Strona 39 z 62 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 381 do 390 z 618

Temat: Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

  1. #381
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blu Pokaż post
    Po pierwsze czy zestaw który posiadam obsłuży tą moc... Reduktor Zavoli Zeta S , wtryski jakieś OMVL niebieskie (magic jety się skończyły) , komputer to stag 300 (bez plusów i innych,montaż w 2008 r. ) ? Jestem przygotowany na zmiany jeśli trzeba....tylko co dobrać pod tego Staga 300 ? jakie wtryski i reduktor...czy dysze kalibracyjne po tych OMVL'ach mogą zostać ?
    ja u siebie pod maska posiadam zavolaka S ktory obsługuje ok 180-190km, tylko jest po przeróbkach i radzi sobie, nawet ze sporym doładowaniem (do 1.4bara), do tego wtryski hany i stag 300plus i śmiga to ładnie bez problemu, tylko w AGU raczej problemowa bedzie kwestia strojenia, bo trzeba stroić po AFR czyli na sondzie szerokopasmowej, ktora wkłada sie w rure wydechowa, wtedy coś z tego mogłoby być

  2. #382

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dzięki za naprowadzenie mnie...kolego kosmo jakie modyfikacje przeprowadziłeś w Zavolaku ? Co do strojenia po AFR to muszę poszukać naprawdę dobrego gazownika (Toruń lub Włocławek). Szczerze przyznam ze na regulacjach jakich byłem obecnie a były 4 podejścia w różnych warsztatach LPG nikt takiego strojenia nie robił... Gdzieś w sieci wyczytałem że te moje OMVL'e powinny ogarnąć po chipie...ale i tak kuszą mnie Hany... Aha kolego kosmo gdzie i jak masz zamontowany reduktor ?
    Pozdrawiam.

    Panowie jeszcze pytanie...jakiej średnicy są węże które lecą od nagrzewnicy ? Tzn. ze ściany grodziowej wychodzą dwa króćce plastikowe a z nich dopiero węże...chcę kupić opaski samozaciskowe i nie wiem jaki rozmiar. Widać że są większe niż te od podgrzewania parownika (16mm).
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Blu - 26-05-14 o 16:53

  3. #383
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blu Pokaż post
    Panowie jeszcze pytanie...jakiej średnicy są węże które lecą od nagrzewnicy ? Tzn. ze ściany grodziowej wychodzą dwa króćce plastikowe a z nich dopiero węże...chcę kupić opaski samozaciskowe i nie wiem jaki rozmiar.
    kup opaski 16-27 mm, same węże maja ok 26mm

  4. #384
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Planuję zamontować w swojej A3 instalację gazową. Byłem dzisiaj w dwóch warsztatach i dobrali mi dwa, różne zestawy.

    W jednym gość zaproponował bazowy zestaw BRC SEQUENT 24.11 z reduktorem BRC i wtryskiwaczami BRC. Żadnych konkretów nie podał, ale stwierdził, że wszystko będzie z oryginalnego zestawu BRC, które zaleca producent. Odradzał natomiast Valteki, stefanelli czy Magic Jet'y, więc inne niż dedykowane przez producenta.

    Do tego dojdzie jeszcze butla 46L z zamontowanym wielozaworem od przodu, więc zamontowana do "jazdy na wstecznym", bo gazownik twierdzi, że lepiej, aby zabrakło mocy przy wyprzedzaniu niż hamowaniu awaryjnym...

    Gdy zapytałem, czy przy do montażu będzie zdejmował kolektor, stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, bo zrobi tak, że będzie ładnie wyglądało, ale za dopłatą i na życzenie klienta kolektor można zdjąć...

    Drugi warsztat zaproponował mi zestaw składający się ze sterownika STAG 4 Plus lub STAG QBOX PLUS w tej samej cenie, reduktora AC R01 (do 150 KM) oraz wtryskiwacze Hana 2000 zielone. Do tego będzie zdejmował kolektor, zamontuje butlę 56L (choć szczerze mówiąc wątpię aby weszła, bez podnoszenia podłogi bagażnika). Nie wspomniał nic na temat mapy. W razie czego przypomnę, że trzeba zrobić i żeby dobrze wszystko wystroił.

    Przyznam szczerze, że zestaw STAG'a bardziej mi odpowiada, ale z tego względu, że za bardzo nie orientuję się w temacie, proszę o sugestie, co wybrać, ewentualnie co zmienić i który zestaw wybrać. Z tego, co zdążyłem wyczytać, spora część A3 z tym silnikiem leci na STAG'u, więc możliwe, że też przy tym zostanę.
    Ostatnio edytowany przez Haywire - 17-06-14 o 19:50

  5. #385

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Kupno
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam zamierzam kupić AUDI A3 1.8 T i zamontowac GAZ , czy możecie mi powiedzieć na co zwracać uwage przy kupnie takiej Audicy ?

  6. #386

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DjQcyk Pokaż post
    Witam zamierzam kupić AUDI A3 1.8 T i zamontowac GAZ , czy możecie mi powiedzieć na co zwracać uwage przy kupnie takiej Audicy ?
    Wszystko juz było opisane czytaj ten wątek i inne w dziale lpg

  7. #387

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Panowie pytanko:

    niestety jak w wielu przypadkach po 25k km niebieskie hany (europegas) zaczely puszczac - czas na wymiane. I teraz krotko: hana zielona czy dragon tech (czy moze jeszcze cos innego?). Silnik AGU, wtryski aktualnie do 150 km ale dobrze by bylo jakby obrabialy ~180km

  8. #388
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kfasny Pokaż post
    dragon tech
    bierz dragony, nie sa zle, poradza sobie

  9. #389

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    STRZYŻÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Instalacja LPG czy sprawdzi sie ?

    Witam posiadam audike a3 1.8T ARY zastanawiam sie nad założeniem instalacji gazowe i tu moje pytanie czy zaoferowana przez firme opłaca sie i sprawdzi ?

    Proponujemy do AUDI 1.8t 180km
    sterownik TECH 224
    wtryskiwacze Dragon lub Hana H2001
    reduktor AC R01 250CM
    butla toroidalna w miejsce koła
    przewody FARO (nie miedź)
    filtr Certools F779C Glass Fiber
    całość z montażem zgodnym ze sztuką i strojeniem na AFR/OBDII 2900pln
    Dopłata do wlewu pod klapką (w Audi mieścimy pełny wlew, bez dokręcania końcówek): +100pln
    Czas montażu 16-18 roboczogodzin. Gwarancja 2 lata bez limitu km. W razie potrzeby możemy udostępnić auto zastępcze na czas montażu.

    Dzieki za rady

  10. #390
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Propozycja wydaje się sensowna, bynajmniej i tak podjechałbym do gregor10, tak jak 1.8T + lpg nie ogarnie nikt chyba... Do tego gregor stroi na hamowni co cholernie rzadko się spotyka, a inaczej (hamownia + afr) na full perfekt wystroić się 1.8t po prostu nie da. Da się wystroić tak, że auto będzie jeździło dobrze, ale nigdy idealnie.

    Edit: Gregor jakby co działa w Jasle..

  11. Podziękowania dla Hellboy za pomoc w problemie

    RIP (16-08-14)

Strona 39 z 62 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •