Strona 13 z 25 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 249

Temat: Mocne sprzęgło w 1.9 TDI ASZ - skrzynia 6

  1. #121
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mateo a po co zmieniać opis?? jak w dowodzie ciągle poczciwe 1.9tdi 90KM hahah a co do zestawu jednomas z tarczą 240mm myślę ,że nie pożałujecie zakupu poza tym sprzęt kupuje się nowy na gwarancji więc przez rok czasu użytkowania jeśli coś miało by się dziać to by się stało i wtedy można mówić o negatywnym montażu jednomasa..ja jestem zadowolony i różnica jest odczuwalna

  2. #122

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słubice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przyznam że się przekonałem ,czekam tylko na to kiedy zakręce się w okolicy żeby zrobić sobie takie przeszczep

  3. #123
    Aleksander's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska, Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przeczytałem cały wątek i w sumie najpierw pomyślałem o dwumasie z Sharana, ale potem zacząłem się zastanawiać nad tym jednomasem. Przeczytałem też wiele opinii na różnych innych forach , i było dużo za i przeciw. W końcu natrafiłem na takie porównanie na stronie samego Valeo:
    http://www.valeoservice.com/html/pol...4486CDA5CDD84C


    Dużo to wyjaśniło jednak nie wszystko, bo przecież dany zestaw powinien być dobrany do potrzeb kupującego. A więc na razie mam wszystko w serii, ale powoli myślę o jakiś modyfikacjach silnika, wstępnie IC (bo seryjny jest słaby) + programik. A z czasem wiadomo że może być za mało i może jakaś turbinka większa wleci Ale na to wszystko trzeba $ ... a więc i czasu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    2. VALEO jednomas z tarcza 240mm sprawdzony w 9 autach, bez drgań żadnych wyważony dynamicznie.
    Osobiście jako TUNER polecam ten drugi zestaw bo jest najlepszy.
    Mam wobec tego pytanie. NIE chodzi mi o wzmocniony na kevlar lub organ zestaw. Mianowicie czym różnią się zestawy o numerach:
    -VAL835050
    -VAL835059
    - zestaw dla Sharana VAL835065

    No i na jakie moce wystarczą te sprzęgła? I w sumie jak to się ma w porównaniu z wersjami wzmacnianymi, na jakie moce takie wzmacniane można stosować?

    Jeszcze jedno. Zestaw z wzmocnioną tarczą jest

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Na pewno jest dużo mocniejszy niż seryjny sachs BTB, przy LUK już takiej różnicy nie ma
    A jak się prezentuje w tym porównaniu niewzmacniane jednomasy od valeo?
    Ostatnio edytowany przez Aleksander - 16-03-13 o 20:49

  4. #124
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No to jak to jest w końcu Panowie? Warto się w to pchać http://allegro.pl/kolo-sprzeglo-vale...094082578.html czy lepiej sprzęgło z BTB, bo ja już zgłupiałem, a powoli szukam czegoś mocniejszego..

  5. #125

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słubice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jeszcze nie dawno kosztowało 1700zł ,jak te ceny lecą w dół...porównaj teraz cenę nowego dwumasu i przekalkuluj co ci się bardziej opłaci.W jednomasie może paść ci sprzęgło ,a w dwumasie dwumas na to nie ma reguły i zasady. Np. na leon forum strasznie to narzekają na te jednomasy że głośny,że na luzie to strach zostawiać i niby mają Valeo,u nas na forum kilka osób ma ten zestaw i nie ma takich problemów. Najlepiej zapytajcie Semy,on jeździ na tym zestawie i ma 200+hp albo Bartka z Kingsoftu .Na ten 1 czy 2 zestaw nikt wam nie da dożywotniej gwarancji.. Powiem jeszcze do tematu że sam się przymierzam do tego zestawu ale to jak padnie dwumas z organem

  6. #126
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jest ktoś w stanie napisać mi czy to sprzęgło bez żadnych problemów pasuje do asz i czy zniesie ponad 400nm? http://allegro.pl/sprzeglo-jednomaso...086954074.html No i jak z użytkowaniem? Wszelkie sugestie mile widziane.

  7. #127
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja mam u siebie od roku jednomase z valeo, przelatane z 30 tyś. Skrzynia jest głośna jak się jedzie po parkingu praktycznie bez gazu, grzechotanie na luzie ustało po wlaniu 3 litrów oleju do skrzyni. Niedawno auto chipowałem i wyszło mi 413 nm (do wglądu w dziale "wykresy z hamowni"). Sprzęgło nawet nie myśli o ślizganiu. Przed zakupem czytałem o sypaniu się skrzyń 6 biegowych, ale po kalkulacji wyszło mi, że skrzynia na rynku wtórnym jest tańsza od dwumasy, a roboty tyle samo.

  8. #128
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja jednak zdecydowałem się na całe wzmocnione sprzęgło od CTR Tuning, tarcza nowa wzmocniona, docisk nowy wzmocniony, dwumas z s3.

  9. #129
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dwumas to teoretycznie większe bezpieczeństwo skrzyni, ale z kolei ograniczenie w uzyskiwaniu większych osiągów. W praktyce dwumas jest cichszy. To takie moje odczucia

  10. #130
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    To prawda, jeśli chodzi o głośność to jest tak jak było. Sprzęgło ma znosić 520 nm

Strona 13 z 25 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •