Pokazane rezultaty 1 do 10 z 618

Temat: Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

Threaded View

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

    Duzo osob prosilo mnie o opisanie jak sprawuje sie LPG w 1.8T.
    Po przjechaniu 40tys km na gazie moge napisac kilka spostrzezen, ale zacznijmy od poczatku.

    Wybor instalacji

    Wybieralem miedzy dwoma firmami: Prins i Brc - wybor padl na BRC Seqent ze wzgledu na to ze mialem pod nosem dobry warsztat co zajmowal sie montowaniem wlasnie BRC i przerobili kilka turbo na gazie.
    Obydwie instalacja maja te same wtryskiwacze kehin ktore sa bardzo szybkie.
    Montowalem instalacje w lipcu 2005r. zaplacilem 4.500zl.




    O samej instalacji mozna przeczytac tutaj: http://www.czakram.pl/sequent_GPL.php

    Jak wygalda instalacja w moim aucie?

    Oto kilka fotek:







    Kilka danych szczegolowych:

    Zbiornik mam 55 litrow w kolo - wchodzi realnie 42 litry gazu
    Spalanie waha sie od 9 do 15 litrow w zaleznosci od stylu jazdy
    Srednie spalanie utrzymuje sie w granicach 13 litrow - miastao / trasa
    9 litrow spala jak sie jedzie 90-120km/h
    Vmax na gazie to 240km/h licznikowe i moze ciut wiecej by poszlo.
    ET na 1/4mili: 15.7


    Jakie problemy napotkalem po drodze?
    Po zatankowaniu jakiegos lewego gazu nie chcialo sie przelaczac na gaz i auto gaslo - po wyjezdzeniu calej butli i zatankowaniu dobrego gazu - wrocilo do normy wszystko.
    I teraz 2 problem zawor od gazu sie zepsul i nie odbija - ale to wymienia na gwarancji tylko musze znalesc chwile aby jechac do serwisu.

    No i chyba tyle.
    A i wykresik ktory pokazuje roznice miedzy lpg a benzyna: Niestety na lpg troche slabiej ale mysle ze to kwestia wgrania nowej mapy




    Wszyscy mi odradzali instalacje do turbo ale okazuje ze sie da i z jakimi wynikami.
    Pisze dopiero teraz tego posta bo sadze ze przjechalem na tyle duzo km ze moge co nieco powiedziec na temat Turbo i LPG.

    W miedzy czasie po ok. 30tys km zostala zdemontowana turbina no i okazuje sie ze jedno spustoszenie jakie wywarl gaz byl bialy nalot na lopatkach.
    Myslalem o czipie ale sie zbieram i zbieram - zawsze cos wazniejszego staje na drodze.
    Przciwskazan nie ma zadnych bo sama instalacja wytrzymuje grubo ponad 200KM

    Na dzien dzisiejszy jesli mialbym okazje i fundusze to kupuje S3 - stroje na ok 250KM i wkladam LPG.
    Samochody zostaly stworzone do benzyny to fakt ale nasze portfele do cen benzyny raczej nie.
    Jesli ktos robi 10tys km rocznie naturalnie zadna instalacja sie nie oplaca - ale w moim przypadku gdzie robie ponad 30tys rocznie to mozna sie zastanowic napewno nad LPG
    Naturalnie istnieja diesle, ale narazie to nie jest moje powolanie.

    Przed zalozeniem LPG sprawdz czy w ogole Ci sie oplaca: http://www.autocentrum.pl/?FF=148

    Jest duzo firm w polsce zajmujacych sie dobrze LPG - chyba jedni z najlpszych to egp.pl
    Obecnie juz staje sie popularna instalacja 5 generacji ale jeszcze o niej malo wiem...
    Tyle - jakies pytania?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 03:54
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •