Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 104 z 104

Temat: [8P 2.0TDI] Długo zapala czasami od ręki

  1. #101
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Angry 2.0 TDI BKD Problem z odpalaniem po postoju/na zimnym silniku, S-tronic

    Witam,

    Mam taki problem z odpalaniem i nie wiem już co to może być.
    Jak auto postoi, czasem nawet jak ma z 70stC jeszcze to przy odpalaniu rzuca/wali silnikiem i odpala po jakiś 2 sekundach. Zapalanie podobne do tego jak odpala TDI przy -20stC - ze 2 razy przepuści, że prawie odpali, trochę powali silnikiem i zapali i chodzi stabilnie. Na nagrzanym albo świeżo zgaszonym idzie od strzała i raz na jakiś czas teraz na zimnym też odpali ładnie.

    W tym tygodniu zostały zrobione:
    - 2 pompowtryskiwacze kompleksowo zregenerwoane, wszystkie wyregulowane i wyczyszczone przez fachowca, stan wg deklaracji jak fabryka + nowe uszczelnienia, jestem pewny co do ich stanu
    - uszczelka pod głowicą bo zaczęła puszczać spaliny do zbiorniczka(i to bardzo mało, prawie niewykrywalne), wszystkie możliwe uszczelki od pompy, kolektorów itd, nowe śruby
    - szczelność głowicy została też sprawdzona, zostało wszystko pomierzone włącznie z zaworami. Rezultat: szczelna. Jedynie są widoczne pojedyncze pęknięcia pomiędzy zaworem wydechowym - świeca żarowa - zawór ssący i tak na wszystkich 4 cylindrach... Mechanik co to mierzył i mój mechanik stwierdzili, że to nie jest uszkodzenie krytyczne. Szczegółowe pomiary w wysokiej temperaturze nie wykazały nieszczelności. Auto nie kopci, płynu nie ubywa, nie przybywa, itd.
    - nowy dwumas LUKa

    Myślałem, że to wina pompek bo 2 były w stanie krytycznym co nawet korekty pokazywały... Dodatkowo mam pompki G+, a jedna była z końcówką B. Pompiarz mi ją przerobił na G+ i powiedział, że teraz już jest jak G+ i musi być dobrze.

    Jeden dziwny objaw, który mnie dręczy jak sobie sprawdzam VCDSem stany elektrozaworu: przy schodzeniu z obrotów pomiędzy 1000 a nominalnym 900 czuć lekkie zawibrowanie silnika a VCDS pokazuje równo na wszystkich czterech wartości w tym momencie: 128(nie można odczytać stanu). Reszta pracy jest idealna.

    Przed remontem góry było tak samo, czasem odpalał od strzała jak mu się coś zawidziało, ale przez pół roku to się mocno nasiliło i za każdym razem źle teraz odpala. Po remoncie odpala szybciej, ale nada rzuca.

    Jakieś sugestie? Aktualnie podejrzewamy pompę tandemową. Problemu z podcisnieniem nie ma.

    Pozdro!

  2. #102

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sierpc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Panowie, ja natomiast mam problem z długim kręceniem lecz objawy są dziwne.

    Czujnik walka oryginalny do temperatury 85 stopni pokazuje wartość -4.4 auto odpala od strzała, powyżej pokazuje 0,0 i auto dlugo kręci, kilka obrotów wału.
    Wymieniłem czujnik z podejrzeniem uszkodzenia na Valeo i od chwili montazu i cieply i zimny pali po kilku obrotach wału, pokazuje wartość -2,0, skorygowałem na 0,0 położenie walka. Bez zmian. Auto słabo pali na ciepłym i na zimnym.
    Rozruch zregenerowany kręci jak wściekły, mapa startowa tzn jej korekta nie pomaga.

  3. #103
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    -4.4 i 0.0 to co to są za wartości?

  4. #104

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sierpc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Rozwiązanie problemu na przyszłość jakby ktoś szukal:
    Auto zimne pali od strzała, gorące memle i odpalanie jest problematyczne (długo kręci)
    Czujnik położenia wałka na zimnym silniku wskazanie Torsion -4,4 stopnia / wskazanie na gorącym 0,0 stopnia
    Podejrzenie awarii czujnika po rozgrzaniu
    Wymiana czujnika na valeo - auto zimne i ciepłe słabo pali
    Wymiana czujnika na jakiś tani zamiennik za 62zl - na ciepłym i na zimnym po korekcie wskazanie torsion 0,0 stopnia
    Auto i cieple i zimne pali z pół obrotu wału

    Pozdrawiam

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •