Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: notlauf w wresji hard core? pomocy bo maluch mnie bierze

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no i byłem u mechanika... na oko zdiagnozował lipę w sterowniku turbo. polecił kompa do podłączenia i wtedy będzie sprawa jasna. Jak mu powiedziałem o możliwości zapiekania się łopatek i całą resztę tutaj opisanych przyczyn to koleś prawie że wyśmiał mnie cyt. "Panie jakby się zapiekły to turbina przestałaby pracować całkowicie a jednak gwiżdże więc pracuje... buahahahah"
    No i teraz szanowni forumowicze mam mały mętlik bo o co tu chodzi? szukam dziury w całym czy mechanik się nie zna? dzięki za pomoc

  2. #22
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Zmień mechanika
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to że się nie zna to chyba widać należy zmienić... ale co rzeczywiście w tym wypadku robić z tym shitem? sam tego nie przeczyszczę bo sie najnormalniej nie znam na tym. zacząć od kompa to dobra sugestia czy może nie zaprzątać bańki i przeczyścić tę turbinę i wymienić n75? jeśli nie pomoże może wtedy kompa? CO SĄDZICIE ??

  4. #24
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Mechanik kierownice tubo pomylił z wirnikiem... Jak się sam na tym nie znasz no to sprawa wyjaśniona , oddaj do innego mechanika ,który powie ,że to zrobi i koniec.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Angry

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Mechanik kierownice tubo pomylił z wirnikiem... Jak się sam na tym nie znasz no to sprawa wyjaśniona , oddaj do innego mechanika ,który powie ,że to zrobi i koniec.
    Jak czytam wasze posty to mi się płakać chce. Namówcie kolegę żeby kupił nowe turbo albo odrazu zmienił cały silnik. W moim Golfie IV 1.9 TDI 110KM tez po kupnie miałem problem z ,,notlauf''. Strasznie denerwująca rzecz i trochę niebezpieczna zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Ja nie kupowałem odrazu nowej turbiny i nie zleciłem super mechanikom z ASO kompleksowego remontu tylko wyczyściłem zaworki N75 i N18, wymieniłem źle wyglądające przewody podciśnienia, wyczyściłem przepływomierz i poprawiłem połącznie intercoolera z turbiną. Wcześniej obie rury połączone były za pomoca dwóch metalowych opasek i pojawiała się nieszczelność.
    Tak więc miałem problem z notlauf i nie małemm zapieczonych kierownic, turbina jest sprawna nie kupowałem zaworów i przepływki, nie oddawałem do żadnego mechanika. Koszty czyszczenia prawie żadne, trochę czasu i od 4 miesięcy nic mi sie nie dzieje, silnik chodzi aż miło......

    Audi A3 juz nie mam ale oddałem mojemu tacie i teraz on jest jego szczęśliwym użytkownikiem.,
    Ostatnio edytowany przez Oddo - 19-04-09 o 13:47

  6. #26
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Oddo Pokaż post
    Ja nie kupowałem odrazu nowej turbiny i nie zleciłem super mechanikom z ASO kompleksowego remontu tylko wyczyściłem zaworki N75 i N18, wymieniłem źle wyglądające przewody podciśnienia, wyczyściłem przepływomierz i poprawiłem połącznie intercoolera z turbiną
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yeti Pokaż post
    to że się nie zna to chyba widać należy zmienić... ale co rzeczywiście w tym wypadku robić z tym shitem? sam tego nie przeczyszczę bo sie najnormalniej nie znam na tym. zacząć od kompa to dobra sugestia czy może nie zaprzątać bańki i przeczyścić tę turbinę i wymienić n75? jeśli nie pomoże może wtedy kompa? CO SĄDZICIE ??
    Chłopak się na tym nie zna jak sam pisze. Co mu poradzisz w tej sytuacji? Chyba to, zeby oddał do mechanika. Zrobił to ale ten się akurat nie znał, więc sugerowane pojechać do innego. W czym masz problem?
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  7. #27
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Oddo Pokaż post
    Jak czytam wasze posty to mi się płakać chce. Namówcie kolegę żeby kupił nowe turbo albo odrazu zmienił cały silnik. W moim Golfie IV 1.9 TDI 110KM tez po kupnie miałem problem z ,,notlauf''. Strasznie denerwująca rzecz i trochę niebezpieczna zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Ja nie kupowałem odrazu nowej turbiny i nie zleciłem super mechanikom z ASO kompleksowego remontu tylko wyczyściłem zaworki N75 i N18, wymieniłem źle wyglądające przewody podciśnienia, wyczyściłem przepływomierz i poprawiłem połącznie intercoolera z turbiną. Wcześniej obie rury połączone były za pomoca dwóch metalowych opasek i pojawiała się nieszczelność.
    Tak więc miałem problem z notlauf i nie małemm zapieczonych kierownic, turbina jest sprawna nie kupowałem zaworów i przepływki, nie oddawałem do żadnego mechanika. Koszty czyszczenia prawie żadne, trochę czasu i od 4 miesięcy nic mi sie nie dzieje, silnik chodzi aż miło......

    Audi A3 juz nie mam ale oddałem mojemu tacie i teraz on jest jego szczęśliwym użytkownikiem.,
    To może poproś tatę ,żeby Ci kontrole rodzicielską na kompa założył , bo czytanie postów grozi w Twoim przypadku odwodnieniem ....
    W temacie wszystkie Twoje propozycje już były sugerowane , po czym kolega stwierdził ,że się na tym nie zna...

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    W takim razie kupcie chłopakowi turbine bo napewno jest zepsuta....
    Panie MiG25 sam jesteś przypadek

  9. #29
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A myślisz ,że da radę sam wymienić skoro się na tym nie zna ? I tak musiałby poprosić o to mechanika.
    Łzy Ci oczy zalały i ciągle doczytać nie możesz ,że kolega sobie rady nie da z najprostrzą diagnozą ? (czy to N75 , czy węże podciśnienia, zcy zapieczone kierownice itd)Sam się do tego przyznał.

  10. #30
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Oddo wyluzuj troche stary... i czytaj ze zrozumieniem.
    .......

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •