Strona 26 z 52 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 251 do 260 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #251

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przeczytałem i myślę że przez to ustrojstwo które pewnie jest zalane olejem i świruje wentylator mi nie trybi.

  2. #252
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Jeździłem kilka dobrych tygodni na wyłączonej klimie odkąd pierwszy raz mi się nie wyłączył mały wiatrak po zgaszeniu silnika, co rozładowało akumulator i w sumie nic się nie działo. Niestety któregoś dnia po wjeździe na podwórko i zgaszeniu silnika tym razem duży wentylator nie chciał się wyłączyć i zaczął się kopcić i tak dymił się jeszcze trochę nawet po odłączeniu akumulatora.
    Oczywiście zmotywowało mnie to do jak najszybszej wymiany tych wiatraków. Koszt oryginału z ASO: 360 Euro plus robocizna!

  3. #253
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    czy kto? mo?e wypowiedzie? si? na temat tych wentylator?w:
    http://allegro.pl/nowe-oryginalne-we...678382456.html
    http://allegro.pl/nowe-wentylatory-w...724093307.html
    co do producenta jeszcze si? z nimi nie kontaktowa?em zapewniaj? ?e ori. i zastanawiam si? czy lepiej do?o?y? i kupi? w ASO czy te z allegro to faktycznie orgina?y.
    Dzisiaj rozmawia?em ze sprzedawc? ipowiedzia? mi ?e s? to wentylatory jakie montuje si? w VW lub Audi przy pierwszym monta?u. Wentyle s? firmy Gate.
    I co s?dzi? o tym we wcze?niejszych postach czyta?em ?e tylko simens lub temic to ori, czy kto? mo?e si? na ten temat wypowiedzie
    Ostatnio edytowany przez Golem1 - 13-08-11 o 11:42

  4. #254

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam..

    Panowie mnie chyba dzisiaj spotkało to samo . Przyjechałem z miasta , wyłączyłem auto a mały wentylator dalej chodził. Dopiero pomogło rozłączenie aku , jak podepnę dalej chodzi i tak w kółko , aby jeszcze tego było mało to po ponownym podłączeniu aku pali się kontrolka ESP i Kierownicy . Co myślicie o tym do wymiany wentylator duży ?? i jak z esp czy jak pojadę na Vag czy da się to bez problemu wykasować >>

  5. #255
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawcio791 Pokaż post
    ...aby jeszcze tego było mało to po ponownym podłączeniu aku pali się kontrolka ESP i Kierownicy .
    Po kazdym odpieciu akumulatora te dwie ikony sie zapala. Przejdziesz kilka metrow to znikna. Czasami trzeba przejechac kawalek, zatrzymac auto przekrecic na maxa kierownice w prawo, potem na max w lewo i znow jechac do przodu. Ikonki znikna.

  6. #256

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    CZARO10 dzięki za info pomogło , co do wentylatora to po odpięciu klemy na całą moc dzisiaj rano wentylator już nie chodził. Ciekawe czy się naprawił czy juz całkowicie się spalił , a może jak u innych za kilka dni znowu zacznie warjować .

    Panowie a jak jest z wentylatorami przy chłodnicy czy jak włączę klimę to powinny chodzić oba mały i duży równocześnie ??
    Ostatnio edytowany przez Pawcio791 - 13-11-11 o 12:26

  7. #257
    thomi's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Maz
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawcio791 Pokaż post
    Panowie a jak jest z wentylatorami przy chłodnicy czy jak włączę klimę to powinny chodzić oba mały i duży równocześnie ??
    dwa wentylatory powinny śmigać jednocześnie

  8. #258

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez david1982 Pokaż post
    Witam. wiem że sporo było tu na temat wentylatorów ale chyba mój przypadek jest jeszcze inny. Otóż po odpaleniu auta (silnik zimny), klima wyłączona, po chwili załączają się wentylatory... obroty silnika podnoszą się do 1000 (ale chyba to normalne)... kręcą się z 30 min po czym wyłączają. i tak co 5 min. Dodam że klapa gasząca jest "wypruta" a wtyczka do niej po prostu odpięta. Pytanie czy ta "przepustnica" ma jakiś wpływ na pracę wentylatorów poza tym że są na jednym bezpieczniku ? Bo trochę to denerwujące jak silnik zimny nie dogrzany a wiatraki co chwila się załączają...
    U mnie podobnie. Po odpaleniu auta pół godziny po jeździe odpaliłem go na postoju zauważyłem ze co 3 minuty na 30 sekund włącza się tylko duży wentylator. Temperatura tylko 70 stopni na liczniku. Co wymienić? Mam u siebie w mieście tylko serwis skody lub do elektryka pojechac?

  9. #259
    tim's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez booster1802 Pokaż post
    U mnie podobnie. Po odpaleniu auta pół godziny po jeździe odpaliłem go na postoju zauważyłem ze co 3 minuty na 30 sekund włącza się tylko duży wentylator. Temperatura tylko 70 stopni na liczniku. Co wymienić? Mam u siebie w mieście tylko serwis skody lub do elektryka pojechac?
    Tak to jest że one głupieją na początku..Spróbuj wymienić duży wentyl,rozejrzyj się czy nie masz gdzieś w pobliżu firmy która zajmuje się naprawą układu chłodzenia w samochodach.Często jest tak że mają używki tj. chłodnice,rurki,wentylatory.Ja tak zrobiłem i do dziś wszystko w najlepszym porządku się sprawuje.
    Sprzedam zestaw naprawczy kpl. w koło zapasowe --orygniał---

  10. #260

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    w moim przypadku jest tak że jak odpalę auto na włączonym ogrzewaniu to od razu włącza się wentylator i cały samochód aż się trzęsie ale po 15s wentylator się wył. Temperatura silnika powoli wzrasta. Dopiero po 6-7km jazdy mam 90C. W rav4 2.0 vvt-i mojej matki samochód łapie temp dużo szybciej.

    czy mam problem z tymi wentylatorami?

Strona 26 z 52 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •