Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 94

Temat: Esp problem

  1. #61
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    można odpiąć i podpiąć znów czujnik i ew.sprawdzić kable
    innych opcji niema bo w sumie tylko pozostanie wymiana jego samego
    poczytaj i tak zrób
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...radzi%E6/page4

  2. #62
    marcin_1993's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wtyczki na pompowtryskach niech sprawdzi, bo to raczej ich wina.

  3. #63

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Osiołków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie za podpowiedź.
    Po wyjęciu bezpiecznikow od abs samochód zachowuje się nieco lepiej, ale nadal podnosi nieco obroty. W weekend będę miał samochód na miejscu to będę wszystko sprawdzał. A z tymi wtyczkami od pompowtryskiwaczy co może być?

  4. #64
    marcin_1993's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Kiedy nie ma stabilnego połączenia na wtyczce zapala sie kontrolka esp i silnik nie chodzi na wszystkie cylindry lub przerywa.

  5. Podziękowania dla marcin_1993 za pomoc w problemie

    janeksroka (10-11-15)

  6. #65

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Ja również mam problem z esp w moim s3. Mianowicie nie mogę takowego esp wyłączyć - gdy wcisnę przycisk esp mrugnie tylko kontrolka na zegarach i od razu gaśnie ( świeci wtedy kiedy trzymam przycisk). Tym bardziej jest to dziwne że podczas jazdy, czy ostrego ruszania esp nie ingeruje ( nie dławi i nie blokuje kół, podczas gdy abs działa normalnie). Nie ma również żadnych błędów w sterowniku abs-u.

  7. #66

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BDG
    Auto
    Audi A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny ESP nie działa 01324 sterownik napędu na 4 koła (j492)

    Witam

    Na wstępie mówię że to dziwny przypadek
    Pacięt Audi A3 8l 1.8T 150km quattro 2001

    Przeleciałem całe forum odnośnie nie działającego ESP oraz błędu "01324 sterownik napędu na 4 koła (j492)
    004 brak sygnału/ brak komunikacji" i nic były podopne problemy ale ja mam to tylko zimą

    DZIEJE SIĘ TO TYLKO ZIMĄ KIEDY TEMPERATURY SA PONIŻEJ 2 STOPNI. W zeszłym roku mialem ten sam problem i tylko zimą przyszła wiosna wszystko wróciło do normy esp działa wszystko chodzi jak należy haldex nie stuka

    Ogólnie to nie działa kontrola trakcji (ESP) ale komputer pokazuje błąd na sterownik Haldexa ze nie działa. Napęd działa na 100% nagrywałem filmiki w zwolnionym tępie i widać jak momentalnie spina napęd, zresztą mam wrażenie że jest cały czas spięty bo jak cofam i nacisne pedał hamulca słychać uderzenie dochodzące od haldexa tak jak bym odpinał napęd. Auto było w serwisie AUDI po 6 godzinach walki sprawdzania wszystkiego kabelki czujniki i tak dalej stwierdzili ze to sterownik haldexa. Może Audi nie lubi zimy

    Pytanie co to może być. Wilgoć, może jakieś zimne luty na sterowniku masakra jakaś

  8. #67
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witajcie,
    mam pytanie gdzie w 8l znajdę moduł ESP i wtyczki z nim związane . Ponieważ zachciało mi się umyć silnik i od tego czasu mam problem z ESP,dokładnie w momencie wciśnięcia hamulca do końca załącza mi się kontrolka ESP czyli wyłącza system .VAG mi w moduł ABS nie chce wejść. W bloku silnik był błąd czujnika stopu /hamulca skasowałem go zobaczymy co będzie dalej dziś chwilowo migała kontrolka od świec z tego co wiem z tym własnie związana . Czekam na wasze rady

  9. #68
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Jesli chodzi Ci o czujnik ESP, to znajduje sie on pod kierownica. Musisz zdjac obudowe co jest pod kierownica(jest w niej przelacznik swiatel ) i troche sie "wsunać " do auta zeby go zobaczyc. Popatrz na necie jak wyglada(bo nie posiadam zdj ) i na pewno go zlokalizujesz, jest przykrecony na srubę 13.

  10. #69
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Dziś udało mi się zvagowac blad to 1435 Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym-g201 zwarcie do innego wyjścia. Styki na czujniku stopu przeczyściłem gdzyż to często bywa powiązane. Teraz moje pytanie czy ten G201 jest po zbiornikiem z płynem hamulcowym czy w pompie esp bo rożne opcje wyczytałem

  11. #70
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Jeden gość pisal na forum, ze mial ten sam blad to mówil, ze po wymianie czujnika stopu wszystko wrocilo do normy.
    Cytuje

    Witam, w sumie mozna juz zamknac temat po wymiane czujnika stopu wszystko wrocilo do normy. Co jeden fachowiec inaczej sie wypowiadal w kwestii tego czujnika. Jedni twierdzili ze jest on w pompie ABS bo jest ale odpiero w pompach produkowanych od 2004r. ! Auto z roku 2001 a Moja pompa to ATE takze tyle dobrze ze nie musialem wysylac pompy do naprawy.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •