Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: Stukanie w przednim kole

  1. #21

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3 1.9TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    objaw : Ruszam do przodu z pozycji auta stojącego i 'PUK" w prawym przednim kole lub czasami z tylu też. Póki jadę do przodu nic nie słychać. Ruszam do tyłu i znowu "PUK" tępe puknięcie w okolicy prawego koła przedniego lub czasami ogilnie z tyłu. Na dziurach nic nie puka nie halasuje. Wszystkie elementy gumowe zawieszenia i laczniki sprawdzalem 2 razy na szarpakach. 3 mechanikow przegladalo zawieszenie i nic nie znalezli co kwalifikowaloby sie do wymiany... a PUK PUK jak bylo tak i jest... czy ktos moze cos podowiedziec???

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Kiedyś miałem tak że zacisk nie dobijał i dopiero jak sie ruszyło to puszczał. Objawy podobne...

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3 1.9TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    hmm nie zaciski to nie to .. to nie jest stukanie klockow. Bo podczas hamowania (w trakcie trzymania hamulca) tez puka na zakretach.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    G-D
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam wszystkich!
    Potrzebuję pomocy gdyż już nie mogę sobie poradzić.
    Problem wygląda następująco:
    po porządnym rozgrzaniu się samochodu (jazda w trasie około 40 km) zaczynam mieć dziwny objaw tj. zaczyna się trzęść cała buda i słuchać buczenie o czestotliwości proporcjonalnej do prędkości.
    Sprawdzałem łożyska niby są OK
    Sprawdzałem przeguby wew. oba ok na grubszej półosi luz 2mm kręcąc nią, w płaszczyźnie poziomej i pionowej żadnych luzów
    Opony sprawdzone, felgi wyważone czyli OK
    Objaw występuje tylko po przejechaniu minimum 40km i im dłuższa jazda tym bardziej objaw się pogłębia.
    Co to??????

    Dodatkowo mam problem z tyłem tj:
    podczas hamowania i podczas ruszania coś mi z tyłu puka. Pukanie jest delikatne i dość przytłumione ale NA PEWNO DOBIEGA Z TYŁU. Nie zawsze to pukanie jest. Czasami nie puknie a czasami puka.
    Ktoś to przerabiał?

    Dodam iż zawieszenie przód czyli gumki, łączniki, końcówki, amortyzatory itd. itp. z przodu wymienione. Z tyłu łączniki stabilizatora tarcze i klocki.

    Prosze o pomoc gdyż już mam pomału dosyć ciągle coś dolega temu autku a jest dbane i oszczędzane jak nie wiem co

  5. #25

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi 1.8 TFSI - BZB
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podłacze sie pod temat bo nie bede zakladal kolejnego.
    Mam podobny problem jak Mikee jest takie pukniecie z tylu ale nie zawsze ,czasami I podobnie jak cofam nacisne hamulec to jest pukniecie potem jedynka jade dalej i pierwsze uzycie hamulca jest pukniecie I na jakis czas cisza.
    Moze ktos mial podobny problem i poradzil sobie z nim.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •