Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Montaż lamp poliftowych - złe spasowanie/wycięcie

  1. #11
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pablo11 niech cię ręka Boska broni przed mocowaniem lampy na siłe!! Wszystko ma pasować "plug-and-play"!!
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic3245_6.gif

  2. #12
    Mariusz_ZT.tk's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sulejówek
    Auto
    Quattro S-Tronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ponton Pokaż post
    Pablo11 niech cię ręka Boska broni przed mocowaniem lampy na siłe!! Wszystko ma pasować "plug-and-play"!!
    Dokładnie. Jak będziesz lampę pasował na siłe to jedynie możesz pourywać zaczepy lamp i wtedy dojdą kolejne koszta... Na moje po prostu podebrałeś za dużo przy podcinaniu błotnika i nic tu nie zdziałasz... Jedyna rada albo drugie błotniki albo podłóż coś tam, aby nie było tak perfidnego prześwitu.

  3. #13
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pogadałem dzisiaj z Pablo11 na GG i okazało się że nie przyciąl plastiku przy błotniku, który powinien byc skrócony. Zobaczymy jakie będą efekty.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic3245_6.gif

  4. #14
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny Montaż lamp poliftowych w 96-00 - PROBLEMY

    Jest kilka tematów o lampach i reflektorach, jednak raczej są tam polecane [lub nie] konkretne modele, nie ma natomiast wątku, w którym mógłbym zadać kilka pytań, przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli moderator uważa inaczej, to proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu lub scalanie go z wątkiem już istniejącym.

    Efekty wyszukiwania:

    Nie wiem czemu nie wyszukało tego wątku, ale mniejsza o to.

    #############################

    1. Montaż el. regulacji:



    Czy tak powinien być zamocowany silniczek? W reflektorze przedliftowym jest równolegle, tutaj nie widzę innej opcji, a podobno podchodzi P&P.

    2. Szlifowanie błotnika i montaż reflektora:

    Błotnik mam zeszlifowany odpowiednio, tak przynajmniej mi się wydaje [widać to na dwóch pierwszych zdjęciach - z drugiej strony jest tak samo], a pomimo to, reflektor dość mocno, nieprzyjemnie, wystaje - co jest nie tak?


















    Ostatnio edytowany przez r-r - 18-11-10 o 17:58

  5. #15
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    silniczki wyglądają, że są ok

    co do lamp, to ta strona, która wystaje powinna wejść w takie kółko - mocowanie - biały plastik, ten bolec z lampy od dołu powinien tam wejść
    Dodano:
    a co do odstawania przy błotniku, to odkręć ślizg zderzaka i podetnij blachę, która siedzi u dołu błotnika od wewnątrz
    Ostatnio edytowany przez Grabek - 18-11-10 o 18:11 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    r-r (18-11-10)

  7. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Podcinałem. Problem powodowało to, że reflektor nie wskoczył w to mocowanie. Poprawiłem i wygląda jak ori, wielkie dzięki!

  8. #17

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeżam temat,

    Po pół godzinnej procedurze szukania informacji po forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż oddałem auto do lakiernika na malowanie (odświeżenie lakieru). Poza podkladem, baza i bezbarwnym nic innego nie było robione jeśli chodzi o naprawy blacharsko/lakiernicze. Dodatkowo wymienilem, przedni zderzak na używany ORI z anglika ponieważ mój nie nadawał się do spawania. Przed tą całą zabawą wszystko było fajnie spasowane. Obecnie po złożeniu, prawa lampa (od kierowcy) leży idealnie natomiast lewa niezbyt. Okolice błotnika sa dopasowane, natomiast mam wrażenie, że lampa jest cofnięta w stronę silnika. Patrząc z góry na zderzak/lewa lampe widac wyraźną szparę na szerokość palca wskazującego u reki. Nie mam pojecia jak się to stało. Wszystko składał lakiernik.
    Pytanie:
    Czy jest możliwość regulacji lamp na zaczepach? Z tego co się orientuje to lampa trzyma się na 3 śrubach...z mojego pkt widzenia, wygląda to tak jakby lampa "cofła się" w stronę silnika na dolnej śrubie. Stąd pojawia się ta szpara między lampą a zderzakiem.

  9. #18
    Guma999's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Odświeżam temat,

    Po pół godzinnej procedurze szukania informacji po forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż oddałem auto do lakiernika na malowanie (odświeżenie lakieru). Poza podkladem, baza i bezbarwnym nic innego nie było robione jeśli chodzi o naprawy blacharsko/lakiernicze. Dodatkowo wymienilem, przedni zderzak na używany ORI z anglika ponieważ mój nie nadawał się do spawania. Przed tą całą zabawą wszystko było fajnie spasowane. Obecnie po złożeniu, prawa lampa (od kierowcy) leży idealnie natomiast lewa niezbyt. Okolice błotnika sa dopasowane, natomiast mam wrażenie, że lampa jest cofnięta w stronę silnika. Patrząc z góry na zderzak/lewa lampe widac wyraźną szparę na szerokość palca wskazującego u reki. Nie mam pojecia jak się to stało. Wszystko składał lakiernik.
    Pytanie:
    Czy jest możliwość regulacji lamp na zaczepach? Z tego co się orientuje to lampa trzyma się na 3 śrubach...z mojego pkt widzenia, wygląda to tak jakby lampa "cofła się" w stronę silnika na dolnej śrubie. Stąd pojawia się ta szpara między lampą a zderzakiem.
    Tak jest mozliwosc regulacji lampy wystarczy ja popuscic na tych gornych sróbach i spasowac równo ze zderzakiem pamietajac ze jeszcze trzyma na samym dole na uchwycie który jest tez przykrecony

  10. #19

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli rozumiem, że regulacja jest na 3 śrubach tak? Jeśli tak to jestem w domu. Nigdy się tym nie bawiłem...Wiem tylko, że patrząc z góry na śruby w zderzaku, dziury są wielkości śruby...stąd moja pierwsza reakcja = brak regulacji przy montażu. Jeśli jest tak jak mówisz to super Muszę tylko znaleść teraz trochę czasu wolnego na poprawkę. Rozumiem, że trzeba ściągać zderzak...pytanie kolejne... Jak ucelować lampą tak, żeby równo leżała w stosunku do zderzaka? Za każdym razem trzeba sciągać i zakładać zderzak, żeby to przymierzyć?

  11. #20
    Guma999's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sciagasz zderzak i popuszczasz sróbe która jest pod lampa tak aby mozna było regulowac lampe zakładasz zderzak i regulujesz sobie lampa jesli dobrze ustawisz to sciagasz zderzak i dokrecasz sróbe dolna i masz spasowane

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •