Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Zagadka falujących obrotów

  1. #1
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zagadka falujących obrotów

    Jak w temacie auto przez 2 dni było maltretowane na kompie był bład 00561 i znalazły sie 2 dziurki z lewym powietrzem, przepustnica czysta i działająca , przepływka tez, na kompie niema żadnych błedów obroty faluja lekko (100rpm ponad norme) od czasu do czasu na jałowym czuć wtedy lekkie szarpanie i po zatkaniu dziur naislił sie objaw trzymania obrotów na właczonych biegach tak około 1300rpm i sam jedzie (knight rider sie znalazł) trzyma chwile po czym opada do normy stopniami, gdzie szukac co robic czekam na sugestie (mam mały wyciek płynu chłodzenia z metalowej rurki wody ucieka 100ml na miesiąc lub półtora czy to moze miec cos wspólnego z falowaniem?)
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  2. #2
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Słuchaj, tematów o falowaniu było 30.348 i tak na prawde u kazdego przyczyna moze byc inna - sonda lambda, przeplywomierz, przepustnica, silniczek krokowy itp.... Jeśli masz opcje to pozycz od jakiegoś innego AGU przepustnice i sobie zamontuj. Wtedy mozesz potwierdzić lub wykluczyć najbardziej kosztowną chyba wymiane.

    Mi też obroty falują, ale nauczyłem sie z tym zyć. U mnie prawdopodobnie przepustnica do wymiany, bo wszystko inne sprawdzone, wiec ja mam klopsa

  3. #3
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No właśnie czytałem wszystko i tak zabardzo niewiem co moze być jeszcze przyczyną, mój spec mówi ze przepustnica i silniczek odpada przepływka i lamda sprawdzone i tez są ok, najlepsze jest to ze to niejest stałe zjawisko ale pojawia sie i znika w ciagu dnia. Silnik ma swoją moc. Jeden z lepszych elektromechaników u mnie w miescie powiedzial ze juz pojęcia niema. Jeszcze idąc tropem mozliwe jest ze przez ta dziurke która mam w rórze wody jakos powietrze dobiera i czujnik wody jest raz obmywany przez płyn a raz nie. Ale ogólnie wszelkie sugestie nietypowych rozwiązan falowania obrotów były by mile widziane
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jesli to Cie pocieszy to mam to samo juz 2 lata i wogóle sie tym nie przejmuje, bo w sumie w zaden sposób to nie wpływa na spalanie, moc, itp. U mnie obroty wahaja sie od 850 do 950. Gdy silnik jest zimny to na "ssaniu" jest 1000rpm i wtedy nie wystepuje zjawisko falowania.

    pozdr.
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  5. #5
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    U mnie obroty falują w zakresie 720-760 obr/min. (Wg. VAG)
    Poza tym mam podobnie. Podejrzewam że to wina świec albo którejś z cewek.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  6. #6
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja również mam 1.8T AGU. Ostatnio bylem u wymiany oleju (10w40 castrol) wymienilem filty: paliwa powietrza oleju. Została wyczyszczona przepustnica i przepływomierz. Ogołem auto nie falowało i bylo wszytko ok. Wczoraj jedzilem troche pomiescie i "tknęło mnie" zeby przełączyć na benzyne (LPG mam po porzednim właścicielu; instalacja ma 10 msc i jest na gwarancji). Wiec jade 2 bieg but w podłoge i po 3,5 tys obrotów koniec mocy... Auto jakby straciło kompletnie pół silnika. obrotydo góry jeszcze a predkosc wzrosła o 10km/h. Dzisiaj ojciec przejechał "emeryckim" tempem 200km ja wsiadam tankuje gaz przełaczam na benzyne 1 but 2 but i wszytko działa auto jedzie zero spadku mocy. Ma ktos pojęcie co to moze byc??

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •