Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 52

Temat: Dwumas-jak sprawdzić-udowodnić

  1. #41

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny ss

    wiatam.sprawdzałem poziom oleju a w skrzyni.Samochód stał na kanale u mechanika.Odkręcił tą śrubkę od poziomu i zaraz poleciał olej.czyli poziom był .Olej miał kolor taki jasno żółto przźroczysty.Nie wiem czy taki ma być.Kumpel w oplu ma czerwonawy-czy lekko brązowawy.aha no i zlokalizowałem mój wyciek oleju jest na wale i przez siemering leci.Dwumas się odezwał i wywalił siemering od drgań .olej najpierw lekko kapał a im więcej jeżdże tym dwumas bardziej daje o sobie znać.i wiecej oleju kapie.na miarce od bagnetu leciutko ubyło oleju.zrobiłem może z 1000 km i jeszcze na bagnecie miesci się w normie.mam fotkę gdzie cieknie mi na wale i jest to czarny olej silnikowy.Dostałem ulotkę firmy która zajmuje się regeneracją i sprzedażą kół zamachowych i ponoć regenerują za 700 zł i dają 12 miesięczna gwarancje. nie wiem czy warto regenerować czy od razu kupić nowy dwumas.Ponoc jak dwumas trzęsie na boki to nie można długo jeździć z tym bo panewkę wybiję.czy to jest prawda.
    Dodano:
    to jest zdjęcie
    http://img145.imageshack.us/content_...3/57335706.jpg
    Ostatnio edytowany przez Bandi82 - 09-02-10 o 08:25 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #42
    kaiserman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jak masz cieply silnik 90 stopni też Ci trzęsie?
    Ja żyję
    "Jeżeli problem Można rozwiązać - nie ma się czym martwić. Jeżeli problemu nie można rozwiązać - nie ma się po co martwić"
    ----Profesjonalne pranie tapicerek samochodowych wykładzin dywanów itp.----
    ****Karcher****

  3. #43

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny d

    napoczątku nie trzęsło jak był ciepły silnik.potem zaczęło lekko drżec.i teraz jakoś od 2 tygodni czasem zatrzęsie na 90 stopniach.naprzykład jak stane na światłach to lekko trzęsie i słyszę delikatne miarowe pukanie.dam leciutko gazu tak aby wskazówka obrotomierza doszła tylko do 1100 obrotów ,nie trzymam gazu tylko puszczam gaz i wskazówka opad do 800 chyba obrotów i przestaje trząś. a czasem po tym zabiegu z gazem przestaje trząs na kilka sekund poczym pojawia sie znowu pukanie i trzesienie delikatne.czasem jak się ustawi koło zamachowe -tak mi się oczywiście wydaje to nie puka wcale i ni etrzesie.nawet na zimnym silniku.więc chyba dwumas.co ?a dlaczego pytasz masz jakieś inne przypuszczenia ?
    Dodano:
    Aha jeśli ktos wie bo będę się przymierzał do wymiany koła ,jaka firma jest najlepsza a jakiej firmy koła dwumasowe były seryjnie montowane w A3 1,9 TDI 110 koni model ASV z 2001 roku .No i czy jak robiś dwumas to odrazu sprzęgło też wymienić z trczą ,łozyskiem dociskiem itd..czy same koło kupić wystarczy.
    Ostatnio edytowany przez Bandi82 - 09-02-10 o 09:59 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #44
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Od razu całość ,bo zbyt kosztowne jest zdejmowanie skrzyni biegów ,żeby za pół roku robić to samo.

    A jakiej konkretnie firmy jest dwumas ,to raczej się tego nie dowiesz. Producent stara się ,żeby dostawców części było więcej niż jeden. Zresztą po co Ci ta wiedza , lepiej od razu wymienić na taki ,który ma lepszą opinię , niż taki który jest seryjnie (a wszyscy na niego psioczą)

  5. #45

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    dokładnie migu.mam do wyboru firmy LUK albo Sash chyba bo dokładnie nie pamiętam.A co ty na to co mi mechanik powiedział że dwumas może od drgań panewkę rozwalić.jest to prawda?
    Dodano:
    dokładnie migu.mam do wyboru firmy LUK albo Sasch chyba bo dokładnie nie pamiętam.A co ty na to co mi mechanik powiedział że dwumas może od drgań panewkę rozwalić.jest to prawda?
    Ostatnio edytowany przez Bandi82 - 09-02-10 o 17:38 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #46
    kaiserman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam a ja zauważyłem tak wyłączę wszystko : światła klimę i ogrzewanie tylnej szyby nic nie wali silnikiem a jak tylko włączę ogrzewanie tylnej szyby to wali jak diabliii i to robie przy odłączonym czujniku 4 pinowym temperatury... co to może być? może pasek od alternatora za mocno/ za słabo naciągnięty ??

    Trzy lata temu wymieniałem rozrząd i od tego czasu mi tak wali, trzęsie silnikiem TYLKO na zimnym... dziś to odkryłem byłem w szoku wszystko wyłączone silnik nic nie drga, nawet jak tylko włączę światła to od razu drga i wali tak jak dwumas bo wcisnę sprzęgło to nie drga, albo jak wyłączę światła albo ogrzewanie tylnej szyby.
    Ja żyję
    "Jeżeli problem Można rozwiązać - nie ma się czym martwić. Jeżeli problemu nie można rozwiązać - nie ma się po co martwić"
    ----Profesjonalne pranie tapicerek samochodowych wykładzin dywanów itp.----
    ****Karcher****

  7. #47
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Sprzęgiełko alternatora.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  8. #48

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    kiedyś gość w motoryzacyjnym mi mówił zę jak mi piszczy pasek i puka coś to mam sprawdzić to sprzęgiełko .powiedział że mogę ale to jest trudne dojście tam (palec włożyć ale na wyłączonym silniku i spróbować palcem okręcić.jak jest do kitu juz sprzęgiełko to nie ruszy wcale.jak jest dobre to okręce.Mówił że w audi przy 180 tyś powinno się je wymieniać bo jest już zużyte.Próbowałem to zrobić ale nie mogłem tam palucha włożyć i dałem spokój sobie z tym.Ale chyba wrócę do tematu i sprawdzę czy mam też drgania na wyłączonych światłach.ostatnio widziałem że jak opuszczałem szyby to mi światła przygasały a pasek piszczy zawsze rano i słyszę to pukanie właśnie od strony alternatora.
    Ostatnio edytowany przez Bandi82 - 12-02-10 o 08:24

  9. #49

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    sprawdziłem i jednak .nie .na wyłączonych światłach i klimie mam pukanie i trzęsienie budą.Nawet jest bardziej odczuwalne jak wcisnę hamulec nożny.Wtedy czuję takie rylotanie.czy moze to mieć wspólnego z którąś poduszką silnika.czy jednak dwumas

  10. #50
    lookas's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa-Wieliczka
    Auto
    BMW X3 M
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    mam pytanie ponieważ chce się upewnić

    założyć sachsa typowego do A3 czy lepiej od sharana
    jak od sharana to jaki ma być by podszedł bez problemu ?
    A3 SportBack 161PS 370 Nm 2001 CompSport - ex
    Leon FR 170 PS 350 Nm 2010 - ex
    BMW X3 M-pakiet 2006 180 PS 360 Nm KingSoft - ex
    Skoda Yeti 2010 170 PS 380 Nm 4x4 KingSoft Yeti - każdy słyszał nikt nie widział
    ... do zobaczenia w chacie na 200 osób ... R.I.P. WJW

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •