Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 251 do 260 z 343

Temat: Parujące szyby

  1. #251
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mi też straszliwie szyby parują, tzn. przednia szyba nie paruje gdy mam nawiew ustawiony na 1/3-1/2 mocy i ok 20st. C. Jednak mogę włączyć nawiewy na max a boczne szyby prawie cały czas zaparowane. Jak wcisnę przycisk obiegu zamkniętego to słychać takie: tryk tryk tryk tryk tryk tryk jak by silniczek krokowy.

  2. #252
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Bo właśnie silniczek krokowy obsługuje klapki obiegu zamkniętego / otwartego. Mi szyby pasowały ponieważ zacial się w pozycji obiegu zamkniętego i juz mu tak zostało... Musisz wyjąć schowek, potem odpiac wtyczki , odkrecic wentylator ( 3 śrubki ). Zobac ysz klapke. Sprawdź czy działa ( klucz w stacycjce i naciskasz samochodzik na klimie) jak się nie rusza i jest podniesiona so gory to znaczy ze obieg zamknięty. Wykrecasz silnic ek z prawej strony ( trzyma się na jednej srubce od spodu) potem go rozkrecasz i sklejasz w środku kółko do bolca. Skladasz do kupy i powinno działać...

    BTW. Gdyby sienie udało, został silniczek odpiety a klapę na stale na obiektów otwarty.

    Auto będzie się dłużej nagrzewalo, ale szyby nie będą parowac

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  3. #253

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czesc.Mam pytanie u mnie paruja tylko tylne boczne szyby. Jak ustawiam obieg zamkniety to tylko przez chwile slychac trykanie,a pozniej dmuchawy dzialaja jakby mocniej. Tez mam te klapki uszkodzone? Jutro zerkne do filtra bo czytalem ze to moze tez byc przyczyna

  4. #254
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy regulacja obiegu jest zamknięta to bardzo łatwo możecie sprawdzić sami... wystarczy wsadzić rękę tam pod schowkiem gdzie jest zasysane powietrze i zobaczyć czy jest ono stamtąd zasysane.

    A tak w gwoli ścisłości, silniczek regulujący obieg zamknięty/otwarty nie jest silnikiem krokowym

  5. #255
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sylwester_kram Pokaż post
    A tak w gwoli ścisłości, silniczek regulujący obieg zamknięty/otwarty nie jest silnikiem krokowym
    a jakim ? Bo mi się wydaje (chociaż ręki nie dam uciąć), poniewaz silniczek ten pobiera informacjie z potencjometru opołożeniu , następnie obraca się o ściśle określony kąt

  6. #256
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To jest zwykły silnik prądu stałego. A potencjometr po prostu daje informację do sterownika o położeniu klapy.

  7. #257

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli podszybie jest nieszczelne, to filtr zawsze będzie wilgotny? Mam chyba ten sam problem jak w temacie, mianowicie wczoraj rano miałem zamarznięte szyby z zewnątrz. Starym sposobem wziąłem 1,5 l ciepłej wody i polałem przednią szybę( nie pęknie - gdyby zaraz zaczęły się gromy, robię już tak z 15 lat) aby odmrozić. Trasa jakieś 60 km, gdy silnik złapał temperaturę, grzanie ustawiłem na 22 stopnie oraz lekko uchyliłem szybę od pasażera, szyby bez oznak zaparowania. Po jeździe auto zostało pod blokiem. Wieczorem ok 18 wilgoć się skondensowała wewnątrz auta na wszystkich szybach oraz szyberdachu, ale tak, aż zaczynała spływać. Klapki regulujące obieg powietrza działają, tzn. dolna jest zamknięta, górna otwarta, po naciśnięciu przycisku regulacji obiegu, dolna klapka podnosi się do połowy w górę, górna zaś zamyka dopływ z zewnątrz. Podłoga w aucie jest sucha, filtr kabinowy wymieniałem ok miesiąc temu. Szyby czyste, płynu w zbiorniczku nie ubywa. We wnęce koła zapasowego jest sucho. Temat przewałkowałem od pierwszej strony, chyba że to moje przewrażliwienie i czasem się tak zdarza.

  8. #258

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gda
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie a jak VAG'em sprawdzic klapki czy dzialaja??


    I czy ten zepsuty silniczek tej klapki od obiegu zamknietego wydaje taki dzwiek??

    Ostatnio edytowany przez wojtass1 - 23-01-14 o 14:27

  9. #259

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,

    U mnie problem występuje taki, że słyszę jak ciągle pracuje nagrzewnica. Taki charakterystyczny dźwięk przełączania. zawsze występuje on po przekręceniu zapłonu. U mnie praktycznie przez cały czas co 2-3 sek słyszę jak coś przełącza. Myślałem że mam uszkodzony panel. Podmieniłem go. Niestety nic to nie dało. Dziś zauważyłem że filtr kabinowy mam mokry...i pod filtrem tez mokro. Czy woda uszkodziła nagrzewnice?

  10. #260

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam! U mnie niedawno szwankowała nagrzewnica (przeciek). Teraz po wymianie miałem problem z parującymi szybami. Okazuje się, że plastik z przodu auta na podszybiu (pod którym znajduje się mechanizm wycieraczek) przepuszcza deszczówkę z szyby do tej wnęki, a potem do filtra powietrza i jeszcze nawet dalej. Stąd mamy wilgoć, która leci na szyby..

    Odkryłem jednak gorszy problem. Nie działa mechanizm klapy obieg zamknięty/otwarty, tej pod filtrem kabinowym. Silnik kręci, jak wciskam przycisk na klimie, ale cięgna kompletnie nie ruszają klapy. W jedną stronę silnik bardziej "rzęzi" niż buczy. Wnioskuję, że silnik V71 (czyli silnik regulacji obiegu) ma zrypany trybik, o którym było juz na forum.

    Mam jeszcze nieprzykręcony schowek po wymianie nagrzewnicy i widzę te cięgna. Nic się nie rusza pomimo, że silnik pracuje. Zdjąłem wiatrak nawiewu, ściągnałem wodę, wysuszyłem i ustawiłem klapę na obieg otwarty.

    Mam jednak parę pytań:
    1) czy opłaca się naprawiać ten silnik i czy naprawa jest skuteczna
    2) jak skalibrować na nowo silnik jeśli go wymienię/naprawię? czy trzeba robić to VAGiem, czy on sam znajdzie punkty krańcowe klapy??
    3) czy silnik mógł się popsuć poprzez np. złe złożenie czegoś podczas naprawy nagrzewnicy? odkręcałem od niej ten silnik jak była wyjęta, żeby ją rozpołowić i wyczyścić z glikolu, ale wszedł z powrotem tylko w jednej pozycji.

    Wyjąć go bez wyciągania całego pudła nagrzewnicy to nie jest duży problem jak patrzę. W ostateczności wyjmę to pudło na nowo. Mam już wprawę

    P.S. Tu jest fajny link jak wygląda nagrzewnica i oznaczenie wszystkich silników klap:

    http://workshop-manuals.com/audi/a3_...al_components/

Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •