Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: Płyn do czyszczenia turbiny... ?

  1. #11
    SAiLO's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dzieki tylko jeszcze musze znalezc odcinek drogi bez kamer.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic9956_1.gif

  2. #12
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    tak z tym bywa roznie ale warto miec kawalek do takich testow
    .......

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Pytanie czy taki przedmuch jest wskazany też w TDI 110KM bez zmiennej geo.

    Jeden koleś na forum Passata, co robił tutorial z czyszczenia turbo i ogólnie znał temat, mówił, żeby zawsze przynajmniej na jedno odpalenie silnika-jazdę, pociągnąć do 4 tys. obrotów. Nie zawsze się da, wiadomo.

  4. #14
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    Pytanie czy taki przedmuch jest wskazany też w TDI 110KM bez zmiennej geo.
    w TDI 110 KM nie ma turbo bez zmiennej geometrii.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #15
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    w TDI 110 KM nie ma turbo bez zmiennej geometrii.
    jest dokladnie tak jak kolega pisze w 110 nie ma turbo bez zmiennej geometri tylko AGR ma takie turbo
    A3

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    poprostu TDI ze zmienną geometrią musi dostać często w palnik żeby wypalić nagar na kierowniczkach , na hamowniach nieraz widać jak z wydechu iskry lecą , to właśnie nagar się wypala , mechanik zrobił 70Km to pewnie nieżle mu wstawiał w pi...
    Best ET-15,0s

  7. #17
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    Jeden koleś na forum Passata, co robił tutorial z czyszczenia turbo i ogólnie znał temat, mówił, żeby zawsze przynajmniej na jedno odpalenie silnika-jazdę, pociągnąć do 4 tys. obrotów. Nie zawsze się da, wiadomo.
    Proszę mi powiedzieć, czy częste gaszenie silnika i wykonywanie tylko krótkodystansowych odcinków trasy po średnio kilkaset metrów, powiedzmy kilkanaście razy na dzień jest bardzo obciążające dla silnika, bo w sumie to on nawet nie ma czasu na dobre rozgrzanie się, więc nie można go pociągnąć do tych 4 tys.obr./min.? Czy w takim wypadku należy się zacząć zastanawiać nad benzyniakiem, z uwagi na potencjalne szkody jakie mogą powstać w silniku przy jego takowym niewłaściwym użytkowaniu?

  8. #18
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Dla silnika diesla i turbodoładowanej benzyny, krótkie dystanse, niedogrzewanie silnika i nie "przedmuchiwanie" turbo zawsze będą szkodliwe dla turbosprężarki, której kierownice powietrza będą się zapiekać przez niewypalony nagar. Jeśli ktoś robi krótkie dystanse, tak jak Ty, lepszym rozwiązaniem jest benzyna.

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Włos mi się jeży jak czytam co tutaj wypisujecie. Widzę że chyba nikt nie widział jak wyglądają zanieczyszczenia w dolocie i turbinie. Panowie problem nie dotyczy tylko turbiny ale również kolektora dolotowego na którym np ja miałem osadzone około 7-9mm smoły. Co do zapieczenia turbiny ze zmienna geometrią to możecie mi wierzyć że dawanie w palnik nie rozwiąże problemu, tak myślał mój kolega który złapał tryb awaryjny przy wyprzedzaniu TIRa on też myślał że "naprawił" problem a przez niewiedze rozbił się na drzewie uciekając przed czołowym uderzeniem.

    Wyjście jest tylko jedno, ściągamy kolektor dolotowy jeśli mamy recyrkulacje spalin, na wstępie czyścimy go nożem lub czymś ostrym ścinając smołę jak tylko daleko dojdziemy, potem zalewamy go jakimś środkiem który będzie w stanie rozpuścić jej pozostałości i zostawiamy tak na noc. Następnie ściągamy turbinę rozkręcamy stronę z "łopatkami" i wszystko dokładnie czyścimy, pomocne może być wd 40 lub inne środki do usuwania rdzy/zanieczyszczeń, gdy wszystkie elementy będą chodziły bez oporów skręcamy całość z czuciem i możemy jechać na drogę i odczuć różnicę .

    Ja zrobiłem tak w moim dawnym mk4, całość początkowo wydawała się skomplikowana jednak jeśli wszystko rozkręcamy z uwagą i tak też skręcamy mamy pewność, że turbina została wyczyszczona jak należy bo z doświadczenia wiem że mechanicy w tych tematach często lubią zdzierać pieniądze lub też czyszczą na odp***. Co do czynności z turbiną na google gdzieś było foto story o ile pamiętam docelowo na forum golfa. Zachęcam do czyszczenia turbin szczególnie osoby które łapią tryb awaryjny w swoich autkach.

  10. #20
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    nikt nie pisze z to pomaga rozwiazac powstaly juz problem zapiekania sie kierowniczek tylko ze zapobiega by ten problem wogule powstal,

    Jezeli uwazasz ze nie ma znaczenia jak kto jezdzi to powiedz mi w jaki sposub mozna zapiec turbo w 150 konnym golfie tdi ARL ? jezdzil nim dziadek od samej nowosci, krecil go max do 2.5 tys/obr i przy przebiegu 20000 mil zapiekl turbine, w VW mu wymienili na nowa a ja ja od niego kupilem za 100 funtów przeczyscilem i turbo mam praktycznie nowe.

    jak jezdzisz jak dziadek to zapieczesz kerownice, o to chodzilo w tym co koledzy tlumaczyli.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •