Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 347

Temat: Elektryczne szyby - nie działają

  1. #71
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Masz na 1000000% slizgi do wymiany i szczerze jest to robota na pol godziny jak wiesz co robic - jesli nie to do godzinki ci zejdzie.

    A wymiana ich jest banalna. Mozesz to zrobic nie sciagajac ramy ale do tego potrzebne sprawne rece lub tez odkrecic dodatkowe 4 sruby od rame i zdejmujesz calosc.

    Tak wiec po kolei:
    1. tapicerka dwe srubki po bokach krzyzowe
    2. klamka wew jedna srubka widoczna i jak zdejmiesz oslonke to pojawia sie jeszcze dwie
    3. zdejmujesz tapicerke odpinasz 4 lub 5 kostek w zaleznosci czy to polift czy tez nie.
    4. teraz klucz torx 40 o ile sie nie myle w sumie 4 sruby - dwie przy zawiasie i dwie od strony rygielka do drzwi. Tutajj zapamietaj ja sa ustwione to blaszki regulujace na dole bo inaczej bedziesz musial rame ustawiac przy montazu.
    5. teraz jak juz to bedzie na zewnatrz pociagnij linke i zobacz czy sie nie zerwala. Jesli jest ok a powinienes czuc ze linka jest luzna ale nie zerwana, to na 100% to slizgi.
    6. Slizgi dwa na drzwi sa potrzebne. Zobacz jak sa zalozone stare i zaluz tak samo nowe po uprzednim odkreceniu krzyzakiem ich. Ten kapturek jesli nie bedzie go w zestawie z nowymi slizgami - musi byc zalozony spowrotem.
    7 . jak juz sizgi odkrecone szybe zsuwasz na dol i wyciagasz ja.
    8. zakladasz nowe slizgi i szybe spowrotem na miejsce do samej gory.
    9. Skladanie w odwrotnej kolejnosci.

    I to wsio
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  2. Podziękowania dla DanioUk za pomoc w problemie

    Ozzy22 (14-09-11)

  3. #72

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok podbudowało mnie to jutro rano się za to zabieram, jak skoncze dam znać.

  4. #73

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pół dnia spędziłem nad tymi szybami ale... zrobiłem to sam .Ogólnie to trochę roboty było (pierwszy raz rozkręciłem coś w moim aucie) ale samopoczucie po wszytskim nie do opisania.WADA- plastiki. Po wymianie wszystko chodzi jak nowe. Dziś jadę do jednego z tych fachowców od konserwacji, i wygarnę mu parę rzeczy(śruby od ramy nawet nie były odkręcone, nic nie było nasmarowane).Lekcja dla mnie i przestroga dla innych lepiej wejść i poczytać, się spytać i potem działać nie na odwrót.
    Dzieki za pomoc

  5. #74

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łańcut
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam, podłączam się pod temat z takim pytaniem , czy do A3 5D, podpasują ślizgi np z GOLFA IV/ OKTAWII/TOLEDO?. chodzi mi o ślizgi na tylne drzwi, ewentualnie czy są różnice między przednimi a tylnymi drzwiami w A3. Bo też mam chyba te ślizgi do wymiany i nie wiem jakie kupić na allegro

  6. #75
    Marcin6's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jakies czas temu nie działała mi szyba kierowcy moja usterka to popularne pstryk pstryk po nacisnieciu otwierania szyby...wykrecilem silniczek prtzeczysciłem i dzialala ale na jakis czas bo znow mi nie dziala i jest pstryk pstryk dzis znowu rozbieram tapicere i przeczyszcze silniczek zobaczymy czy to znowu pomoze.. omijajcie kratery na drogach bo ja wjechalem pare razy i raz mi dzialala potem zas wjechalem i mi przestala dzialac he he dziwna sprawa ..dzis jak to ogarne napisze czy to silniczek zas zawinil czy sie zaciał pozdrawiam

  7. #76
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a to tylko szyba kierowcy ?

  8. #77
    Marcin6's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tak tylko kierowcy ..Wczoraj rozebrałem tapicerke odkrecilem silniczek poczyscilem co nie co podmuchalem pochuchalem no i podlaczylem go i działa jak złoto he he ...Pstryk Pstryk jest wtedy kiedy silniczek sie zatnie i trzeba go wymontowac podpiac i zakrecic nim w moim przypadku to działa pozdrawiam

  9. #78
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    elektryczny silniczek podnoszenia szyby posiada bezpiecznik, jeżeli szyba napotka jakis opór to automatycznie się wyłącza i można go uruchomić dopiero po jakimś czasie, nie wiem gdzie to wyczytałem, ale gdzieś to widziałem. MOże coś w ten deseń.

  10. #79
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    dziś się wziąłem za sprawdzenie co było przyczyną braku reakcji na otwieranie/zamykanie szybo od strony kierowcy. Był "pstryk" czyli przycisk działa, silniczek też by chciał, linki ok, jedna napięta jedna luźniejsza. Ślizgi na bank to nie są bo szyba chociaż by troszkę się ruszyła... wiec przyczyna w mechanizmie. Już miałem rozbierać owy mechanizm (ponoć złożyć już nie idzie) ale jeszcze ostateczny pomysł, że może wewnątrz linka się źle zwinęła, coś się zacięło, to potraktowałem cały mechanizm delikatnie trzonkiem za śrubokręta w obudowę z dwóch stron..... i działa!!

    Możliwe ze mam prawie tak jak Marcin6 że dziura w drodze i coś się przestawi, lecz wstępnie wiem co najpierw zrobić dodam kilka zdjęć do opisu DanioUK z którego korzystałem.

  11. #80
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    kilka zdjęć, może komuś się przydadzą:
    ad.1,2 akurat tu bez foto - dwie śrubki pod zaślepkami po prawej i po lewej, następna pod sterowaniem lusterek w uchwycie. Tapicerkę unosimy do góry, odpinamy pręt z otwierania drzwi oraz rygiel

    ad.3

    ad.4 są 4 śruby torx 45, blaszki do regulacji zrobiłem markerem zeby potem je tak samo ustawić
    to akurat tewa górna
    prawa dolna blaszka

    ad.5, 6 przy wyciąganiu ramy do góry (ponieważ włożona jest w dwa bolce), uważać na przewody główne , ja odpiąłem paski po prawej które są w samym środku żeby był większy luz, odczepić też uszczelkę w prawym górnym rogu. Następnie lewa strona ramy max do góry i obracamy na siebie, można położyć na skrzynką z piwa, akurat mi zabrakło
    oba ślizgi bardzo podobne, są od strony wewnętrznej

    cały mechanizm


    sama rama


    to tyle z mojego kilku godzinnego wyczynu, udanej zabawy

Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •