Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 104

Temat: [8P 2.0TDI] Długo zapala czasami od ręki

  1. #41
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. A wicie jaki prawidłowy lub dopuszczalny powinien być czas wtrysku w BKD i jakie to może mieć objawy? U mnie jest ten sam problem lecz po podłączeniu do komp. nic nie wykazało ale mechanio zauważył że jeden wtrysk ma ok 2,5 raza większy czas niż pozostałe. Z tego co pamiętam trzy miały po równo tak coś do 10 a czwarty dużo więcej.

  2. #42

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam w swoim BKD to samo identyczne 2,0 140 km i mam identyczne wskazanie na pierwszym wtrysku od rozrządu . mam przebieg 137000 oczywiście tez słabo mi pali na ciepłym na zimnym od reki a do tego motor mi podskakuje na wolnych obrotach ale obroty trzyma idealnie. Powoli przymierzam sie do wymiany jednego wtrysku i zobaczymy jak bedzie. Jakis facet mowił mi ze to siadają cewki sterujące otwarciem wtrysku. Podobno przegrzewają sie aha i jeszcze mówił ze Bosch sie nie psuja tylko siemens ale nie znam sie zbytnio zobaczymy jak wymienię na używkę z allegro
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3abddf5a3.html
    Ostatnio edytowany przez mil3k6 - 03-09-10 o 08:03

  3. #43
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To poinformuj nas jaki będzie rezultat po wymianie. Tak się składa że ja też mam przebieg 137000 . U mnie silnik na wolnych ogólnie chodzi równo, czasami tam go trochę telepnie, pewnie ten jeden wtrysk - ale to nie przeszkadza.
    Mnie martwi co innego a mianowicie czasami z rana a wczoraj nawet po całym staniu w pracy podczas zapalania puszcza dużo jasnego dymu przez parę sekund i później już nic. Później przy mocnym dodaniu gazu jedynie czarny. Denerwuje mnie to strasznie bo wygląda to nieciekawie przy takim ładnym aucie. Płynu nie ubywa a oleju trochę bierze jak to diesel - niedawno na urlopie w trasie do Włoch i z powrotem ok 4800 km spalił ok 300 ml. Nie jest to chyba na tyle dużo żeby rano kopcił? Może podsuniecie jakiś ciekawy post o takiej przypadłości.

  4. #44
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    gdyby swiece albo cewki byly uszkodzone to bylby blad na kompie
    jest to jedna z zalet 16V

    wtryski nie maja nic wspolnego z gorszym zapalaniem na cieplym
    na zimnym tak, ale tylko w ekstreamlnych przypadkach, jesli puszcza uszczelniacze i schodzi z nich paliwo , ale to widac bo miesza sie paliwo z olejem

    problem z ciezkim paleniem cieplego to najczesciej koniecznosc podniesienia dawek rozruchowych, taka domena 16V

    a trzepanie autem na cieplym to tez naczesciej nie wtrysk a dwumas, wtryskiwacz niedomagajacy dalby o sobie dac przy np dodaniu gazu, szarpaloby autem
    poza tym, co za problem po prostu sprawdzic wtryskiwacze robiac im diagnoze na VAG,
    a samego gdybania nic nie wyniknie

    a wszystko to jest opisane w poprzednich postach, tylko czytac, a nie dopisywac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #45
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Miro z tym zapalaniem to już się naczytałem i mniej więcej wiem o co chodzi bo problem jest ogólny i dużo na forum. Ale może byś coś podpowiedział z tym dymieniem? Bo to normalnie wstyd. nie wiem czemu ale czasami rano dymi a czasami nie. Najczęściej rano pali na dotyk ale zdarza się żę muszę pokręcić. Mechanik to by chciał od razu pokolei rozbierać i sam nie wie czago jeszczę szukać, nie mówiąc już ile później mnie za to skasować. To chyba musi być olej, bo kolor jest bardzo jasny.

  6. #46
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to chyba nie widziales mojego jakiego potrafi baka puscic rano, kazde auto po programie to ma
    a ja jeszcze mam problem ciagle nierozwiazany z porannym rozruchem, musze pokrecic

    Vacupompe wymienilem, bo myslalem ze schodzi paliwo w nocy i musi podpompowac, nie pomoglo
    akumulator mam idealny
    rozrusznik kreci, ale podobno to ze kreci nie gwarantuje jego supersprawnosci, kupilem prawie nowy, na dniach podmienie
    uszczelniacze wtryskow, wlasciwie niemozliwe, bo widac wtedy wrecz na bagnecie miarki oleju paliwo...
    pozostaje jeszcze ew pompa w baku..

    a z palaniem na cieplym..
    jesli auto jest seryjne to zastanowilbym sie nad porzadna diagnoza u dobrego tunera i programem z korekta mam rozruchowych, ew samym podniesieniem dawek
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #47
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    W najbliższym czasie jadę do tunera (Gdańsk) zdiagnozować i poprawić dawki rozruchowe - powiedział że jak auto do 2006 roku to na pewno jest to ta przyczyna. Wstępnie już się umawiałem.
    Dowiedziałem się co może być ewentualną przyczyną dymienia po odpaleniu z rana, prawdopodobnie może przycinać się jeden z wtrysków a niespalona ropa "ponoć" też daje bardzo jasny dym.
    Zauważyłem że po odpaleniu z rana po ok 2-3 sekundach pracy silnika pojawia się taki jeden głośny "brzdęk" jakby strzelił wtrysk lub zawór. Wiecie co to może być, czy to może być właśnie zawieszanie (przycinanie) się wtrysku i przez to np. dymienie?
    Ostatnio edytowany przez Miras10 - 04-09-10 o 11:01

  8. #48
    smazio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam. zastanawiam sie nad profilaktycznym przeczyszczeniem wtrysków. jakiego srodka uzyc? slyszalem o stp ale jak on sie dokladnie nazywa? czy w niczym nie zaszkodzi, nie uszkodzi?

  9. #49
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    smazio,
    zacznij ze chlopie szukac, ostatnie ostrzezenie slowne

    np.

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=26187&page=2
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #50
    katost8035's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Wystarczy wgrać program żeby odpalał od ręki na ciepłym
    Ja wczoraj miałam to robione
    Serwis Sserwis w Rybniku
    Polecam

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •