Strona 50 z 62 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 491 do 500 z 618

Temat: Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

  1. #491

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Z tym 3k + to bym nie przesadzał
    Spróbuj coś takiego:
    wtryski: Lpg-Tech DRAGON / Barracuda 130
    Reduktor: AC r01 czerwony
    Faro 8mm
    I sterownik LPG-tech bądź np. Stag'a 4 qbox

    Ale kolega wyżej dobrze radzi, na w/w forum ludzie znają się na rzeczy.
    Wejdź sobie też w polecane warsztaty i odszukaj jakiegoś z twojej okolicy.

  2. #492
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    To nie jest przesada . Wszystko zależy od zakładu w którym się robi instalację. Czy zdejmują kolektor przy wierceniu, czy regulują instalację w drodze, czy tylko autokalibracja. Czy zabezpieczają otwory przed korozją. Spraw o które trzeba zadbać jest mnóstwo, to nie tylko cena podzespołów . Ja za swoją instalację dałem 2600zł: Stag Qbox, Hana 2001, ACR02.

    Ja wychodzę z założenia, że na gazie się oszczędza po instalacji . A przy montażu warto zapłacić za usługę na maksymalnym poziomie na jaki cię stać .

  3. #493

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wystarczy mieć zaufany zakład. Rzeczy, o których piszesz są pomijane przez zwykłych partaczy, u których strach zostawić auto na 5 minut...
    Wystarczy wejść w polecane warsztaty na forum, o którym wspomniano powyżej i ma się pewność że nikt nie odwali takiej fuszerki.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manx Pokaż post
    Ja wychodzę z założenia, że na gazie się oszczędza po instalacji
    Każda osoba siedząca choć trochę w temacie LPG wychodzi z tego założenia

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manx Pokaż post
    A przy montażu warto zapłacić za usługę na maksymalnym poziomie na jaki cię stać

  4. #494
    Loci's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jestem z Wesołej, Warszawa-Wesoła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    A stag nie ma własnych wtryskiwaczy. Widzę tylko jak ludzie montują wtryski firm pośrednich.
    Nie wiem czy lovato nie było by dobrym rozwiązaniem. Z tego co czytałem mają fantastyczne reduktory.
    I do tego dało by się dobrać wtryskiwacze. Stag ma chyba dobry sterownik.

  5. #495

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Stag ma wtryskiwacze w swojej ofercie
    Dobrym i sprawdzonym reduktorem jest ten co podałem wyżej, ale jak chcesz to bierz co Ci inni doradzą. Sterowniki STAG'a, a LPGtecha są to bardzo podobne jednostki, różnią się właściwie softem, a co za tym idzie techniką kalibracji.

  6. #496
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Loci dobór sterownika zostaw instalatorowi. Niech robi na takim na jakim jemu jest najlepiej i w jakim najlepiej się czuje . Ja mam Staga, bo gaz zakładałem w autoryzowanym serwisie Staga, dzięki temu mogę serwisować instalację na terenie Polski za darmo, jeśli coś się stanie na gwarancji to pojadę do takiego serwisu i mi zrobią. Przynajmniej w teorii . Firma AC (Stag) oczywiście, że ma również wtryski. Ale moim zdaniem Hany/Baracudy są lepsze. Jeśli chodzi o Reduktor to mam go firmy AC, dopasowany do mocy.

    Z całości instalacji jestem bardzo zadowolony. Obecnie spalanie mam na poziomie 8.6l/100 po zmianie stacji na Statoil, wcześniej miałem 1l więcej, na innych stacjach.

    Generalnie ja polecę raczej polskich producentów, bo i później serwis jest tańszy.

  7. #497
    Loci's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jestem z Wesołej, Warszawa-Wesoła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Stag ma wtryskiwacze w swojej ofercie
    Dobrym i sprawdzonym reduktorem jest ten co podałem wyżej, ale jak chcesz to bierz co Ci inni doradzą. Sterowniki STAG'a, a LPGtecha są to bardzo podobne jednostki, różnią się właściwie softem, a co za tym idzie techniką kalibracji.
    Z tego co wczoraj czytałem, myślałem że to więcej niż tylko kalibracją. Bo według autora różnica między właśnie reduktorami staga a lovato była znaczna.
    I to lovato miało konfigurację w sposób nie łatwy ale bardzo rozbudowany.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manx Pokaż post
    Loci dobór sterownika zostaw instalatorowi. Niech robi na takim na jakim jemu jest najlepiej i w jakim najlepiej się czuje . Ja mam Staga, bo gaz zakładałem w autoryzowanym serwisie Staga, dzięki temu mogę serwisować instalację na terenie Polski za darmo, jeśli coś się stanie na gwarancji to pojadę do takiego serwisu i mi zrobią. Przynajmniej w teorii . Firma AC (Stag) oczywiście, że ma również wtryski. Ale moim zdaniem Hany/Baracudy są lepsze. Jeśli chodzi o Reduktor to mam go firmy AC, dopasowany do mocy.

    Z całości instalacji jestem bardzo zadowolony. Obecnie spalanie mam na poziomie 8.6l/100 po zmianie stacji na Statoil, wcześniej miałem 1l więcej, na innych stacjach.

    Generalnie ja polecę raczej polskich producentów, bo i później serwis jest tańszy.
    Jak sam masz taką instalacje to mogę zaufać na słowo. Gwarancja to zawsze była dla mnie dobra sprawa. Bo można oddać i za darmo naprawić co jest wielkim plusem, można brać przedłużona gwarancję ?

    Gaz też święcą ? Ja omijam z daleka stację przy parku Skarszewski, zielona Tam to zawsze coś od nich jest nie tak.

  8. #498
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie/ Mazowieckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Czarny4 Pokaż post
    W swietokrzyskim Panowie kto najlepiej lpg ogarnie ? Chodzi mi o serwisowke i strojenie
    Ja instalację gazową zakładałem w Pawłowie (http://www.gazserwis.org/). Naprawdę szybka i fachowa obsługa, polecam ten zakład.
    Odpisywałem na post Czarny4 ;p

  9. #499
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Loci Pokaż post
    Jak sam masz taką instalacje to mogę zaufać na słowo. Gwarancja to zawsze była dla mnie dobra sprawa. Bo można oddać i za darmo naprawić co jest wielkim plusem, można brać przedłużona gwarancję ?

    Gaz też święcą ? Ja omijam z daleka stację przy parku Skarszewski, zielona Tam to zawsze coś od nich jest nie tak.
    Nie wiem czy można brać przedłużoną gwarancję . A czy święcą to nie wiem, ja jestem zadowolony ze Statoil bo tak jak mówiłem mam mniejsze spalanie, więc jeśli święcą to mniej niż inni . Ale w gazie chyba większym problemem są same dystrybutory, bo słyszy się, że tak ustawiają, że przebijają na gazie. I czytałem o sytuacjach gdzie do 45l butli komuś weszło 55l . Czyli dystrybutor oszukał na 10l. Ale takie cyrki chyba tylko na prywatnych stacjach

  10. #500
    Loci's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jestem z Wesołej, Warszawa-Wesoła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manx Pokaż post
    Nie wiem czy można brać przedłużoną gwarancję . A czy święcą to nie wiem, ja jestem zadowolony ze Statoil bo tak jak mówiłem mam mniejsze spalanie, więc jeśli święcą to mniej niż inni . Ale w gazie chyba większym problemem są same dystrybutory, bo słyszy się, że tak ustawiają, że przebijają na gazie. I czytałem o sytuacjach gdzie do 45l butli komuś weszło 55l . Czyli dystrybutor oszukał na 10l. Ale takie cyrki chyba tylko na prywatnych stacjach
    Z tego co pamiętam, to kiedyś przykładało się magnes do liczników wody . . . I zmniejszało się zużycie.
    Może to jest tak samo jak z jedno ręki bandytom. One zawsze mają z tyłu pokrętło do zwiększania poziomu trudności.
    Jedno czego się nauczyłem to to, że każdy kantuje jak może. Aby tylko się dorobić, a kolega to dla niektórych słowo bliżej nie pojęte.

Strona 50 z 62 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •