Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 92 z 92

Temat: Jazda na luzie czy szkodzi?

  1. #91
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Hm... sam troszkę popytałem wśród znajomych, i oni też już się spotkali z opiniami, że jazda na luzie, tak jak napisał Anmato, szkodzi. Ale właśnie w tych przypadkach o których mowi Anmato.

    Sam bez większych problemow moge przybliżyć kwestię przejeżdzania przez spowalniacze (o czym się pytałem przed zaglądnięciem teraz na forum), a mianowicie:

    Przejazd przez progi spowalniające na luzie, mogą nie tyle uszkodzić silnik jako całość, ale pojedyncze części. Kiedy auto jest 'na biegu', to między elementami napędowymi nie ma luzu, i na spowalniaczu nic się nie może 'dygotać' ani nic w ten deseń. Natomiast na 'luzie' (tudzież biegu jałowym), jak sama nazwa wskazuje - nie ma zaciśniętych 'mocowań', więc przy częstym powtarzaniu takich czynności, może dojść do 'rozregulowania' jakiegoś układu, co spowoduje usterkę, która może przyczynić się później do poważnej awarii a nawet wypadku z tego powodu.

    Bardziej profesjonalnym językiem w tej materii nie umiem się posłużyć, ale z drugiej strony, mam nadzieję ze innym - mało zmechanizowanym - to rzuca jakieś światło na sytuację.

  2. #92
    jo_jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Jeszcze Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czyli jednak moja druga myśl była dobra, innymi słowy gdy silnik jest połączony z kołami wszystko jest "zazębione" ze sobą na stałe a nie "fruwa" bezwładnie
    Idąc dalej zastanawiam się co tak dokładnie mogłoby ulec temu "rozregulowaniu"? Bo w sumie "zazębione" by było co.. cała skrzynka, mechanizm różnicowy z kołem talerzowym i co dalej półosie.. w sumie to nie wiem co by się miało "popsuć".

    Edit: chyba nie mówimy o zepsuciu się czegoś za skrzynką w stronę silnika..
    "Jedni jeżdżą szybko i palą mało, inni jeżdżą jeszcze szybciej i palą jeszcze mniej."

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •