłem uwagi, nie rzuciło mi się w oczy czy było tak samo. Regulacji nie ma, piasta nie ma wywiertanej dziurki na srubkę która trzyma tarcze hamulcową ale nie miałem z tym nigdy problemu teraz jednak przez to pochylenie owa tarcza sama zlatuje z piasty trzyma ją tylko zacisk. Co mogło się zje*** ? amor ? zwrotnica ? wahacz ? od czego zacząć ? albo co jeszcze mogło się spitolić ? dodam że teraz auto ściąga w strone lewą, kierownica jest krzywo przy jezdzie na wprost...
    Pasja - zaczyna się od niewinnych projektów.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •