Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: Ktoredy idzie przewod plynu do tylnej wycieraczki?

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alwernia/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Ktoredy idzie przewod plynu do tylnej wycieraczki?

    Witam.

    W weekend czeka mnie udroznienie przewodu prowadzacego do tylnej wycieraczki. Pompka pracuje, ale plyn nie wycieka na szybe (swoja droga, czeka mnie tez czyszczenie dyszy bo zapchana, auto kupilem 3 mies. temu i juz taka byla wiec pewnie jest zapchana od Bog wie kiedy) tylko wyplywa tylnym prawym nadkolem.
    Pytanie, ktoredy sie dobrac do tego przewodu? Zdjac tylne kolo i rozebrac nadkole, czy moze gdzies od srodka?
    Z gory dziekuje za sugestie, przydadza sie.

  2. #2
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Napewno od srodka , zacznij od prawej strony pod schowkiem pasazera , (tuz nad podłogą) tam jest złączka przewodu tylnej wycieraczki , mnie własnie tam sie rozpieło i nie miałem cisnienia na tył . W działe "warsztat" kolega Mach umiescił ostatnio zdjęcie nawet tej złaczki , w temacie "dmuchawa nawiewu" . Jesli tam jest ok. to pójdziesz dalej za "sznurkiem do kłębka" obok progu , przez tylny słupek , do klapy , sprawdz jeszcze czy wezyk poprostu sie nie ukrecił tuz przy czpieniu wycieraczki, czasami tak tez bywa Powodzenia
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  3. #3
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    arth2, skoro wypływa nadkolem to zdejmij boczek z tyłu. Tam gdzie sa montowane głośniki. Nie wiem czy jest tam złączka ale prawdopodobnie tak. Pewnie się rozpięła. Jak się zdejmuje boczek poszukaj na forum.
    Pozdrawiam
    Srebrny pocisk ...



  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    tez mialem taki problem ale mi sie rozpielo przy filtrze powietrza ukryta miedzy instalacja ale czym glebiej rozebralem bylem pewny ze tam mi uciekaka bo bylo mokro i zapach intensywny ale juz po klopocie

  5. #5
    Seba_E007's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Giżycko
    Auto
    Audi A4 B8 2.0TDI CAHA Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja tez mam podobny problem tyle ze u mnie plyn wycieka na zewnatrz- w komorze silnika.
    Jakos tak dziwnie na dole, wiem ze plyn splywa m.in. po lewym przegubie.

    Dosyc trudne miejsce bo z gory nawet z latarka zobaczylem tylko troche mokrego gdzies na dole, z kolei na podnosniku od dolu tez prawie nic nie widac. Bede musial odkrecic oslone silnika ale ciezko znalezc czas :/


    [B8 CAHA] Czarna A4 AVANT 2.0 TDI 170 PS QUATTRO S-LINE SPORTPAKET PLUS

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    to ja sie podepne, czy ten wezyk ma jakis zaworek zwrotny (ew. gdzie)
    bo jak chce spryskac tylna szybe to musze trzymac wajche jakies 3sec zanim woda poleci (tak jak by sie cofala do zbiornika)
    a w tym czasie wycieraczka raz zrobi swoj obrot po brudnej suchej szybie
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    nie wiem czy ma zaworek zwrotny ale na forum juz ktos pisal gdzie sa miejsca ze sie szlafik wyopina w ktorych miejscach , u mnie bylo podobnie i bez problemu to zrobiolem , jak mowilem jak gdzies z przodu to odkrecie filtr powietrza i wtedy tam bedziecie mieli dojscie i wystarczy ze prysniecie na tyl i zobaczycie czy wam pachnie przy tym filtrze i czy mokro -wtedy latwo zlokalizowac rurke

  8. #8
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    tak ale ja nie mam nigdzie nieszczelnosci
    poprostu plyn sie cofa do zbiorniczka i za nim znowu podleci do spryskiwacza troche czasu minie
    a wydaje mi sie ze odrazu powinien psikac (tzn. ciagle powinien byc plyn w rurce)
    OOOO UWIELBIAM




  9. #9
    skwaraA3's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    AMBITION powered by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    miałem dokładnie taki sam problem jak kolega, co sie okazało,, rurka doprowadzająca płyn rozpięła sie na złączce która jest po lewej stronie w bagażniku nad nadkołem i załało mi wszystko w cholere ( wszystkie maty mokre i płyn aż kapał ) wypompowałem chyba z 1,5 l osyszyłem maty i jest ok a wszystko przes to że miałem tam w lewym nadkolu schowany trójkąt i gaśnice niby zabezpieczone ale widocznie za słabo i to spowodowało rozpiecie sie przewodu na złączce
    Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią .

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja miałam a w zasadzie mam podobny problem.Tylko że u mnie płyn uciekał do bagażnika i zamek nabrał wilgoci bo płyn zamiast na szybę to ściekał do zamka.Nie wiem jak to się działo ale przestała mi się klapa domykać bo wilgoć się dostała.Więc byłam zdolna i poprosiłam mądrych i utalentowanych facetów o pomoc Okazało się że odłączył się jakiś przewód przy samym zbiorniczku a dokładnie przy mocowaniu wycieraczki tylnej.Dyszę też trzeba było przeczyścić.Efekt jest taki że płyn już dochodzi ale zamiast na szybę to psika na wszyskich na około choć czasami nie powiem bo szybie też się troche dostanie płynu od święta Profesjonalista powiedział mi że ta naprawa nic nie dała bo tak na prawdę trzeba wymienić jakiś cały mechanizm który kosztuje około 400 zł.Więc na razie dałam sobie spokój.Dowiedziałam się tylko że to częsta przypadłość naszych A3.Swoją drogą nigdy w żadnym samochodzie faktycznie się z tym nie spotkałam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •