Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: znika olej

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Nowy Dwór Gdański
    Auto
    Audi a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny znika olej

    Witam. Mam problem z olejem. Od momentu kiedy kupiłam ten samochód mam cały czas problemy z olejem. Na 100 km połyka mi oleju 3 litry. Dwa miesiace walcze z olejem. Pierw mechanik powiedział że turbina- dałama do regeneracji- koszt 900 zł i dalej to samo. Komputerowa diagosntyka nie wykazała uchybień eletronicznych sterowania silnika. Badanie szczelności silnika wykazało po 40% sprawności czterech cylindrów. Pomiar luzu miedzy tłokiem a cylindrem luz wynosił od 0,15 mm do 0.20 mm, gdzie luz miedzy tłokiem a cylindrem powinien wynosic 0,45-0,60. Wobec powyższych wyników silnik nie nadaje sie do dalszej eksploatacji i należy przeprowadzic remont silnika. Po tych badaniach to uczyniłam z wielką przykrością. Koszt całej naparwy wyniósł 5.000 zł Po odebraniu samochodu z warsztau w środe i przejechaniu 400 km zapaliła mi sie znowu kontrolka minimum oleju. Jestem załamana nie wiem co mam robic. W warsztacie powiedzieli mi ze wszytsko jest nowe i niby to normlane ze tego oleju bierze tyle, bo musi sie to wszystko ułozyć,ale dolałam zaraz koilejny litr oleju i po przejechaniu 50 km tego oleju znowu jest minimum. Prosze pomózcie mi, bo co jezdze do mechaników to co jeden to mądrzejszy i kazdy mowi co innego.
    Ostatnio edytowany przez Ilona - 17-05-09 o 14:59 Powód: Audi A3 1.9 TDI / ATD rok 2001

  2. #2
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Zacznijmy od tego na jakim oleju jeździsz? Czy zostały sprawdzone odmy? Sporo łyka tego oleju ... tymbardziej po remoncie... na dotarciu może brać olej ale nie tyle... raczej 1l na 100 km...
    poczytaj: http://www.forum.a3-club.net/showthr...t=ubytki+oleju
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Przy takiej ilości połykanego oleju z tyłu powinnaś mieć czarną zasłonę dymną czy tak jest?? i tak jak kolega napisał możesz powiedzieć na jakim oleju jeździsz??

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •