Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Chłodzenie

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Chłodzenie

    Hej!

    Od jakiegoś czasu walczyłem z przegrzewającym się silnikiem. Sytuacja wyglądała tak, że wskazówka rosła do ok 100 stopni, następnie spadała na 90. Sytuacja miała miejsce zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Padło więc na wymianę termostatu. Po założeniu nowego, oryginalnego, temperatura trzyma się na 90 stopniach podczas jazdy, ale na postoju, chwilę po zatrzymaniu, rośnie podobnie jak wcześniej do 100 stopni, a po chwili spada.

    W momencie kiedy temperatura rośnie do 100 stopni nie załączają się wentylatory na chłodnicy (wentylatory chodzą jednak kiedy włączę klimatyzację). Również w momencie kiedy temperatura spada wiatraki nie są uruchomione.

    Można by sądzić, że winą jest tutaj sam wiatrak na chłodnicy, ale zauważyłem pewną zależność. Kiedy odkręcę kurek od zbiorniczka wyrównawczego od układu chłodzenia i kilkukrotnie pozwolę na puszczenie ciśnienia z układu wentylatory zaczynają działać. Po jakimś czasie znów przestają.

    Ma ktoś jakieś pomysły co to może być? Bardzo proszę o radę.

    Pozdrawiam
    IF

  2. #2
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Stawiam na nieszczelnosc albo zapowietrzenie ukladu chlodzacego, porzadnie odpowietrz az do wlaczenia wiatrakow.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Postaram się dzisiaj odpowietrzyć, znalazłem opis na forum. Mam nadzieję że to tylko zapowietrzenie i nic więcej... Przestraszyłem się, czy to przypadkiem nie jest walnięta uszczelka pod głowicą, ale nie ubywa mi płynu, albo oleju, nie mam majonezu pod korkiem ani spadku mocy...

  4. #4
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    chciałbym zobaczyć ten opis odpowietrzania...
    Przecież układ się sam odpowietrza...

  5. #5
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Same to hamulce sie odpowietrzaja i to w czasie pompowania
    Chlodzenie teoretycznie tez ale powinno sie to zrobic manualnie odkrecajac korek i utrzymujac obroty ok. 2000rpm az do wlaczenia wiatrakow.

  6. #6
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    chętnie poczekam na wypowiedz samego zainteresowanego. Może się czegos nowego nauczę o odpowietrzaniu...Bo u mnie wskazówka nigdy nie przekroczyła 90stopni a z układem chłodzenia robiłem wiele....

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    hej!

    Wczoraj próbowałem odpowietrzyć układ ale mam wątpliwości czy zmierza to w dobrym kierunku. Znalazłem opis odpowietrzenia układu na forum ale dotyczył on sytuacji kiedy układ jest pusty... No ale nic, w moim przypadku zrobiłem to tak, że pojeździłem chwilę autem tak aby porządnie się nagrzało.
    Po przejechaniu paru km zauważyłem, że płynu jest chyba za mało. Odkręciłem więc korek od zbiorniczka wyrównawczego - płynu zaczęło przybywać... Zrobiłem tak kilka razy, aż byłem w stanie zdjąć korek (płynu już nie przybywało w zbiorniczku). Przy dodawaniu gazy widzę jak przez ten cienki wężyk, który wchodzi od góry do zbiorniczka leci płyn. Nie wiem czy coś jeszcze powinienem robić? Jak rozpoznać, że układ jest już odpowietrzony albo nie? Dodam że podczas moich zabiegów miałem włączone ogrzewanie na HI i raz włączyły się wiatraki na chłodnicy.

    Pozdrawiam
    IF

  8. #8
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja uwazam ze trzeba nagrzac do 90 st i wtedy pomalu odkrecic korek i jak jest zapowietrzone to przy obiegu wypchnie powietrze az zacznie sie plyn wydostawac i zakrecasz wowczas, ale robilem tak przy wylaczonej klimie nie wiem czy ma to znaczenie....
    MARIAN5X5

  9. #9
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Panowie, logicznie myśląc:
    Jak układ może być zapowietrzony skoro:
    do zbiornika wyrównawczego wchodzą 2 przewody w których sobie leci płyn chłodzący. Jednym wężykiem wlatuje a drugim zasysa płyn. Ten który zasysa jest na dole zbiornika i jak wiadomo na dnie zawsze będzie płyn i zawsze zasyśnie płyn a nie powietrze. Natomiast nawet jakby w układzie znalazło się powietrze to górnym wężykiem ono wpadnie do zbiornika wyrównawczego, ale już ponownie się te powietrze do tego układu nie dostanie!!

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    "Po założeniu nowego, oryginalnego, temperatura trzyma się na 90 stopniach podczas jazdy, ale na postoju, chwilę po zatrzymaniu, rośnie podobnie jak wcześniej do 100 stopni, a po chwili spada." masz wtedy wylaczony silnik?nie tylko pompa,plyn i termostat wchodzi w sklad tego ukladu.moze wina tkwi w czujniku temperatury?nie ma jednoznacznego opisu co do dzialania uszkodzonego czujnika,u jednych moze nie pokazywac temperatury a u kogos innego moze zawyzac,albo moze skakac tak jak u Ciebie.co do zapowietrzania to nie ma mowy kolega buzz-astral bardzo ladnie wyjasnil to

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •