Strona 27 z 35 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 261 do 270 z 343

Temat: Parujące szyby

  1. #261
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    wojtass1 Vagiem chyba też można, ale najłatwiej to po postu palcem. Pod silnikiem dmuchawy (za schowkiem) jest taka mała kratka. Jak wsadzisz głowę pod schowek to ją zobaczysz. Przez tą kratkę jest zaciągane powietrze, gdy jest włączony obieg zamknięty i jest wtedy otwarta. Analogicznie jest przy obiegu otwartym. Jeżeli jest cały czas zamknięta/otwarta -Awaria klapy.
    Awarię masz z resztą na pewno bo ten dźwięk to właśnie nie działająca kapa.

    Scooby, filtr masz mokry bo leje Ci się woda na niego w czasie deszczu. Odwiedź i przewałkuj wątek Woda pod dywanikami kierowcy/pasażera. A ten dźwięk przełączania to pewnie też klapa obiegu powietrza. Jak stanie w połowie drogi to co chwile sterownik może chce ją otworzyć/domknąć. Tak sądzę...

    I w końcu stopi

    Opłaca się i zajmuje to godzinkę, może półtorej. Jak coś tam rzęzi co znaczy, że silniczek działa tylko zębatka przeskakuje. Przeanalizuj to:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...iegu-powietrza

    Odkręcasz tylko schowek i silniczek. Nie trzeba go kalibrować, wystarczy ustawić w skrajnej pozycji.

  2. #262
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    silniczek obiegu zamknietego to temat rzeka...

    Jak go wyciągniesz i rozbierzesz, w środku będzie metalowy polec i plastikowa zębatka. Rowki w plastikowej zębatce się wytarły.
    Ogólnie nie masz nic do stracenia, więc mozesz próbować naprawiać. Musisz kupić porządny klej epoksydowy (LeroyMerlin mają po 15-25 zł) . Dać mu czas na schnięcie.
    Ważne żebyś zębatke przykleił w taki sposób, by takie metalowe blaszki pokryły się z potencjometrem (jak rozłożysz bedziesz wiedział o co chodzi).

    I albo zadziała.. albo potencjometr zgłupieje. U siebie naprawiłem, potencjometr ześwirował.. Robiłem o kolegi, jeździ już pół roku i wszystko śmiga. Loteria.

  3. #263
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W moim silniczku klapy rzeczona zębatka trzyma się na superglucie już prawie dwa lata. Ważne, żeby to dobrze odtłuścić (sporo smaru w środku) i nie pomylić się przy sklejaniu. Ot przepis na połowiczny sukces

  4. #264

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    arielo87 - dzięki za cenne rady, ale...co to znaczy ustawić go w skrajnej pozycji? Czy przy wyciąganiu ustawić klapę np. na zamknięty i potem wkładać silnik w tej samej pozycji? Przecież jak ten trybik mam uszkodzony to w sumie i tak klapy sobie, a silnik sobie. Czy tu chodzi o dobre ustawienie tej zębatki po prostu przy składaniu?

  5. #265
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Chodzi o to, żeby ramię poruszające dźwignią od klapki było ustawione w pozycji zamkniętej albo otwartej (skrajnej) a kółko zębate było na pozycji odpowiadającej aktualnemu położeniu klapki (na stykach). Skoro silniczek działa to podłącz rozebrany układ pod auto, ustaw pozycję np. zamkniętego obiegu i w dokładnie tej samej pozycji musisz (pewnie już ręcznie) ustawić dźwignię od klapki. Jak ruch będzie się zgadzał to dopiero kleić.

  6. #266

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Tak też mi się wydaje, że to logiczna i jedyna metoda na ustawienie go samemu prawidłowo. Silniczek wyciągnąłem. Wyjęcie go to 20min roboty. Gorzej będzie z celowaniem potem, aby czarny trzpień wszedł w tę klapkę tuż pod filtrem, ale on jest z jednej strony ścięty tak, że tylko w jednej pozycji wchodzi, więc nie powinno być dużego problemu. W ostateczności ustawimy klapę na stałe na obieg otwarty

  7. #267

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Wyciągnąłem silniczek klapy i wkleiłem zebatke w skrajnej pozycji potencjometru. Klapa chodzi w pełnym zakresie. Na obiegu otwartym jednak ciagle pyka naprężenie jakiegoś plastiku, bo silniczek jeszcze chce dociskać klapkę pomimo, ze juz jest w skrajnej pozycji.. Chyba jednak to źle skleilem. To pykanie jest trochę irytujące. Czy da się skalibrować skrajne pozycje klapy VAGiem??

  8. #268
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Vagiem tego nie przestawisz. Sprawdź jeszcze raz jak chodzi dźwignia na tego mechanizmu, czy dochodzi do skrajnych pozycji i czy silniczek się wtedy wyłącza.

  9. #269

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    arielo - dokładnie właśnie o to chodzi, ze klapa chodzi w całym zakresie, czyli domyka się w obu ustawieniach. W każdej jednak ze skrajnej pozycji silnik nadal jeszcze chce ja domykac, stad też to pykanie bo powstaje naprężenie "na siłę" któregoś z plastikowych elementów całego ustrojstwa.

  10. #270

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Witam tez man problem z parujacymi szybami tylko ze w 8p, szyba momentalnie zaparowywuje jak wlacze kilmatronik na econ na auto wszysto jest ok filtr wymieniony odplywy sprawdzone , dywaniki suche dosprawwdzenia jeszcze klapa zamknietego obiegu orientuje sie ktos gdzie jej szukac na forum tylko informacje do 8l

    Sciągłem schowek znalazłem klape która odpowiada za obieg zamknięty po na cisnieciu przycisku się zamyka i otwiera czyli to też można wykluczyć , może ktoś coś podpowie?
    Ostatnio edytowany przez krysa - 22-09-14 o 16:44

Strona 27 z 35 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •