Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 60

Temat: Wskaźnik paliwa - dziwne zachowania czujnika

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2006
    Miasto
    Bydgoszcz

    Domyślny

    Njprawdopodobniej plywak masz zrabbany jak skacze ci wskazowka, ja dopiero co u siebie naprawilem taka awarie ale plywak mialem sprawny. Pokazywalo mi za duzo paliwa, mialem wymieniony taki uklad w liczniku.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa

    Mam podobny problem tylko że u mnie początkowo wariowała wskazówka od poziomu paliwa nawet jak był zatankowany pod korek i tak pokazywała jak chciała. Teraz już mam tak że po przekręcaniu kluczyka wskazówka ustawia się na rezerwie. Pływak wkładałem nowy i to samo było. Poza tym mam wersję przejściową z końca grudnia 2000r a modelowo jest to 2001 a komputer mam wmontowany w deskę rozdzielczą.
    Dowiedziałem się od pewnego zapalonego elektryka że istnieje możliwość naprawienia tego tylko ktoś się musi na tym znać dobrze i mówił mi że zestroić można na nowo komputer z samochodem i może to pomóc.

  3. #13
    misiek1987's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    to i ja siepodepne do tematu...
    Mam maly klopot z licznikiem, a mianowicie naprawiali mi obrotomierz i pare dni po tej naprawie nagle rezerwa zaczela mi sie zapalac przy 1/4 baku a przy 1/8 baku tam gdzie powinna zapalac sie rezerwa konczy mi sie paliwo w baku. czy to wina licznika czy czujnika w baku? jak sadzicie bo nie wiem co mam z tym zrobic. dzieki z góry za odp

  4. #14
    nazarko's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Tez ma podobny problem z tym ze u mnie rezerwa zapala sie troszke powyzej 1/4 a paliwo braknie ponizej 1/4. (pierwszy raz zabraklo mi wahy przy rotundzie
    Pamietam jak ja kupilem to wskaznik pokazywal mi czerwone pole ale nie swiecila sie rezerwa a teraz 1/4 i swieci.
    Czy moze to byc wina plywaka, spowodowana tankowaniem za duzej ilosci paliwa?
    Tankuje pod sam korek z odpowietszaniem.

  5. #15

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiek1987 Pokaż post
    rezerwa zaczela mi sie zapalac przy 1/4 baku a przy 1/8 baku tam gdzie powinna zapalac sie rezerwa konczy mi sie paliwo w baku. czy to wina licznika czy czujnika w baku? jak sadzicie bo nie wiem co mam z tym zrobic. dzieki z góry za odp
    Wg mnie wina leży w liczniku. Miałem podobną sytuację (w liczniku nikt nie grzebał) - w moim przypadku padł silniczek korkowy wskaźnika paliwa.
    Jednak jezeli juz ktoś ci grzebał w liczniku to może porostu źle założył wskazówkę.
    Na szczęście idzie to sprawdzić należy wykonać VAG-iem test zegarów.
    Podczas tego testu wszystkie wskazówki powinny wychylić się na max-a i powracając zatrzymać się w połowie (chodzi o wsk, temp i paliwa). Jesli stana w innym miejscu tzn źle założone, jeśli w dobrym to uszk silniczek.
    A jeszcze mi sie przypomniało, że VAG-iem idzie sprawdzić ilość paliwa w zbiorniku (nie pamiętam na jakim kanale - pokaże w litrach) - sprawdzisz poprawne działanie pływaka.

    W razie czego wyślij PW do klubowicza Mieto3 - wg mnie spec w tej dziedzinie
    Było A3.
    Będzie A3.

  6. #16
    nazarko's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzisiaj podlaczalismy z kolega Sebkiem pod Vag'a i rzeczywiscie wskazowka jest przesunieta. podczas testu zamiast zero wskazywalo ponizej 1/4, zamiast polowy okolice 3/4. Rozkrecilem szafe ale nie moglem dobrac sie do wskazowki. Mozna ja jakos zdjac?
    Moja niunia jest z 2002r.
    Ps. Wielkie dzieki dla Sebka za pomoc!

  7. #17

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Można. Jak zdejmiesz (odkręcisz i ściągniesz z zatrzasków) przednią szybkę to wystarczy tylko coś podłożyć pod wskazówkę (jak się uda to np widelec i podważyć) powinno wyjść.

    A adaptację idzie wykonać VAG-iem w liczniku bodajze na kanale 30, po zmianie wartości wskazówka powinna zmienic położenie (w moim przypadku był uszkodzony silniczek)

    znalazłem tą procedurę
    -> Kanal 30 (Tankgeberkennlinie) (ab MJ 1998 )
    Der Basiswert ist 128 nun könnt ihr in 1 Ohm Schritten einstellen, die jeweiligen Maximalwerte sind 120 bzw. 136.


    były już podobne tematy na przykład ten: http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=28772&page=2
    Było A3.
    Będzie A3.

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam podepnę się do tematu z zapytaniem w jaki sposób to skalibrować żeby pokazywało dobrze mechanicznie czy vag-em. Od niedawna zaczął źle pokazywać mi wskazywać paliwa jak jest rezerwa a wiem ze powinna być to pokazuje mi ponad 1/3 paliwa w zbiorniku a na fisie pokazuje ze rezerwa, dodam jeszcze że jakiś rok temu miałem wymieniony procesor w zegarach bo kużlowało mi wskazanie paliwa i temperatury. Bede wdzięczny za podpowiedz. Pozdrawiam


    Ostatnio edytowany przez bolaspj - 27-02-10 o 14:29

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    koledzy orientujecie się jak to dobrze skalibrować za pomocą vag-a

  10. #20

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bolaspj Pokaż post
    koledzy orientujecie się jak to dobrze skalibrować za pomocą vag-a
    Używamy takiej fajnej opcji "SZUKAJ"
    Ona prawdę Ci powie

    Oto link (w tym temacie zresztą zamieszczałeś posta )
    http://www.forum.a3-club.net/showthr...t=28772&page=2

    Z resztą w tym temacie parę postów niżej jest też wszystko opisane.
    Innej opcji skalibrowania VAG-iem nie ma.
    Może pada tobie silniczek krokowy?? - tak było u mnie.

    Polecam kontakt z kolegą Mieto3 -wg. mnie spec od liczników.
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 04-03-10 o 21:18
    Było A3.
    Będzie A3.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •