Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 51

Temat: Prędkość maksymalna 2.0 TDI 140PS

  1. #21
    Boberro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kalia3tdi Pokaż post
    Witam, wtrace sie ze swoim doswiadczeniem.
    jezdze 8L 90km. mam u siebie fajny kawalek gdzie nieraz gonie na maxa swoja A3. na oponach zimowych klebera 195/65/15 rozwinelem 195 km/h. teraz jezdze na letnich mishelinkach 235/45/17 i przy takich samych warunkach drogowych na tym odcinku wycisnelem 180km/h.

    Czyli opona jednak spory opor stawia...

    pozdrawiam.
    no tak ale opona którą masz na lato nie jest dedykowaną do tego modelu i może ci oszukiwać prędkościomierz ponieważ jest inna średnica koła.

  2. Podziękowania dla Boberro za pomoc w problemie

    kalia3tdi (19-04-09)

  3. #22

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Olsztyna
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    nie wiem na ile dokladna jest navigacja MIO z ktorej czesto kozystam, bo tam predkosc z moim zegarem rózni sie o 2km/h

  4. #23
    Chicken's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Kurczak
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jak jechałem ostatnio do pracy miałem 200....
    Koła to seryjne 205/55/16 Prędkość maksymalna jaką udało mi się osiągnąć to 220 ale z górki było Ciekawe jak będzie po wizycie w CompSporcie, No i moje autko to Sportback wiec nieco cięższy jest od wersji 3drzwiowej.

  5. #24
    matttm's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Ford Focus RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Ja swoja S line w 3 osoby i caly kufer klamotow jechalem 210 i ani km wiecej na 225/45/17 i spalanie chwilowe tak jak u wiekszosci 13- 14

  6. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny



    "Unia Europejska, która z uporem usiłuje wszystko unormować, począwszy od kształtu banana, na wyglądzie prawa jazdy kończąc, w kwestii dokładności wskazań samochodowych prędkościomierzy jest bardziej liberalna. Dyrektywa 77/433/ EWG generalnie zabrania przede wszystkim tego, żeby licznik wskazywał prędkość niższą niż rzeczywista. W przypadku aut zarejestrowanych po 1991 roku dopuszczalny błąd pomiaru wynosi 10 proc. plus 4 km/h. Czyli przy rzeczywistej prędkości 130 km/h na liczniku możemy zobaczyć nawet 147 km/h!

    Błędy wskazań wynikają z różnych przyczyn. Aby dokonać pomiaru prędkości za pośrednictwem skrzyni biegów, trzeba przyjąć pewne wartości. Przede wszystkim jest to rozmiar koła. Problem polega jednak na tym, że nawet opony o tym samym rozmiarze mogą dosyć znacznie różnić się obwodem, szczególnie jeżeli porównamy ogumienie letnie i zimowe. Dodatkowym źródłem przekłamań może być nieodpowiednie ciśnienie powietrza w kołach lub przeładowanie bagażnika samochodu. Wskazania prędkościomierza zmieniają się nawet w miarę zużycia opon - im mniej bieżnika, tym samochód według licznika jedzie szybciej. Dochodzi do tego jeszcze tolerancja wykonania poszczególnych podzespołów. Zgodnie z przepisami w przypadku rozmiaru opon mogą one wynosić od +1,5 proc. do -2,5 proc., same wskaźniki prędkości mają prawo przekłamywać o 1,5 proc. Te wielkości w zależności od przypadku mogą się wzajemnie znosić lub sumować. Na podstawie wskaźnika da się więc prędkość jedynie z grubsza oszacować. Warto też wiedzieć, że liczniki we współczesnych samochodach wraz ze wzrostem szybkości oszukują coraz bardziej.
    Oczywiście, można zmierzyć prędkość z dokładnością co do dziesiątych części kilometra na godzinę. Tyle, że jest to bardzo drogie i skomplikowane. Najdokładniejsze są urządzenia pomiarowe wyposażone w kilka anten GPS. Stosowane w czasie redakcyjnych testów czujniki typu Correvit lub tzw. piąte koło kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a ich montaż i przygotowanie auta do pomiarów to zadanie dla profesjonalistów. Jedno jest jednak pewne. Przy kontroli policyjnej nie warto się tłumaczyć, że licznik naszego samochodu wskazywał prędkość niższą, niż była w rzeczywistości! W tę stronę prędkościomierze nie przekłamują nigdy, chyba że auto zostało wyposażone w koła o rozmiarze większym niż to przewidział producent. A do tego lepiej się nie przyznawać. "





    jak wiec widac, kazy producent swiadomie produkuje liczniki ktore przeklamuja, unia okresla "o ile" czym szybciej jedziemy tym bardziej przeklamuje.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	11a.jpg 
Views:	166 
Size:	72.0 KB 
ID:	3268  
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #26
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    U mnie na liczniku nie widziałem nigdy wiele ponad 220km/h przy rozmiarach opon 225/45/17, ale to tylko wskazania licznika... W rzeczywistości pewnie bryka sobie tak około 200, ale rzadko pozawalam jej na to

  8. #27
    Chicken's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Kurczak
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po programie w CompSporcie (177,4hp/384Nm) zmierzyłem max prędkość i tak bez większych problemów mając 4 osoby rozpędzałem sie do 220, natomiast v-max (z górki było) 230km/h opony caly czas takie same 205/55/16

  9. #28
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    wiem ze to nie o moim modelu ale napisze tylko o przeklamaniach licznika... licznikowo swoim ahf pojechalem 220 gps pokazywal 200. To tyle na temat licznikowych pomiarów

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  10. #29

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    hmm dziwne, ja mam 225/45/17 i czesto jezdze autostradą a1 ,kilka razy wskazówka schodzila leciutko ponizej 240 auto po chipie na zaledwie 163KM. tyle pokazał licznik a ile bylo w rzeczywistości.. miro jestem ciekaw ile u Ciebie na liczniku na maxa ciągnie?

  11. #30
    F.5's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    sląsk Tychy
    Auto
    Audi sportback s-tronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    TDI 2,0 170 Km totalna seria koła 225/45 r 18 skrzynia DSG.



    220 i ani kilometra więcej.
    Pomiar dokonany na D nieprobowalem na S
    kilomentry szybko uciekają przy tych prędkosciach.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •