Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: akumulator czy alternator ?

  1. #1
    franki87's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny akumulator czy alternator ?

    Witam! Na wstępie chciałem powiedzieć ,że w swojej instalacji c-a posiadam skrzynie basową 250 rms oraz wzmacniacze. Instalacje posiadam od 1,5 miesiąca i nigdy nie miałem problemów z aku. Oczywiście całą drogę słuchałem muzyki. Po przyjściu do auta przekręcam zapłon lampki się oświeciły zamki sie zatrzasły (taki mam alarm) ale auta nie dało sie uruchomic. Za drugim razem już nawet kontrolki sie nie oświeciły a ja byłęm uwięziony w aucie poczekałem chwile i kontroliki na pare sekund sie zapaliły więc udało mi sie spuścić szybe szybko. Wyskoczyłem przez szybe i dorwałem gościa z kablami. Troche to trwało zanim udało nam się uruchomić z jakieś 5 minut. Po przyjeździe na moje okolice stanałem na parkingu sklepu i myśle zgasze go pewnie przez te 60km sie podładował. Okazało sie inaczej znów to samo kontrolki sie nie paliły tylko lekko przygasała lampka abs (mam uszkodzony lewy czujnik w przednim kole). Przyjechali kumple z kablami ale tym razem nic to nie dało. Odpaliliśmy go na popych. Na noc wyciągnąłem aku do ładowania zmierzyłem go miernikiem i pokazywało na klemach 10,2 V. Po 10h ładowaniu pokazywało prawie 13V. Nie miałem czasu od razu go montować więc wziąłem się za to 3h pożniej i po tych 3h ponownie zmierzyłem napięcie i spadło do 10 V czyli tyle ile byłoi przed ładowaniem :/ poszedłem go zamontować i znowu lipa to samo. Czyżby aku padł na dobre? Dlaczego na tak długiej trasie alternator nie doładował go? Troche się rozpisałem ,liczę na waszą pomoc pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    jak juz go tak raz doprawiles
    to ani go nieratuj
    pewno ma zwarcie

    kup nowy
    ewentualnie potem mozesz zmierzyc ladowanie
    czy jest w normie

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Hmm Po pierwsze to wogole zle zrobiles ze odpalales na kable mozesz przez to uszkodzic elektryke (Jezeli zle mowie niech ktos mnie poprawi). Jezeli chesz sie przekonac czy to aku na 100% to najlatwiejszym sposobem bedzie poprostu podmiana na sprawny.
    Jesli pedzisz z predkoscia 250km/h to co widzisz przed soba jest juz historia..

  4. #4
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez JANO Pokaż post
    Hmm Po pierwsze to wogole zle zrobiles ze odpalales na kable mozesz przez to uszkodzic elektryke
    Nie słyszałem jeszcze takiej opini i jest mało prawdopodobna.
    Jeśli masz miernik to odpal auto i zobacz ile masz ładowania na klemach. Powinno być lekko poniżej 14V na odpalonym. Z tego co piszesz to wygląda na aku na 99% skoro ładowałeś i nic nie trzyma. Czasami te płytki mają zwarcie w środku. Nie jest to aż taki duży wydatek. pozdrawiam

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    gestosc elektrolitu moze byc niska i albo tak jak kolega borys1822 napisal ktoras cela jest uszkodzona i to ma ogromny wplyw na dzialanie akumulatora.ja raczej nie probowalbym odpalac auta na pych moze to zle sie skonczyc,no i nie slyszalem o przypadku spalenia instalacji poprzez kable rozruchowe.Przy tym aku mozesz sprawdzic prad rozruchowy podczas odpalania

  6. #6
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pewnie masz stary aku i właśnie ca go dobiła. Możesz go spróbować reanimować dolewając wodą destylowaną za pare groszy. Miałem to samo i w końcu kupiłem nowy aku.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    elektrolit tez jest w butelkach 1L i smieszna cena jest ale czy warto?wedlug mnie nie ale to jest tylko moje zdanie
    http://allegro.pl/item603558692_elek...owy_34_1l.html

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ale jak ma aku bezobslugowy to nie doleje.
    Jesli pedzisz z predkoscia 250km/h to co widzisz przed soba jest juz historia..

  9. #9
    franki87's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie właśnie dziś z kumplem wzięliśmy się za tą sprawe. Wymontowaliśmy jego aku centra 50ah (czyli tyle ile styka na silnik 1.6) i wsadzilismy go do mnie. Ładnie wszystko odpaliło sprawdziłem ładowanie i wyszło 14.2 V. Czy nie jest one troszke za wysokie? Kumpel twierdzi ,że powinno być troszke poniżej 14V. Także nic tylko lecieć po nowy aku

    P.S. Przy okazji udało mi się odnaleźć parametry mojego starego aku i powiem szczerze był on troche za mocny jak na mój silnik 1.6 bo 62ah.

    Oprócz zainwestowania w nowy aku będe musiał zainwestować w kondensator do mojej instalacji.

  10. #10
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Kup sobie kolego aku ponieważ i tak Cię to nie minie i nic więcej nie kombinuj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •